Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának tényleg...

Kölyök kutyának tényleg ennyit kellene adni enni?

Figyelt kérdés

A kutyatápon nézem az etetési ajánlatot.

E szerint a 3 hónapos nagytestűre növő kutyámnak kb napi 1.2 kg konzervet kellene adni. Hát én ezt minden téren sokallom.

Jelenleg 1 kis Junior konzervet kap 2 részletben 400 gramm, illetve Junior száraztápból egy tálnyit illetve ha ritkán van kutyának való megmaradt házi koszt akkor azt is. Illetve multivitamin tablettát is kap minden nap.

Ez kevés lehet neki?

Honnan tudhatom mi elég?

Keverék kutya, közepes- nagyobb termetű lesz várhatóan.


2019. jún. 16. 18:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

3 honaposan 6,7 kg? Az enyem 4 honaposan volt 9,8 kilo, most felnottkent kifejletten 17 kilos (tablazatban vezettem mikor mekkora volt, gyorsan elovettem, de sajnos ez a 4 honapos adat a legkorabbi. A ~8 hetes koru sulyara emlekszem, mert akkor mertek le eloszor es 3,6 kg-ot nyomott). Nalunk is hatalmas tappancsok voltak, kar hogy kis tacsi-pit kevereket hordoztak :DD


A kerdesedre valaszolva en is sokallom. Az oke, hogy napi 3-4* etetni kell de nem tudom... mar nem emlekszem pontosan, hogy mit hogyan is kellett de en a neten olvasgattam utana, kerestem ra mindenre.


[link] Bocsi az angol cikk miatt. Ha beirod hogy puppy feeding calculator eleg sok talalatot kidob a net. Vesd ossze oket, szerintem egy masik szempontnak nem rosszak. :)

2019. jún. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Ajjajj... Az értelem és felelősség messze elkerült téged, igaz? Esetleg családi vonás ezeknek a hiánya?


Moslékkal etetsz egy kölyök kutyát! Mert a konzerv csak víz, ízfokozó és rengeteg cukor! Ugyen nézd már meg az összetevőt, kb 4% hús van benne! És te ezt adod egy babakutyának? Normális vagy? Gondolom a szárazból is a legaljával etetsz: Chappy, Darling, Pedigree, Tesco meg hasonló szeméttel.

És a fejemet teszem rá, hogy szapis kutyátok van. Hisz menhely nem ad ki ilyen tartási körülmények mellé kölyköt! Gratulálok, igazi egyszerű paraszti hozzáállás...

2019. jún. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

Válassz ki valami jobb minőségű száraz tápot és azzal etesd. A konzervek nagyon szarok, amelyik meg nem, az meg már hús árban van.

Ettől még adhatsz neki házi kosztot is, csak akkor ne keverd táppal, és a házi koszt sem úgy értendő, hogy a vasárnapi ebéd maradékát megkapja a kutya.

Az olcsó konzerveket felejts el!

2019. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem szapis, és nem menhelyes...

Egy bokorban találtam mikor futni voltam.

De igazad van, biztos a bokorban jobb helyen lett volna, mint hogy elhoztam és saját ágya van hűtött-fűtött helyen, megkapott minden orvosi kezelést, naponta órákig játszunk vele meg sétáltatom, stb stb.

Royal Canin Junior Medium szárazat kap, nedvesből meg való igaz csak Friskiest. De akkor vissza viszem a bokorba a bolhák közé majd felköpök és alá állok, milyen szörnyű alak vagyok, hogy elhoztam onnan és ilyen moslékokkal etetem..

2019. jún. 17. 09:13
 15/25 A kérdező kommentje:

Amúgy azért adok neki nedveset mert a szárazat nem eszi..Odaadom és megy is el tőle. A nedveset meg falja mint egy őrült. Beáztatva még úgy sem ette meg.

Napközben elfogy szóval csak megeszi de mikor elé teszem fintorog és hozzá se szagol.

2019. jún. 17. 09:18
 16/25 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ha menhely ilyen helyre ahol a kutya ágyban fekszik, meg Royal Canint kap nem ad kutyát akkor hova?

Meg is érdemlik akkor a sorsukat...Mármint nem szegény kutyák hanem az idióta menhelyesek..Persze náluk biztos Royal Canint eszik a kutya meg ágyban fekszik..Hol élsz te? No comment..

Nem szoktan ilyeneknek reagálni de muszáj volt..

2019. jún. 17. 09:25
 17/25 anonim ***** válasza:

Ne hagyj előtte folyamatosan kaját. Mindig csak etetéskor adj neki, és ha otthagyja, vedd el tőle, és a következő etetésig ne adj neki. Meg fogja szokni, hogy csak adott időben ehet, és meg fogja enni, amit elé raksz.

Főzz neki húslét vagy csontlét, de ne fűszerezd, azzal áztasd be, és úgy kínáld neki a tápot.

Ezeket a konzerveket felejtsd el, nagyon rossz a tápértékük, és könnyen rászoknak a kutyák, amint azt a mellékelt ábra is mutatja.


Attól, hogy megmentetted, ami nagyon szép dolog, még figyelhetsz jobban az étkezésére. Ha már megmentetted...

2019. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ezek a konzervek tele vannak ízfokozóval, olyan függőséget okoz, mint nekünk a chips.. Ez után a száraz kaja már uncsi, ízetlen, ezért nem eszi, csak a konzervet.

Ha jót akarsz, akkor hagyd el, vagy fokozatosan csökkentsd és elég gyorsan juss el a 0 konzerv 100% tápig.

Lehet hogy az elején elmegy tőle, de éhesen meg fogja enni, ne aggódj. Lehet a reggelit otthagyja, de az ebédet már nem, a vacsit meg befalja, ha éhes, nem kell hozzá a sok mesterséges anyag.

2019. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Fejből nem tudom mindet, de a mi kutyánk 9 hetesen (amikor elhoztuk) 10 kg volt, most fiatal felnőttként 30 felett van egy kicsivel. Vannak tömegbecslős honlapok (előttem már hivatkozták az egyiket), nálunk azok következetesen alábecsültek, de lehet, hogy csak azért, mert nagyon figyeltünk az adagokra, nehogy túl gyorsan nőjön.

A konzervre egyébként azt mondta egy munkakutyás ismerősöm, hogy víz aranyáron. Van benne valami. Amivel régebben a szüleim etették a kutyáinkat, azért ma állatkínzást kiáltanának az itteni fotelállatvédők: Pedigree, Aro száraztáp Darling és hasonló konzervvel felütve, konyhai maradékkal kiegészítve. Ez a kutyás ismerősöm levezette nekik, hogy egy olcsóbb, de prémium táppal a megfelelő helyről rendelve anyagilag ugyanott vannak, mint ezekkel, mert prémiumból kevesebb kell. Akkor váltottak, én vállaltam a beszerzést. Egyszer otthagyta a szárazat, megkapta következő etetésre, azóta nem válogat. 13 éves elmúlt már a kutyus és úgy tűnik, nem hagytak rajta nyomot a "menhelyinél is rosszabb" körülmények :P pedig nagytestű.

A 12-es válaszolónak: A kérdező kérdezett, foglalkozik azzal, hogy hogyan etesse a kutyáját, nem csak penészes kenyércsücsköt kap. Lehet, hogy elront dolgokat, de akkor személyeskedés helyett meg lehet neki írni, hogy szerinted mit ront el. Normális stílusban előadva nagyobb valószínűséggel fogadja meg a tanácsodat.

2019. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Azt ugye tudod, hogy a Royal is nagyon gyenge táp? De folytasd csak...
2019. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!