Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a mizéria a csak pozitív...

Mi ez a mizéria a csak pozitív megerősíteses módszerrel?

Figyelt kérdés

Igen, kutyát tanítani én is ezzel szoktam, ha trükközünk akkor én is csak jutalmazok, a nem kívánt cselekvéseket figyelmen kívül hagyom, de kutyát NEVELNI így nem lehet. Mert szarni fog a fejedre és csak akkor csinál meg mondjuk egy behívást, ha épp érdekesebbnek találja a kaját, mint valami mást. Nem azt mondom, hogy bántani, ütni kell a kutyát, de tiltani, esetleg leszidni, hogy "Fúj, nem szabad, rossz kutya" miért ne szabadna? Jó, a behívás rossz példa volt, mert ott nem szidunk, de mondjuk amikor maradnia kellene valahol, mert ezt a parancsot kapta, de ő meg elszalad vagy ilyenek.

Eleve, én engedelmességizek a kutyámmal, itt nem lehet magas szintre eljutni csak cuki-muki módszerekkel. Nyilván főként a kaja és a játék a motiváló tényező, de igenis kap az állára egy pofont, ha elkezd bámészkodni láb mellett követésnél. Mégis örömmel dolgozik és alig várja, hogy kezdjük már a munkát.

Szerintem sokkal fontosabb és hatékonyabb módszer, ha a jutalom és a helytelen viselkedésért kapott negatív visszajelzés arányban, egyensúlyban van. Érzékenyebb kutyánál minimális negatív visszajelzés és rengeteg pozitív, "normális" kutyánál 50-50.


Az sem tetszik, hogy néhány ilyen elvetemült "állatkiképző" szemében az engedelmességisek állatkínzók, aki fojtót rak a kutyájára az egy idióta, ha megrántod a pórázt valamiért akkor csak bántod a kutyát és egyebek.


Normális hangnemben szeretnék válaszokat, mindenki véleményére kíváncsi vagyok, veszekedést nem szeretnék, de ész érvekkel történő vita szerintem még jót is tenne mindenkinek.


2019. jún. 18. 12:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindig azt gondolod, hogy a pozitív megerősítés módszere az a simi, meg a kaja. Pedig már leírtuk, hogy nem, és azt is, hogy ugyanúgy van "büntetés".

Nos, a kutyáimnál a földről bármi fel nem evése úgy történt, hogy mire eljutottunk arra a szintre, hogy egyáltalán lehetősége legyen idegen helyről bármit felvenni a földről, addigra már elég volt a "NEM" és nem tette. Mert megtanulta, sokkal jobb alternatívát kínálok neki, ha nem teszi meg, amit nem szeretnék.


Tehát nem azt tanulta meg, hogy ha nem helyesen cselekszik az nem kifizetődő, tehát ROSSZ, hanem azt, hogy ha helyesen, az JÓ. Nagy különbség.

2019. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Jav: jobb alternatívát kínálok neki, ha megteszi, amit szeretnék
2019. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!