Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak?

Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy dilemmában vagyunk, mert szeretnénk még egy kutyust a már meglévő sheltink mellé, viszont nem tudjuk milyen kutyus passzolna hozzánk. Azthiszem már volt itt ilyesmi kérdésem, de nem találom a kérdéseim listájában, hát inkább újra megkérdezem, plusz lehet azóta az elképzeléseim is változtak.


Szóval a mi kutyánk 1 éves, nagyon pörgős kis mondjuk hogy középtermetű eb, (mint egy spaniel) egy olyan kutyust szeretnénk mellé aki kb akkora mint ő, vagy minimálisan nagyobb, és ugyanennyire strapabíró és okos. Terelni járunk, túrázni, mászni, állandóan valami új trükköt tanulunk, mindig csinálunk valamit. A hétköznapok is pörgősek, minimum 4x megyünk le sétálni,tanulunk is,de a munkahelyemre is viszem magammal. Szóval egy pörgős, izgalmakkal és szeretettel teli életét tudnék biztosítani az új jövevénynek. :)

Nem szeretném ha a kutyák közt veszekedés lenne, bár a miénk egyáltalán nem domináns fajta6,



2019. jún. 18. 23:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat véletlenül rákattintottam a kérdés kiírása gombra. :D


A lényeg, hogy hasonló kutyust szeretnénk a miénk mellé, a miénk nagyon jól kijön a többi kutyával, jó lenne mellé egy társ.


Mindenképpen fajtatiszta, egészséges kiskutyát szeretnénk, hogy sokáig velünk maradhasson.


Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 19. 00:01
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Másik sheltien nem gondolkodtatok?


amúgy hasonlóan aktív és szociális még a közép uszkár, lagotto, francia vizikutya, parson russell és a spánielek. A mudi pedig szintén pörgős, okos, de idegenekkel tartózkodó és szereti hallatni a hangját, ami nem előnyös a munkahelyen, bár erről simán lenevelhető.

2019. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Nekek még a schipperke is eszembe jutott. Kicsik, de nem azok a tipikus ölebek. Jó természetűek, pörgősek, nagyon tanulékonyak és intelligensek, bírják a strapát. Ha nekem kistestűt kellene választanom azok ők lennének.
2019. jún. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mudi ;)
2019. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Eddig a mudi tetszik igazán. Jellemben nem hiszem hogy nagy különbséget lenne köztük, mert a sheltie is tartózkodó idegenekkel, és szinte állandóan ugat. Őt is leneveltem róla, de tapasztalatom szerint juhászkutyákat tökéletesen nem lehet lenevelni a felesleges ugatasról. Ha szólok, abbahagyja 1-2perce, aztán újrakezdi már nem akkora elánnal mint előtte. :D

Az uszkár - és uszkárra hasonlító kutyusok nem jönnek be. Édesek, de nekem számít hogy néz ki egy kutya még akkor is, ha ettől lelketlennek tűnök. Nekem személy szerint nem tetszenek.

Schipperke (remélem jól írom) nagyon édes, de nagyobbacska kutyust szeretnénk. A bordercollie, skót juhász, golden retviver nagyon jó lenne, ezzel csak az a baj hogy ők már túl nagyok.

Egy másik sheltie is jó vegsősoron, de szeretnék jól megismerni egy másik fajta kutyust. :)


Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 19. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!