Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyasok! Ha van...

Kedves kutyasok! Ha van valakinek szemelyes tapasztalata sheltie es skot juhasz kutyaval kapcsolatban, annak orulnek, ha megirna! Kertes hazban lenne egyeduli kutyakent. A legfokeppen arra lennek kivancsi, hogy mennyire ugatosak (sheltie)?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól tartod, egy kutya se ugat sokat
2019. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Elég ugatósak, kb mindenre jeleznek.

Nekik eég nagy szükségük van más kutyák társaságára, szóval ha nem lesz társa, akkor vidd mindennap kutyák közé. Nekünk is először egyedül volt, aztán amikor társa lett sok probléma megszűnt, vidámabb lett, jobb az étvágya, aktívabb, barátságosabb másokkal is.

Az udvar semmiképpen sem elegendő számára, mindennap le kell fárasztani agyilag is és ki kell vinni, mert ha unalmas a környezete , ahol él, akkor tombolni fog(ugat, ás, ugrál, csipked, nem hallgat senkire stb).

2019. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Nekem sheltiem van. Egyedüli kutyakent, de szeretnék mellé még egy társat. Ezen kívül rengeteg kutyabaratja van, és mindennap találkozunk velük többször is. Most te sheltiet szeretnél tartani? A kertben? Mert kifejezetten lakásba ajánlott kutya. A szőre alkalmas a hideg idő elviselésére, szóval nem azért nem lehet kint. Azért nem lehet kint, mert ennek a kutyának majdnem egész napos figyelemre van szüksége. Nagyon "időigényes" álltalában az összes sheltie. Nyilván vannak olyan egyedek is akik jól megvannak maguk, nem annyira gazdásak, de az enyém állandóan a közelemben van, mindenhova követ, és sok sok sok sok figyelmet és szeretetet igényel. Plusz állandóan pörög. :) sportolni kell vele, a sheltie kőkemény munkakutya, a külső ne tevesszen meg, nem egy aranyos állandóan bújós kis cukiság. Igaz, gyönyörű és aranyos, és rendkívül okos, de rettentő is tud lenni ha nem mozgatod és farasztod le agyilag, testileg. Nem muszáj versenyekre menni vele, ha nem akarsz versenyezni egy sportban, de attól még fontos lenne hogy sportoljatok. Mi terelni járunk, túrázni, hegyetmászni, mindennap van valamilyen elfoglaltság, ami lefárasztja, és élvezi. Imádja, imád engem, mindent meghálál, rendkívül ragaszkodik hozzám. Idegenekkel nagyon távolságtartó, nehezen ismerkedik emberekkel. Viszont nagyon imádja a többi kutyát, és az enyém pl egyáltalán nem domináns. És ha egész nap farasztom, és leragadnak a szemei, akkor is ugat ugat és ugat. Meg van, hogy álmában is felugat. Elkell fogadni, a sheltie szerintem a világ legugatosabb kutyája. Ő levan nevelve róla, ha rászólok befejezi, de újrakezdi, újra kell kérni. Ez megy egésznap.

Akkor válasz sheltiet, ha illik az életstílusodhoz, mert ő egy nagyon pörgős, igazi juhászkutya. Sok szerencsét hozzá ha mellette döntesz. Én nem bántam meg, tökéletesen passzol a hiperaktivitásomhoz. :)

2019. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Én életébe egyszer hallottam ugatni a skótjuhászomat. Annyira jó kutya volt tényleg mindenkinek ajánlom a skótjuhászt mert csodálatos társ. Nemsokára lesz meg a második skótjuhászom 😍
2019. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

az enyem elvan egesz nap a sheltiem csak hetvegen viszem ki amikor megyunk vhova varosba baratokkal

nem draga a tartasa sem mivel kicsi kutya egy konzerv(1,24kgos) 300ft eleg neki 4 napra

2019. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!