Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzés több kutya esetén?...

Házőrzés több kutya esetén? Hogyan hatnak egymásra? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés. Mondjuk van 3 kutyám, abból 2 ösztönösen jó házőrző, a harmadik viszont mindenkivel barátságos. Beáll a másik kettő mellé házat őrizni, mert felbátorítják, vagy a jellemén ez nem változtat és a többiekre hagyja a feladatot, háttérbe szorul?


Remélem érthető mire gondoltam :)


2019. jún. 21. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyed és gazda függő. Minden kutyában van védő ösztön, amit lehet fejleszteni és gyakori, hogy a többi kutya kihozza ezt. De hogy a többiek lenyomják-e ezt, az már a gazdán múlik (normál esetben figyel arra a gazda, hogy ilyen ne történjen).
2019. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szetterem van, az egyik legalkalmatlanabb fajta a házőrzésre, itthon, egyedül a legnyitottabb, legbarátságosabb kutya, postásnak, ételfutárnak is úgy örül, mindig jön a kapuba egy kis simogatásért. Szóval szerintem ha akarnám se tudnám rávenni komolyabb őrző-védő munkára, egyszerűen hiányzik az ösztönkészletéből, vagy csak minimálisan van benne jelen.

Viszont gyakran járunk vidékre egy barátunkhoz, akinek IPO-ra képzett kutyái vannak, szóval aktívan őrző-védőznek és mikor ezek a kutyák a kerítéshez rohannak jelezni az én szetterem is ott csahol, de ahogy a németjuhászokat visszaparancsolja a gazdájuk az én kutyám is abbahagyja. Nem hiszem, hogy ez az én kutyám esetében azért lenne, mert felbátorították őt, véleményem szerint nem is pontosan érti, hogy mi történik, inkább csak utánozza a többiek viselkedését, azért is gondolom ezt, mert ha nincs kint a másik két kutya eszébe se jut ott sem házat őrizni.

Szóval szerintem egyedfüggő is, meg az alapvető ösztönök is nagyban befolyásolják, de az én kutyámra például abszolút hat a többi kutya viselkedése, igaz ehhez az is hozzátartozik, hogy elég összeszokott banda, szinte együtt nőttek fel.

2019. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van benne őrzési hajlam, akkor lehet beáll a többi kutya mellé, de ez tőled is függ, hogy engeded-e. Viszont azt nem tanácsolom, hogy a többi kutyára hagyd a dolgot, mert valószínűleg csak agresszív ugatás lesz belőle és rátámad majd az emberekre. Ugyanúgy meg kell tanítani az őrzés alapjaira, a parancsszavakra, mert a többi kutyától max. azt tanulja el, hogy idegenekre ugasson, de maga sem tudja, hogy miért jó ez.
2019. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!