Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam a kutyát?

Hogyan sétáltassam a kutyát?

Figyelt kérdés
Még nem volt soha kutyám, befogadtam egy foxterriert, akit az előző gazdája költözés miatt rám hagyott. Sohasem volt sétáltatva egy pici udvarban volt elkerítve. Tudnátok ötleteket adni
2010. júl. 9. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom akkor te is kertes házban laksz,nem?Szerintem kezdd úgy,hogy először csak ráteszed a nyakörvet,megjutalmazod,ha nem csinál semmit és normálisan viselkedik,de ezt csináld meg sokszor,ha abszolút nem zavarja akkor jöhet a póráz rá.Figyelj a reakcióira,óvatosan tedd rá,mutasd meg neki,hogy mi az és hogy nem bántja=) Ezt is sokszor csináld meg vele,hogy tudja,hogy mi a helyzet,ha esetleg nem tetszik neki,akkor is csináld,csak másik irányból csatold rá,vagy adj neki folyamatosan jutalom falatokat.Aztán elször a kertben sétálj vele egy keveset(nem baj ha ismeri a terepet,a pórázon való sétálást kell neki most tanítani=))aztán egyre bővítheted a teret,(persze nem rögtön,hanem pár nap után)mehetsz a ház elé majd,és ha úgy látod,hogy nincs vele gond,nem rángat,nem húz(ezt is tanítsd neki),akkor mehettek messzebbre hosszú sétára.DE előbb próbáld szocializálni,mert gondolom az előző gazdija ezt se csinálta,ha csak bezárta hátra.Tehát keress egy hasonló nemű és méretű kutyát,beszéld meg a gazdájával hogy segítene e,de általában segítőkészek a kutyás gazdik=),és folyamatosan szoktassátok össze őket,ismerkedjenek...aztán egyre zöbb kutyával ismertesd össze,meg ugye emberekkel is=)

Sok sikert

remélem segítettem

2010. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nyakörv,nem flexi,hanem normális póráz.

ha nem jön utánad mert fél,akkor jutalomfalattal csalogasd,és 10 percről indulva folyamatosan növeld a séták időtartalmát.


de egyébként a terrierekkel általában nincs gond,inkább húznak.


de flexivel most se és később se sétáltasd!


ha pedig a nyakörvet még nem bírja,akkor hámot is tehetsz rá.

2010. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok :)! Igen én is kertes házban lakom, de nekünk sem túl nagy az udvar, ezért szeretném elvinni sétálni. Ma fogok vele majd menni (vagyis elindulni/megpróbálni) délután először, majd írok a tapasztalatokról. :)
2010. júl. 9. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem mi baj a flexivel. Azt is le lehet fixálni, és azzal is ugyanúgy lehet tanítani.

Egyébként a terrier egy rettentő okos fajta, szerintem nem lesz vele gond. Rákap a séták ízére, és boldogan fog menni:)

Sok sikert!

2010. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a kutyasulikban is azt tanítják,hogy nem jó a flexi,nem véletlenül.

a kutyának szüksége van határokra,mit a falkavezér/gazdának kell kijelölnie,a flexin úgy rohangál,ahogy akar.

én azt csak a lutsa gazda pórázának hívom.


jobb a rendes.

2010. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A flexivel az a baj, hogy nem tanul vele se pórzfegyelmet, se behívást. A kutya vagy pórázon van, és akkor pórázfegyelem van, vagy szaladgál szabadon, és bármilyen messziről behívható. Legalábbis ez az ideális állapot, a cél.


Szerintem ma még ne indulj el vele a kapun kívül. Először etesd úgy, hogy póráz van rajta, hagyd, hogy kisit húzza maga után a pórázt, úgy, hogy nincs a kezedben (de természetesen ott vagy mellette), aztán vedd fel a végét, indulgass el vele, jutalmazd, csalogasd.


A foxi nem egyszerű fajta, ha még sose volt kutyád, ajánlom ezt a könyvet: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

2010. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!