Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teljesen rá van...

A kutyám teljesen rá van állva a fényjátékokra, a hűtőt nem lehet kinyitni, anélkül, hogy ne próbálná elkapni a tükrözödést, hogy tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
Angol Cocker. 3 és fél éves. Már kiskorától megvan ez neki, regellente amikor besüt a nap és poharakat mozgatunk, a falon mozgó fényjátékok teljesen bepörgetik. Amikor zseblámpával világítok este, annak is kapná el a fényvetülését a földön/falon. Lényegében a legtöbb mozgó árnyékot és fényt kergeti, ugat rá, stb... Hogy lehet erről leszoktatni?

2019. jún. 24. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Játszottatok valaha ilyet vele? Mivel próbáltad eddig leállítani? Miért engedted neki 3,5 éven át ezt?
2019. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, benne vana pakliban, hogy lézerrel futtatták, nem vagyok egész nap otthon. A lézereket, hasonlókat már jól elzártam. Amit viszont szeret az a lepkék keretése nyáron, azt vettem észre, hogy ott is a falra vetült árnyék alapján kapja el őket.


Próbáltam már kizökkenteni, miközben ezt csinálja, próbáltam hozzászoktatni, bekapcsoltam a zseblámpát és leraktam a földre, majd otthagytam.


Azért hagytam, mert eleinte jelentéktelennek tűnt.

2019. jún. 24. 09:34
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Erre lehet azt mondani, hogy ha ilyen sokáig engedted, akkor azzal is számolni kell, hogy akár ennyi idő lesz a leszoktatás is. Persze kemény munka mellett. A figyelmét mennyire tudod ilyenkor visszaszerezni? Mennyire vagy képes pl feladatba rakni és elérni, hogy abból ne zökkenjen ki? Mennyire erősen építetted fel a kutya önkontrollját?
2019. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azzal nem szokott gond lenni, de megjegyzi és amint elengedem megy vissza keresni.
2019. jún. 24. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egyébként kényszeres viselkedészavar, nem csak egy rossz szokás. Amit te tiltással nem fogsz tudni megoldani. Azt kellenne megtalálni, hogy mi okozza.

Eleget mozog-e? Az agya le van-e fárasztva? Jártok-e kutyaiskolába?

Mennyit mozog AKTÍVAN a kutya?


Én a helyedben felkeresnék egy viselkedésproblémákhoz értő kutyakiképzőt, mert ez baromira nem normális, főleg az nem, hogy ennyire érdeklik az árnyékok.

Egy sima kutyakiképző ide nem lesz elég, internetes háziptaktikák meg pláne nem.

A megoldás:

SZAKEMBER.

2019. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, ha tudsz angolul ez segíthet. https://www.youtube.com/watch?v=CXpVlIZ--7U
2019. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!