Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fejezik már be a eboltást?

Mikor fejezik már be a eboltást?

Figyelt kérdés
Értelmetlen marhaság minden évben zaklatni ezzel a kutyákat. Már nagyon unom. Mi történik, ha nem engedem beoltani? Az ebadót befizetem, ha az kell nekik, csak ne oltsák már többet be! Szerintem már veszettség sincs a világon se. Felénk már rókák sincsenek sok-sok éve, a kutyák nem kóborolnak, nem járnak ki, mint 30 éve, akkor meg mi értelme van?

2019. jún. 24. 16:09
1 2
 1/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Mindegy ,hogy embe vagy állat az oltás az KELL. Persze ,hogy szerinted nincs már veszetség, na vajon miért ? Pont azért kell oltás ,hogy ne is legyen, se veszetség se semmi ami ellen jelenleg van oltás.
2019. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért jell hogy vissza se térjen a betegség. Amgy sem az állatok védelme miatt oltják a háziállatokat, hanem azért hogy ne adhassák tovább az embernek.
2019. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy vírus eltűnik, az az oltàsoknak köszönhető.

Van egy úgynevezett nyáj effektus. Ha egy közösség nagy része be van oltva, akkor azok, akik még nincsenek beoltva, vagy valamiért nem is lesznek is védve vannak.

A macskáknàl pl nem kötelező az oltás. A kutyák egy részét pedig nem viszi el a gazda. Ott vannak még a vadon élő állatok (rókák pl).

Kell az oltás, pont azért nincs veszettség mert van.

Én inkább úgy mondanám, hogy nem csak a veszettség elleni oltást kéne kötelezővé tenni. És macskàknàl is kötelező lehetne legalább a kombinált és a veszettség.

Akinek nincs rá évi 5 ezer forintja, az ne tartson állatot

2019. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Na pont az ilyen hülyék miatt nem oltatnak egyes országokban szülők a gyerekeiket, és üti fel a fejét a sok régen elfeledett betegség, amitől a sok okos szülő azért nem fél, mert az oltások miatt nem volt.


Mi a problémád egyébként az oltással? Mi az hogy zaklatni a kutyát vele? Az én kutyáimnak speciel semmi gondja nincs vele, egy rutin állatorvos látogatás, persze, nem szeretik a szurit, de különösebben nem viseli meg őket, és engem se.

2019. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

De van veszettség. A környező országok közül többen is létező probléma. Itthon pont azért kell évente oltani, hogy mentes tudjon maradni az ország (habár elszórtan ma is van Magyarországon veszettség, csak elenyésző számban. Köszi védőoltások!). És pont ezért kell a vadon élő róka és aranysakál (és adott esetben kutya, mert ilyen is van itthon is...) populációkat is immunizálni. Mert mi tagadás, a veszettség nem a legszebb halálnem, se kutyának, se embernek.

És igaza volt az előttem szólónak, a macskák számára is kötelezővé kéne tenni, ahogy a chippet is.

2019. jún. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A macskák pont a legjobb érv az oltás ellen. Számolatlanul árasztják el a falvakat, városokat, nem ismernek korlátokat, kerítést, szanaszét kóborolnak, orrba-szájba szaporodnak, még sincsenek veszett macskák.

Nem a pénzzel van bajom! Én ezt az oltást szimplán adóbehajtásnak tartom, de ki is fizetem oltás nélkül is nagyon szívesen. De még abba is benne lennék, hogy szájon át lenne immunizálva. Amúgy meg abban is kételkedem, hogy ezt évente ismételni kell. Nehogy azt merje mondani valaki, hogy egy hetedik emeleten tartott csivava elkaphatja a veszettséget!

Mindegy, én idén már nem engedem beoltani a kutyáimat. Kifizetem az ebadót, és viszlát.

2019. jún. 24. 18:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Még hogy a 10.-en nem lehet veszett? A legtöbb veszett állat itthon denevér... Pár éve volt is ilyen eset, macska lett veszett a berepülő denevértől. Természetesen nem volt oltva a lakásmacska...
2019. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Téged beoltottak kanyaró ellen ?

Ha nem ,akkor igyekezz az orvoshoz .

2019. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Németországban elég 3 évente oltani, azért mert a gazdák oltatják is a kutyáikat (kombináltat és parvó ellenit évente kapnak), emellett kutyaadó is van, ami a magyar kutyaadó sokszorosa szokottt lenni, nincsenek ilyen suttyók mint te. Magadnak köszönheted meg a hozzád hasonlóknak.
2019. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

A kanyaró is azért ütötte fel a fejét Európában, mert a szülők nem adatták be az oltást, hiszen nincs kanyaró... Hát nekik köazönhetően újra van👏👏👏

A kötelező oltás nem opcionálisan adható, hanem KÖTELEZŐ.

2019. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!