Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csípőficamos a kutyánk. Mit...

Csípőficamos a kutyánk. Mit tudunk tenni, ha most nincs egyben pénz a műtétre?

Figyelt kérdés

Kisállat biztosítás hogy működik? Vagy lehet részletre fizetni, van olyan állatorvos, akinél megoldható?

Hitelt nem tudok felvenni, ez sajnos kilőve.

Neten kolduláson kívül minden ötlet érdekel.



2019. jún. 25. 21:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy bármelyik biztosítás fedezné a műtét árát. Sok biztosítónál kizáró ok is, egyáltalán nem fizetnek rá.

Milyen mérvű a dp?

2019. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Már fennálló állapot esetén nem fizet a biztosító, felesleges emiatt megkötni. Illetve fajtánként fel vannak sorolva olyan betegségek, amik esetén szintén nem fizetnek.


Amennyiben a betegség bebizonyosodik, két választása van a gazdának, műtét vagy orvosi kezelés. A rendellenesség kijavítására van néhány műtéti eljárás, mint például a csontok eltörése és újraillesztése a ficam elkerülésének érdekében, illetve a teljes csípő kicserélése is megoldást jelenthet.


Orvosi kezelés alatt egy különleges életmód változtatást értünk, amely magába foglalja az étrend megváltoztatását, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszerek szedését, súlykontrollt és speciális gyakorlatok végzését.


Milyen idős a kutya? Mit javasolt az orvos?

2019. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

A tenyésztője mit mond erre? Vállal át valamennyit?

Részletfizetés az orvoson múlik.

Kérj kölcsön rokonoktól, ismerősöktől! De normál esetben mindig kellene lennie tartaléknak!

2019. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%
Nem èrtem minek tartasz kutyàt ha utàna nincsen rà pénzed. Na az ilyen emberektől azonnal elvennèm a kisàllatàt.
2019. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4: Gyere, vigyed!


Nem tenyésztőtől hoztuk, hanem menhelyről, 4 hónaposan. 6 hónaposan kezdett ugrálni futás helyett. Kap speciális tápot, fájdalomcsillapítót, de már alig tudja használni az egyik lábat. Rohamosan romlik az állapota.


A harcos állatvédőknek tudom javasolni, hogy mindenkitől vegyék az állatot, aki egyik napról a másikra nem tud 400 ezret előkapni. Egy olyan országban, ahol a dolgozók 80%-a hónapról hónapra él.


A legkomolyabban írom: aki ezt ki tudja fizetni zsebből, az jöhet a kutyáért.

2019. jún. 26. 06:04
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Mármint komolyan írod azt, hogy lemondanál a kutyádról, mert beteg?
2019. jún. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

A biztosítás sajnos már késő, mert már meglévő állapotról van szó.

Van olyan állatorvos, ahol megoldható a részletfizetés, próbálj ilyet keresni. Illetve a menhellyel vedd fel a kapcsolatot, ahonnét a kutyus van, hogy segítsenek - nekik biztos, hogy van kapcsolatuk több orvossal is.

2019. jún. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#6: Ha te ki tudod fizetni a műtétet, esetleg többször is, lépcső nélküli otthont tudsz biztosítani, tudod vinni rendszeresen úszni, és van pénzed a speciális tápokra, vitaminokra, és a szokásos költségekre, akkor nálad jobb helyen van a kutya. Nem?

Azt már tisztáztuk, hogy havi 60-80 ezret költök a kutyára, de a műtétet nem tudom fizetni, ezért én egy xar utolsó féreg vagyok, akitől el kell venni az àllatait.

Szerintem jobb lesz neki, ha visszavisszük a menhelyre, és keresnek neki jobb gazdát. Igazatok van, nekem így nem való állat. 4 hónapja van nálunk, abból 3 hónapja csak szenved, mi meg nézzük, és sajnáljuk. Nem ezt vállaltam, és nem is akarom meg nem is tudom ezt 15-20 évig elnézni.

2019. jún. 26. 09:02
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

A kutyatartás költség! Minden kutyánál vannak ilyen kiadásak az életében valamikor!

Kutyát tartani költséges és nem kötelező! Ha te nem tudsz/akarsz rá költeni, akkor te alkalmatlan vagy kutyatartásra! Nekem sem lenne könnyű, de meg tudnám oldani! Mert ezt vállaltam, amikor hazahoztam a kutyáimat!


Egyébként szégyen, hogy sokan csak azért, mert menhelyről van kutyájuk, sokkal kevesebb felelősséget akarnak vállalni. Mondván, hogy legfeljebb visszaviszik a menhelyre...

2019. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Hihetetlen, hogy azért elítélnek valakit egy névtelen fórumon is, mert nincs zsebben 400 000 ft-ja, amiből meg tudná a kutyáját műttetni...elképesztő, mi emberek vannak. A probléma már kialakult, így biztosítást nem tudsz rá kötni. Valami alapítvány esetleg, ami segíthet, de gyors segítségre van szüksége, mert le fog bénulni. Műtét nélkül még az elaltatás is humánusabb, mert őrült fájdalmai vannak
2019. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!