Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a menhelyesek kutyáitokról? 24/F

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 07:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%

Már középkorban volt, amikor elhoztuk és azelőtt kölyökkora óta menhelyen volt. Csórikám annyira nem ismerte a világot, meg kellett neki tanítani mindent. Majdnem egy évbe telt, de a félénk, bizalmatlan kutyából a legbarátságosabb és legjámborabb kutya lett a világon. Egy tündér, kerüli a bajt, de nagyon játékos is, sajátos módon:) Otthon nagyon nyugodt, most már idős, sokat alszik, de még mindig imád nagyokat sétálni a természetben:)

Régen volt két kutya, még falun a szüleimmel éltem, akik szintén menhelyről voltak, párban lettek örökbe fogadva, mert kenneltársként elválaszthatatlanokká váltak. Az egyik beteg lett, hiába kezelték, nem múlt, a kutya csak szenvedett, nem tudom mi baja volt. A másik társa halála után megbolondult. Hiába voltunk vele naphosszat, az új társát megölte, a szüleimnek is nekiment, egész éjjel pedig vonyított. Nagyon szerettem azt a kutyát, Zénó volt a neve, de én babakutyusnak hívtam. Engem sosem bántott. Szakembert is hívtunk, de nem tudott vele mit csinálni, azt mondta beteg. El kellett altatni a tarthatatlan helyzet miatt. 6 éves volt. A társa 4.

2019. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Lizolu ***** válasza:
56%

Csivava tacsko keveréket hoztunk ki 2007ben.Akkor volt 6-7 éves.

Betegeske de még mindig aktív aranyos nagyon.

Nem bántam meg de olyanérzésem van,hogy előttem volt olyan akit nagyon szeretett.

2019. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%

Az a baj a menhellyel,hogy nem hozzaerto gazdanal volt elote a kutya. Nekem rendszeres kemeny sporthoz kellett kutya meg hazorzesre es szemelyvedelemre. Mindenkepp ivaros. Nem szeretem a csonkitast meg az elhizott kutyakat.

A jellemet is pontosan korbeirtam,milyen szituban mit varok el es korbekuldtem az amstaff tenyesztoknek. Csak egy tudott kozuluk megfelelot ajanlani. Tokeletesen megfelel az igenyeimnek.

Semmilyen meglepetes nem fer bele az eletembe.


Elotte volt egy talalt foxim. O is birta a kemeny rendszeres futasaimat viszont nagyon kotekedos jelleme volt. Ebbol nekem eleg volt tiz ev. Nem orul az oleleseimnek meg puszilgatasaimnak,pedig nagyon szeretett es nagyon kozeli volt a kapcsolatunk.

Mostmar tudtam,mit varok el egy kutyatol.


Ertol fuggetlenul,ha a menhelyes kutyak sokkal jobban reszletesen korul lennenek irva,milyen szituban hogy viselkedik a kutya es teljesen egeszseges,johet onnan is a kovetkezo. De a fajtahoz ragaszkodom. A hidegveru felelossegteljes kutyak jonnek be. Minden hulyesegert ne ugasson.


.

2019. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

“ Mindenkepp ivaros. Nem szeretem a csonkitast meg az elhizott kutyakat. “

Csonkítás? Szerinted az ivartalanítás az csonkítás? És elhízik tőle a kutya? Uram, irgalmazz... te melyik évszázadból szerzed az információidat?

2019. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Minta kutya, de szeparacios szorongása van. Most, hogy érkezett mellé egy kölyök társnak, sokat javult a helyzet. 11 éves lesz, de egészséges. Az egyik hátsó lába kiderült, hogy enyhén patella ficamos. 10 éves koráig hasmenés volt a legkomolyabb gondja, szóval jól bírja.
2019. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt állítja, hogy az ivartalanítástól elhízik a kutya, annak bizony nem "kemény sportra" kell... csak mondom, 3 ivartlaan kutyánk van, egy nyugdíjas kan, 2 aktívan sportoló szuka, egyik sincs elhízva...
2019. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%

2017 -ben hoztuk el akkor volt kb fel eves, semmi gond nincsen vele nagyon aranyos, jatekos, regebbi kutyankkal jol elvan imadjak egymast, kis szerelmesek.

Kicsit felenk de ez nem a menhely vagy barmi rossz emlek miatt van hanem ilyen a termeszete.

O is ugyanugy egy normalis kutya.

2020. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Menhelyen született, 1 évesen befogadott kutyám van. A legszeleburdibb, legédesebb kis bohóc, most 2 éves. Egygazdás teljesen, de sok mindenkit szeret, és nekik bármit megenged. Először félt mindentől mert semmi tapasztalata nem volt, de pillanatok alatt beleszokott az új életébe. Nála hálásabb kutyát én még nem láttam. Tisztel, szeret, mindenhová követ, velem alszik, és hihetetlenül okos, azonnal megtanul mindent.
2021. máj. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
57%
Sokkal jobban szeret, tudja értékelni az életet és a jót. Nem egy pénzért vett valami, ami csak azért született meg, hogy pénzt hozzon az embernek.
2021. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!