Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves németjuhászosok, bele...

Kedves németjuhászosok, bele vagyok bolondulva a fajtába, viszont tapasztalataim nincsenek, mesélnétek a kutyáitokról?

Figyelt kérdés

Egyszer egy kuvasz-dalmata plusz ónémet keverékem volt, pár hónapig, sajnos valaki nyitvafelejtette a kertkaput és elütötték mert imádott sétálni. Hihetetlenül okos volt. Továbbá, nagy kutyarajongó vagyok, és klisé, viszont Rex igenis nagyon okos.

Sokan mondják, hogy a borderek és a mudik a legokosabb fajták, ezzel én tisztában is vagyok, viszont nincs saját tapasztalatom, hogy összehasonlítsam.


Minden érdekel, ami veletek történt, a kiválasztástól az utolsó napokig.

Miért ezt a fajtát választottátok? Milyen szinben választottatok kutyát? Szaporítótól vagy tenyésztőtől volt kutyátok? Mennyit foglalkoztatok vele? Voltak-e egészségügyi problémáitok?Hogyan neveztétek el? Jártatok kiállításra? Milyen volt a kutya jelleme?

Mennyi élelemre volt szüksége naponta, illetve sétára, feladatokra? Hogyan viselkedett lakásban, kertben, stb?

Tenyésztők is kérem írjanak, hogyan tenyésztették a fajtát.



2015. márc. 20. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ha lesz kutyád arra jobbam figyeltek azért..

Én is imádom a németjuhász fajtát. Tapasztalatom is van velük kapcsolatban. Mostanival együtt van a harmadik. Ami mindegyikre igaz hogy nagyon okos és engedelmes de rengeteg törödés kell neki. Nagyon sok a szaporitó akinek beteg kutyusai vannak. Nagyon jól ismerem a fajtát. Írj rám ha szeretnél kérdezni valamit..

2015. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sajat nemet juhaszom, de dolgozom eggyel.

Eloszor is, nincs "legokosabb fajta", a juhaszkutyak mind nagyon intelligensek, egyedek kozott lehetnek kulonbsegek.


Nem en valasztottam a fajtat, jott. :)

Fekete-cser.

Egy hollandiai tenyesztotol van.

Sokat, naponta minimum 2 ora az idealis

Nem voltak kulonosebb eu problemak.

Mia

Munkavonalu, igy nem voltunk kiallitason.

Szelid, de tartozkodo, hercegnos, labdamanias.

Annyit eszik, mint egy atlagos ilyen meretu kutya. :)

Nem tudom, kennelben lakik es nem nalam.


Remelem, a kovetkezo kutyadat megtanitod, hogy a kapun tuli terulet a gazdi engedelye nelkul tabu.

2015. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, biztosan. 18 éve volt, ne rám dobjatok követ, köszi
2015. márc. 20. 17:23
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hangvételért, kicsit érzékenyen érint, mert szerettem a kutyust.

Igazatok van, megtaníthattam volna neki. Még csak kettő - két és fél hónapos volt.

Én kb 13 éves voltam, és édesapám hagyta nyitva a kertkaput résnyire mert ittasan jött haza. Igen megtaníthattam volna neki, de odáig nem terjedt el az agyi kapacitásom.

Ott hibáztam, hogy úgy véltem, a család többi tagja elég érett ahhoz, hogy egy kölyköt tudjon kezelni - másik felnőtt kutyánk már volt. Lehet, nem voltak mégsem annyira rajongva érte. Hihetetlenül okos volt, megfogta a pórázt a szájába, és vitt engem sétálni, semmi pénzért el nem engedte volna...

Juhászkutya-szerelem.

Szeretnék németjuhászt, de sajnos sosem volt saját németjuhászom, hanem csak keverékem, mindig. Úgy tervezem, ha a fajta jelleme olyan, amilyenről álmodom, akkor lehetséges, hogy komoly tenyésztő lennék.

2015. márc. 20. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!