Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire normalis, ha a...

Mennyire normalis, ha a kutyam hatso labai teljesen szetcsusznak ules kozben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Par hete kezdodott, amikor leul, a ket elso laba teljesen normalisan all, de a hatso labai szetcsusznak es teljesen abnormalis helyzetbe kerulnek ilyenkor, nezni is rossz.... Nagyjabol ugy nez ki, mintha egy ember lemenne spargaba es elore kinyujtva letenne a kezeit a foldre. Felelmetes.... Kerdeztuk az allatorvosunkat de kb csak legyintett erre, de szerintem nem is teljesen ertette hogy mi volt bajunk, es akkor meg annyira nem is volt veszes a helyzet, de azota roszabodott.

Elore is koszi!


2019. jún. 28. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó.

Ezt az okozozza hogy sokat sétál/ül/van csúszós padlón. Később ez rosszabbodhat és rámehetnek a kutya lábai plusz ilyen fura járása lesz.


Mindenképp beszélnék egy ortopéd állatorvossal

2019. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos mindenhol pvc padlonk van a hazon belul, a terasz meg tukorsima beton, es ezeken ossze vissza csuszkal, marpedig ezeken a feluleteken van 90% ban. Meg csak fel eves, igy fiatal koraban gondolom meginkabb fontosabb lenne hogy ne alakuljon ki semmi se ugy ahogy nem kellene.
2019. jún. 28. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Tegyetek le pár szőnyegdarabot itt ott. Szerintem ha választhat arra fog ülni a sima padló helyett.
2019. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
61%

Fajtától is függ pl a bulldogok tudnak olyan pózokat felvenni és úgy ülni /feküdni, aki nem ért a fajtához már másnap MRI- vizsgálatra küldené.

Alapjaiban nem jó, porckorong és egyéb hasonló problémára is utalhat szakorvoshoz kell vinni (tehát nem a mezei dokijához, aki oltja kivéve ha ez a szakterülete). Ő megvizsgálja kézzel szükség esetén rtg, CT vagy/és MR attól függően mi a gyanú, de hangsúlyozom fajtától nagyban függ mennyire kell megrémülni.

2019. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ha csak a pvc padló lenne a gond akkor nem pár hete kezdődött volna a dolog én is hozzá értő orvost ajánlok, jobb félni mint megijedni, pedig nem vagyok állatorvoshoz rohangáló.
2019. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2019. jún. 29. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!