Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jó minőség valójában...

Mennyire jó minőség valójában a proplan?

Figyelt kérdés
Eddig a kutyám friskiest evett. Kutyás ismerősök totál kiakadtak, a 4%-os hústartalmú táp miatt, hogy azért csúnya a kutyám szőre stb. Mondták, hogy elviszek az állateledeleshez, ahova ők is járnak, hogy ajánlanak mást. Szóba jött a happy dog natur, a josera balanc és a pro plan halas. Mind3ból vettem két marékkal kóstolóba. A kutyám a happy dogtól hányt, a joserát nem ette meg a pro plant imádta. Ők is azzal etetnek. Mondták, hogy ez már szuper prémium, a másik kettő prémium. Azután otthon belemerültem jobban ebbe az egész témába és vhogy nem illik össze a kategória a proplannal. 17% benne a hús, ami nem sokkal több, mint a 4%-os friskies, mikor vannak 50 meg 70 % húsos tápok is, amik ráadásul gabonamentesek. Jól gondolom, hogy nem egészen vannak tisztában ők sem? Most akkor váltanom kéne egy jobbra? Mert a kutyám azóta is falja és végre nem hagyja ott a táp kétharmadát, hanem egyből megeszi és elégedetten elnyújtózik:)

2019. jún. 28. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
38%

Hát a 17% azért 4* +1%-kal több mint a 4%.

És nem csak a hústartalom számít, hanem a különböző vitaminok is.

Szerintem a Proplan már egy vállalható táp, de én középkategóriásnak nevezném.

Egy kutyának szerintem viszont nem biztos, hogy 70%-os tápra van szüksége, illetve az Acana, Orijen sokak szerint akkora mennyiségű fehérjét tartalmaz, hogy károsíthatja a vesét...

Meg ugye az is egy szempont, hogy kinek mit bír a tárcája, persze egy bizonyos pont alatt azt mondanám, hogy felesleges állatot tartani.

2019. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%

Az egyetlen amiben igazuk volt, hogy a Friskies kuka, feltétlenül cseréld le.

De őszintén szólva, jól gondolod, ők sincsenek képben, mert inkább a marketingnek hisznek, mint a saját szemüknek. Nem mondom, hogy nem jó a Proplan, beválhat némelyik kutyának, de hogy szuperpremium lenne, az azért már vicc. Olyan tápot véletlenül se adnék, amiben szójaszármazék van, meg teletömik kukoricával...márpedig ez az a kategória. Malactáp. :)

Az ár-érték aránya csapnivaló, nem ér meg 1000 forint feletti kilós árat.

Akkor már inkább Markus Mühle, Lukullus, Brit care vagy Brit premium, esetleg Fitmin, Julius K9.

Én a Purina termékeket messziről kerülöm már, mert a legtöbb termékük túlárazott vacak, a felét nem éri, mint amennyiért az ember nyakába akarják sózni.

Sokkal kevesebb pénzből is lehet nagyságrendekkel minőségibb tápokat venni...

Aztán, hogy mit eszik meg a kutyád, meg mit nem, az már inkább csak szoktatás és nevelés kérdése. Én nem hagynám rá a válogatást.

2019. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!