Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feltétlen kell? Többi lent

Feltétlen kell? Többi lent

Figyelt kérdés

Na szóval 2 nap mulva kapok e gy kutyát már mindent megvettünk neki de egy valamit még nem a bilétát

Amit nem ertek hogy minek a biléta a nyakörvről konbyen leszakadhat ternészetesen lessz chip je de nem ertem ezt a bilétát mondanátok érveket hogy miert jó

Válaszaitokat köszönöm



2019. jún. 30. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azért használják a bilétát, mert ha elveszne a kutya, nincs chip leolvasó kéznél, a bilétán ott a telefonszám azonnal hívhatóan. megfelelő erősségű karikával azért nem szakad le olyan könnyen.
2019. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Sokan lusták chippet olvastatni, és ha nincs is neki akkor még menhelyet/befogadót is kéne keresni stb

De ha van egy bilétája csak telefonál egyet és máris meg van oldva. Nekem olyan nyakörvem van aminek az oldalába van gravírozva a neve és a telefon számom. Az tuti nem szakad le

2019. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld kéz mindenkinek
2019. jún. 30. 18:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Te láttál már valaha kulcskarikát leszakadni? Vagy nyakörv kapcsát leszakadni? Mert mindkettőt ugyanoda kell felrakni. Ha a nyakörv kapcsa nem szakad le, akkor a biléta sem fog.


Egyébként a célja nagyon egyszerű: Ha látok egy kóbor kutyát nyakörvvel, akkor első dolgom az lesz, hogy megnézem rajta a bilétát, amire tipikusan a kutya neve és a gazdájának telefonszáma van rágravírozva, így ott helyben fel is tudom hívni a gazdáját. Ezzel szemben egy chipolvastatás legalább fél napos mutatvány, mert be kell fognom a kutyát, el kell vinnem az orvoshoz, aki ki tudja olvasni nekem, stb. és még ezek után sem biztos, hogy meg tudom a gazdájának elérhetőségét, mert a GDPR értelmében azt elvileg nem oszthatja meg velem az állatorvos.

2019. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A bilétát bárki le tudja olvasni, akkor is, ha nem tudja/nem meri megfogni és orvoshoz vinni a kutyát. Egy nyakörv és egy biléta első látásra megmutatja, hogy a kutya gazdis és valószínűleg várják haza. Így kisebb az esélye, hogy csak elmennek mellette az emberek, legyintve, hogy kóbor kutya.
2019. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Egy erős kulcskarikára tett biléta normál használat mellett nehezen szakad le. Arra kell figyelni, hogy a pórázt ne ebbe a karikába csatold, mert akkor eldeformálódhat, akár annyira is, hogy leesik a biléta.

Miért jó: előttem már írták, hogy a chip leolvasásához készülék kell, a bilétához csak olvasni kell tudni. Abban nem ért mindenki egyet, hogy mit érdemes ráírni a bilétára, de telefonszámot mindenképpen. Akkor egyből rád tud csörögni az, aki megtalálta.

2019. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ilyen 200-ftos kutya gazdi páros nyakörvet veszel, hanem valami használható cuccot akkor ilyenektől nem kell félned. Vagus vagy el perro, a legkeményebb kutya se nyúzza szét.
2019. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek mégegyszer ment a zöld kéz
2019. júl. 1. 07:43
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk 2 szakad le a mostani 1éve bírja, a billéta kivételesen nem tört el de a karikát cserélmem kell (vastagabb fajta pedig). Bizony vannak kutyák akik a természetbe vannak napi szinten sétáltatva és a felszerelést megtudják gyepálni.

Hasznos dolog a biléta nekünk is van de csak az egyik nyakörvén. Valóban arra jó ha elszökik sétanál azonnal tudnak hívni.

2019. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!