Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelkutyások! Ti hogyan...

Panelkutyások! Ti hogyan fárasztjátok ebben a nagy melegben a nagy mozgásigényű kutyátok?

Figyelt kérdés

Mi reggel fél öt és hat között megyünk meg még éjszaka 11 körül egy órát, közben csak eü. séták vannak, mert szegénykém hosszú szőrű és nagyon megviseli ez a kánikula, öt perc után szinte úgy liheg, mint máskor több óra rohangálás után. Szerencsére olyan helyen lakunk, ahol úgy tudunk kivilágított részen sétálni, hogy közben a lakókat nem zavarjuk, általában labdázom vele kicsit, de azt se bírja úgy ilyenkor sem, mint a hűvösebb napokon, illetve hétvégente ha van lehetőségem viszem úszni, pancsolni, ott ki tudja magát mozogni, de ez az átlag napi 3-4 órás aktív mozgáshoz képest édeskevés és a viselkedésén is látom, hogy őt is nagyon megviseli, hogy nem tudja levezetni a felesleges energiáit. Sokkal feszültebb, egyik pillanatban túlpörög (néha szó szerint pörög körbe körbe céltalanul) utána meg elfekszik a kövön, mint akit agyonütöttek, vadul cincálja a játékait, egy csupa olyan dolgot csinál, amit eddig soha, egyszerűen látom rajta, hogy nem tud mit kezdeni magával.

Próbálunk tréningezni, de a kaja nem igazán érdekli, örülök ha a napi adagját bele tudom könyörögni, világ életében egy finnyás kis csontkollekció volt, labdáért ugyan dolgozna, de arra meg annyira rápörög, hogy pár perc után teljesen kifárad. Szóval mostanában a tréning is inkább csak a meglévő dolgok ismétlésére épül, újat nem nagyon tudok neki tanítani, mintha a koncentrációja is szétesett volna kicsit, eddig simán mentek a formálós, rávezetős feladatok, most meg még gondolkozni is lusta.

Másrészről pedig az új sétarendszer miatt én is sokkal kevesebbet tudok aludni, éjfél után fekszem, 4:15-kor kelek, a reggeli séta után meg megyek dolgozni és ez pár napig tökre tartható is, de ez már a 3. hét, hogy nem tudom kipihenni magam. Elsősorban ezért is érdekelne, hogy van e valami ötletetek, bevált módszeretek erre, jöhet minden tanács, tapasztalat.


2019. júl. 2. 00:08
1 2
 1/17 Emilio18 válasza:
21%
Szerintem az lenne ha legjobb ha bírnád elhelyezni egy ismerősödnél én is ugyanigy vagyok de hát az élet az ilyen sajnos, probald meg egy zart huvos reszre vagy akar neha az ismeroseid kertjebe elvinni ha megengedik.
2019. júl. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
A kertben is nagyon meleg van. Az én kutyám ma már a tyúkólba bújt el napközben, mert kint is bent is 30 fok fölött van, pedig tele van a kertünk fákkal.
2019. júl. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Első! És ha a gyerekednek lenne melege a lakásba akkor Őt is lepasszolod valakinek akinek családi háza van?? Ekkora hülyeséget, aki szereti a kutyáját az családtagként kezeli és ehhez megfelelő módon bánik vele!

Kérdező! A meleggel sajnos nem lehet mit kezdeni, nehéz de át kell vészelni. Nagy mozgásigényű kutyát lakásba nem fogsz tudni se lefárasztani, se lefoglalni. Esetleg séta közbe vigyél magaddal egy jó nagy flakon vizet hogy ha már fárad akkor meg tudd itatni vagy akár egy kicsit lelocsolni a pofiját. Kitartás!

2019. júl. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Salx Narval ***** válasza:
36%
Most már azért elérhető áron is vannak légkondik és gondolom nektek is kellemesebb lenne kicsit hűvösebb lakásban. Talán érdemes lenne félretenni rá és beszereltetni. Amúgy mi mást lehetne tenni mint amit te is teszel. Az a baj, hogy hiába vinnéd játszani estefelé a nappali hőség teljesen kimeríti addigra. Vizes dolgok jók de sajnos mint írod ritkán van rá mód. A bundájával nem lehetne kezdeni valamit?
2019. júl. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Akármilyen mozgásigényes a kutya, +38-40 fokban - amikor éjszaka is 28-30 fok van - nem kívánja, hogy lefárasszák.

Alapban lefárasztja a hőség. Az enyém még enni sem akar.

Hagyni kell békességben, ember állat ilyenkor a túlélésre játszik.

2019. júl. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Az én kutyáim is döglenek egész nap, takarék módon élnek:D
2019. júl. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is elég megterhelő ez a meleg, de neki a szőrével el sem merem gondolni.

Én reggel kimegyek vele fél órával előbb, mint egyébként szoktam,akkor sétálunk,, játszunk. Napközben csak a kötelező egészségügyi sétákra megyünk, akkor is füvön tartom, kerüljük a betont.

Este megyek ki vele 8 felé és kint vagyunk 2-3 órát is, de napközben míg bent vagyunk sem olyan aktív közel sem, mint egyébként a kaja sem igazán érdekli.

Szerintem hagyni kell őket is.

Munka után én lefekszem egy picit, mert én is reggel egy órával előbb kelek és este 2vel később fekszem, mint egyébként. De a kutya is csak fetreng, megy a ventilátor, és várjuk, hogy elmúljon a hőség.

2019. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Duenna ***** válasza:
87%
Ilyen kánikulában nem szabad a kutyát futtatni, még játszani sem úgy, hogy kifáradjon. Aki tudja, az a kerti kutyáját vigye be a hűvös lakásba időnként, hogy lehűljön, vagy biztosítani neki egy lavór vizet, hogy bele tudjon menni hűsölni. Játszani csak a reggeli és a késő esti órákban szabad, amikor hűvösebb az idő.
2019. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

aki 5-6 órát sétáltatja meg még 11 körül is kint van , azoknak nincs semmi munkája?

napi 1- másfél óra séta bőven elég azért tulzásba se kell vinni

2019. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy butaságot kérdezek, de nem lehetne azt a kutyát megnyírni? Inkább érezze jól magát mint jól nézzen ki...
2019. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!