Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon bántaná a kiscicát?...

Vajon bántaná a kiscicát? Hogy teszteljem?

Figyelt kérdés
Ismerősömék találtak kiscicákat pár hete, nemsokára gazdit keresnek nekik. 3 még maradt, az egyik nagyon édes, gondolkozom az örökbefogadásán. A problémám az, hogy van egy 5 éves magyar vizsla kutyám. A macskákat, ha engedném, kergetné, a vadakat is hajtja (bár eddig még nem fogott meg semmit). Nem hiszem, hogy bántaná, de hogy ismertessem őket össze, hogy biztosan jól kijöjjenek?
2019. júl. 2. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy csináltam hogy oda mutattam a cicát a kutyának. Szimatolás fújás de nem bántotta sose. Persze hallgat a nevére és arra is hogy nen szabad. Ha még sem akkor kupán vágtam hogy nem szabad bántani. A macskáimat védem a kutyáktól akár saját kutya akár másé. Meg vannak egymás mellett persze rá morog ha elkezd vele játszani vagy oda megy kíváncsiskodni de akkor erélyesebben rászólok a nevén és abba hagyja majd odébb megy. A macska tanul a morgásból.
2019. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nagyon változó hogy melyik kutya milyen szinten tűri meg a macskát. Az én kutyám cicákkal nőtt fel viszont idegen macskakat elkergetett. Aztán jött 2 cica a házhoz és azokat is több mint egy évig kergette el a háztól. Később elfogadta őket és az egyikkel együtt is aludt. Aztán most hogy hozzám költözött a család kutyája a szomszéd cicát rendszerint elkapja, viszont megharapni nem harapja, mert hiába teperi le a cicát mindenféle gond nélkül felszalad a fára és onnan meg megy vissza a szomszédba és egy nap képes 5x is átjönni hiába fogja meg a kutya. Úgyhogy ez nagyon változó tud lenni. En nem tudtam összeszoktatni őket mert a macskák agresszívek voltak a kutyával. Nekik kellett megoldani a barátkozást kijárós cicák lévén.
2019. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!