Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya?

Német juhászkutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy német juhászkutyám és mellé szeretnék venni egy kiskutyát. Nézegettem a tenyésztőkel (elég elkeserítő).


Nem tetszenek a kutyáik, mindegyik hatalmas, csapott hátú.


Nekem munkavonalasom van, már 8 éves és ugyanilyen kaliberű kutyát keresek, nem olyat, aki ösztöngyenge, maximum kiállításra jó és már 1 évesen úgy néz ki, mintha baja lenne a csípőjével.


Mindenhol néztem, többek között a Jófogáson is, ott szaporítótól láttam olyat, akire azt mondtam, hogy mind méretre, mind küllemre tetszik.


Mivel szaporítottat nem szeretnék venni, így tovább keresgéltem és 120.000 forintért találtam törzskönyves kiskutyákat (bár nekem marhára nem kell tk), szűrt szülőkkel.


Nem tudom, hogy ez 2019-ben jó ár-e egy nem divatfajtáért. Nem gyanúsan olcsó? 200 körül számoltam, de ennyiért nem láttam jó kutyát.


2019. júl. 4. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
120-ért kisebb, kevésbé ismert kennelből szerintem tök oké az ára, még 100-ért sem lenne gyanús ha minden papír megvan
2019. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom. :)
2019. júl. 4. 10:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Német juhásznak eleve az előírt szűrések megléte szükséges ahhoz, hogy törzskönyvezzék a kölyköket.

Munkavonalnál minőségi , így árbeli különbségek vannak attól függően, a szülők felmutattak-e eredményes versenyzést,munkát, vagy csak a szülők vonalában vannak ismert kutyák.

Menő vonalból 1000 euróért kaphatsz ma pl kiskutyát. A 120 ezres vételár általában csak két munkavonalas kutya almát fedi.

2019. júl. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem az is elég, ha csak a szülők vonalában vannak ismert kutyák, mert inkább csak "hobbi célra" tartom a kutyát. Megyünk őrző-védőzni meg ilyesmi, de alapvetően a mostani kutyám is családtag elsősorban.
2019. júl. 4. 11:52
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

De ha nincs tk, akkor honnan tudod, hogy kik a kutyád rokonai? Mert a szaporító azt mondja? Még ha a szülők tk-eit is lengeti, mivel is tudja bizonyítani, hogy valóban a szülőké? Egyáltalán hogy valóban az az apa, akit mond? Ha a kicsiknek nincs semmi származási papírjuk, mi is igazolja a felmenők eü szűréseinek meglétét?


Egyébként a tk még mindig csak 6.000 ft.

2019. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

13:52-esnek

Olvasni tudsz már, de a szövegértésed igen alacsony szinten áll.

"így tovább keresgéltem és 120.000 forintért találtam törzskönyves kiskutyákat (bár nekem marhára nem kell tk), szűrt szülőkkel."

2019. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Munkavonalas tenyésztőket keress fel, ott nincs csapott hátú németjuhász. Vagy vegyél még egy kölyköt a mostani kutyád tenyésztőjétől, hiszen azt írod, hogy elégedett vagy vele. Nem is értem, hogy ezek után miért show vonalas kenneleket kezdtél el nézegetni és hogyan tévedtél a jófogásra.
2019. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A mostani kutyám tenyésztőjétől már nem tudok venni. Úgy kerültem a Jófogásra, hogy kíváncsi voltam milyen németjuhászokat raknak fel oda, ha már a tenyésztőkkel nem voltam megelégedve.


Ismertek megbízható munkavonalas kenneleket?

2019. júl. 4. 14:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz a kölyökhöz, ajánlom a fajtamentést. Én is németjuhászos vagyok, szintén a munkavonalat preferálom, és nem egyszer láttam náluk olyan kutyát, akit nagyon szívesen elhoztam volna, de sajnos nincs lehetőségem most egy második kutyára. Pörgős, fiatal kutyák, hobbibszinten örző-védőzni szerintem remekül lehetne velük.
2019. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a facebookon a DDR típusú Német Juhászos csoportot. Ott csak olyan kenneleket fognak neked ajánlani akik megfelelnek a fenti elvárásaidnak, ugyan akkor emeld ki, hogy nem komoly sportra kell a kutya.

Amennyiben a szülők nem versenyeznek, és nincsen kiemelkedő vérvonaluk a 120.000 korrekt ár.

2019. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!