Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy hasonló...

Border collie vagy hasonló mozgásigényű kutyák (nj, husky stb. ) gazdijai! Leírnátok, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy amit itt gyk-n irogatnak, meg felvállalnak az emberek, az valóban teljesíthető-e.

Én is gazdi vagyok, de az én kedvencem messze nem igényel ennyi mozgást. Egy bc-t, ha fizetnének se tudnék bevállalni, mert magamra sincs időm


Kérlek írjátok le azt is, hogy:


Hányan éltek egy háztartásban (és ha közbejön valami, ők tudnak e helyettesíteni titeket)


Kinti, benti vagy kinti-benti e a kutyus (az eü séták miatt pl.)


Milyen környéken sétáltattok:

Pl. Városi parkok, futtatók, külterületek, utcákban


Dolgoztok, vagy tanultok?


Sportoltok-e a kutyával? Azt hogy kell elképzelni? (Pl. Fél-egy óra utazás a suliba/helyre, ott 1-2 óra munka stb )

És akkor a napi rend valahogy így (az enyém)


5:30-kor kelek

06:00-06:10-ig egy rövid séta vagy játék

07:00-kor felszállok a buszra

14:40-ig suli

15:30-ra hazaérek

Vegyünk mondjuk 2 óra tanulást felkészülést a következő napra átlagosan

17:30 vacsi

18:00 séta

19:00 kutyusnak vacsi

Egy óra családdal töltött idő mondjuk vagy hobbi

Fürdés meg miegymás

És 21:30-kor már muszáj aludnom, mert se a több, se a kevesebb alvást nem bírom.


Így leírva nem egy feszes tempójú nap, több kutyás idő is beleférne, de sokszor évközben úgy érzem, hogy magamra sincs időm, nem hogy még plusz dolgokat vállaljak. Ezért csodálkozom el, amikor valaki 4 óra futást ír a kutyussal, meg 2 óra agyi fárasztást. Fizikai részét se bírnám (tisztelet érte!), de időm se lenne rá..

Kíváncsi vagyok, ez hogy valósul meg a valóságban.


Plusz kérdések, amikre nem kötelező válaszolni (természetesen erre sem az, de na értitek :) )


- Ha kimozdulsz otthonról, hogy rendeződik át a nap? Pl. Ha délután sörözgettek, de hamarabb lemész, mert a kutyusnak menni kell sétálni? Volt olyan barátod, aki ezt nem értette meg?


Elmész valakivel koncentre/színházba/discóba, tehát egész estés, akár fizikailag is fárasztó program. Másnap is ugyanúgy mész futni? Van egy-egy csalónap belefér?


Esküvőre mész (ami mondjuk utazással együtt déltől másnap hajnalig tart) Ki van egész nap a kutyával? Ő is tud vele sportolni, futni, úgy mint te?


Télen és nyáron az extrém idő miatt, miben módosul a napirend?



Előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradtságot! Illetve mindenképpeni elismerés, hogy bírtok ennyit rááldozni ezekre a hálás állatokra :)


2019. júl. 5. 09:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Alom legaktívabbja pitbull. 3 éves, én meg 12 órázok, egyszer éjjel, egyszer nappal, majd 24 óra szünet.

reggel bikejöring, labdázás, tanulás és egyéb elfoglaltságok(2 vagy 4 óra)

dél körül eü séta, negyed óra

este vagy mégegy eü séta(ha éjszakás vagyok, ilyenkor van reggel több) vagy bandázás, kirándulás, edzés gyakorlások(3 óra, ha nappalos voltam, 6 után este a hűvösben)

Szóval napi 4-5 nagyon aktív óránk van.

Szünetnapokon átlag 8 óra, ilyenkor kutyasuli is van.

De így is nagyon pörgős. Komolyan sose fárad el. Maximum annyi időre, hogy iszik, kilihegi magát és fél óra múlva futná ugyanazt a kört. De imádom, hogy ilyen élénk, mert amúgy kiskorában jól neveltem, így tudja, hogy lehet pl toporogni, forogni, de nem lehet bútort rágcsálni, feleslegesen ugatni, de szabad kajáslabdával játszani 3x újratöltve és az óriásplüssel birkózni(fogja a mancsával és a hátsó lábaival rugdalja, mint a macska, amúgy szerintem tőle tanulta, ja igen, van egy cicám, jóbarátok:).

2019. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

10#

Aki szerint nem hasznos a válaszom, hobbiból pontoz le vagy csak tudatlanságból?

Szóval bocs, hogy koptatom a billentyűzetet, de léci olvassatok már utána kicsit a fajtának, a szettereket arra tenyésztették, hogy felkutassák a vadat, hatalmas területeket átjárva, amihez kell mozgásigény, hasonlóan magas, mint egy bc-nek és sokkal magasabb, mint egy átlagos németjuhásznak. Vagy a napi rutinunk kevésbé hasznos, mint a többi válaszadónak? Nem is értem...

2019. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem egy nagyon pörgős sheltiem van. A sheltiek nagyon pörgősek, de nekem sikerült még az átlagnál is pörgősebb sheltire találnom. :)

Ami nem gond teszem hozzá, mivel én is nagyon energikus életét élek, nagyon fontos szempont volt az, hogy sportos strapabíró kutya legyen.


2-en élünk egy háztartásban, én és a férjem. Panellakás, szóval benti kutya. Álltalában itt a parkban sétálunk, itt van kutyafuttató is, meg nagy nagy zöld területek a futáshoz.

Dolgozom, és tanulok is. A munkám max 1 órát vesz igénybe egy nap, szóval nem nagy dolog. Levelezőin tanulok, szóval naponta 2 órát legalább én is csak a tanulással foglalkozom.

Sportolunk a kutyával, mindenfélét csinálunk. Előszöris Agilityzünk, dog dancingelunk is itthon esténként hobbiból. Aztán túrázunk is rengeteget, mászunk is. (nem hegyet mászunk azért, inkább csak domborzatokat, de azért az is elég kemény. :D) terelni is járunk vidékre.


A napirend:


Én egyáltalán nem vagyok koránkelő típus, szóval 8-9fele kelek fel. Akkor lemegyünk egy eü sétára, 30 perc az eu seta nálunk. Szerencsére a kutya se akar hamarabb lemenni, ő se koránkelő típus. :D

Aztán 10:00-12:00 ig főzök, összepakolunk egy kicsit.

12:00 kor megyünk a nagy sétára, ott akkor labdazunk, a futtatóban agilityzünk egy picit, haverokkal játszik. 13:30-14:00 ra érünk kb haza.

14:00 kor eszik, egy picit. Én akkor tanulok. Éves után ő egy picit azért lepihen.

16:30tól 17:30 ig megint lemegyünk, akkor is új trükköket tanulunk, húzós játékkal játszunk, haverokkal kergetőzik...

18:00 kor elindulok dolgozni, 10 perc az út, 1 max 1,5 órát vagyok ott, szóval 19:30-20:00 között már lehozza a férjem és lent találkozunk. Akkor van a legnagyobb séta, az én kutyám este aktív nagyon nagyon, na akkor szoktunk azért futni is, agility, trükkök, játszunk, nagyot játszik a kis barátaival is, én is akkor találkozok a barataimmal is, szóval az idő csak úgy repül, és kb 22:00 ig vagyunk lent. Ha hazaérünk akkor nekiállhatunk végre igazán tanulni, és akkor dog dancingelunk, új trükköket tanulunk, már tud vagy 1000 et. :D még labdazunk egy kicsit, egy kis szeretgetés, és máris 23:30 van. Ő akkor eszi meg a kaja másik felét, mindig elosztja magának így az adagját. Aztán fürdök, bekapcsolom a tvt, beszélgetünk a ferjemmel ilyesmi, közben atkefelem a kutya szőrét, és olyan 1-2 óra között szoktam aludni. Ez az átlagos napunk.


Abszolút nincsen olyan programom ami nem kutyás, de én kutyabzi vagyok, és a barátaim is azok. Ha elmegyünk valahova, kutyás helyre megyünk enni, inni, szóval nem nagyon rendeződik át semmi. Néha van olyan hogy a ferjemmel kicsit romantikázunk, és elmegyünk vacsizni vagy moziba vagy valami, de nem csinálunk nagy ügyet belőle, ha hazaértünk egyből a kutyával foglalkozunk. Leginkább viszont az ebbel együtt megyünk el ide oda.


Egyébként belefer egy egy csalónap persze, de én nagyon fitt vagyok, és diszkóba se járok, szóval csak akkor van csalónap ha esetleg beteg vagyok. Bár a múltkor 39 fokos lázzal feladatoztunk lent. :D szóval, nálam nincs csalónap, de a kutyám azért kibírna egy ilyen napot.


Esküvő... Hát, az összes barátom kutyamanias, ezért még nem volt olyan esküvő ahova nem vihettem volna a kutyát. Nem szívesen mennék a kutya nélkül ennyire hosszú időre el, de azért apukám tudna a kutyara vigyázni ha muszáj lenne. Apám imádná, de én ragaszkodom a kutyámhoz. :D


Télen annyiban módosul a napirend, hogy azért többet vagyunk lent, kevesebbet túrázunk. Imádja a havat, a hideget, én is jobban szeretem a telet. Nyáron meg azért melege van, nappal annyira nem aktív (bár így is aktívabb mint az átlag) ezért este vagyunk lent többet, strandra járunk, túrázni.


A hétvégét leirnám ha nem bánod azért :


Hétvégén korán kelek, legyen idő mindenre. Ehhez már pénteken megfozok egész hétvégére. :D

Elindulunk valahova reggel, túrázni. Mondjuk a Pilisbe, pl. Este jövünk csak haza. Ez vasárnap vagy szombaton, de inkább vasárnap mert szombaton vagy elmegyünk reggel birkákat terelni, vagy agility edzésre megyünk a suliba. Az 1 óra, a terelés ugy 2-3 attól függ mennyi kutya van. Ha korán érünk haza, leszaladunk még valahova vízközelbe a haverjaival egy nagy pancsolásra.

Most hétvégén terelni megyünk, aztán másnap a Királyrétre, ott is van egy hatalmas tó, meg nagy erdő. :)

2019. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok: én úgy aktívan 7 órát foglalkozom a kutyámmal. A férjem is legalább annyira foglalkozik vele, mint én. És közben persze egymással is. Szóval teljesíthető amit a gykn írnak, viszont ha valaki azért ennél kevesebbet foglalkozik a kutyával, azt sem kell megkövezni, ha normálisan tartja, a kutya nem munkakutya nem igényel sokkal több mozgást, kielégítő lehet az élete a gazdának is meg a kutyusnak is. Munkakutyát azért nem ajánlanék átlagos normális ritmusban elő embernek, pl egy bordercolliet, vagy akár sheltiet se.
2019. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem spóroltatok a betűkkel! :)


#10-es nagyon sajnálom, hogy lepontoztak, én mindenkit, felnyomtam, mert minden válasz jó... :(


Sok egészséges és boldog kutyás éveket mindenkinek! :)

2019. júl. 5. 18:21
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Hárman élünk egy háztartásban, én, a férjem, és a kisbabánk. Nincs ki helyettesítsen minket.


Aussie-border collie mix kutya


Abszolút kinti kutya, van kb 200 négyzetméter saját kifutója, földes-füves-betonos-fás részekkel vegyesen.

Néha a nagyudvarba is kiengedjük, akkor mégtöbb helye van.


Sétáltatni városban szoktunk vagy tájvédelmi körzetben.


Nem sportolunk (még) kifejezetten vele.


A férjem dolgozik, én gyeden vagyok még 1.5 évig.



Én napirendem:


5kor kelés, babával peluscsere, evés, visszaaltatom, én meg neki látok a házimunkának

7 körül megyek ki elsőnek a kutyához, vízcsere, reggeli, vitamin, és játszok vele egy kicsit

utána bent szokásosan megint főzés, a babával foglalkozás stb

11 körül kimegyünk a baba kint alszik én pedig kb 45 percet játszok a kutyával, utána ebédel a baba is majd én is

délután kint vagyunk a teraszon általában, kutya is ott van mellettünk de itt fizikálisan nem aktív, inkább fekszik a lábunknál csak és alszik

17 körül ér a férjem haza, vacsor1ázunk és elmegyünk sétálni, visszük a kutyát is, kb 1.5 órát sétálunk, hazaérünk, eszik iszik ő is, majd még van hogy kicsit kint maradok vele játszani

aztán mi fürdetünk stb a kutya is megy a házába és pihen


Ez így átlagban, persze van olyan nap hogy ide oda menni kell stb akkor változik a program, de általában ilyesmi. Hétvégén a férjem is kimegy a kutyához 1-1 órát játszani, labdáznak, tanítgatja.


Én 2 éves korom óta kutyák közt vagyok, de én még abban a korban nőttem fel, amikor egy kutyával még kevesebbet foglalkoztak mint egy gyerekkel. Szóval én nem őrülök meg ezért. Szeretem, imádom a kutyát, de kutyának tartom, és nem áldozom fel az életem rá. Foglalkozva van, szeretve van, de ha épp elmegyünk fél napra vendégségbe valahova pl akkor nem vágok magamon eret, hogy maga van a kertben.


Azok előtt szerintem is le a kalappal aki tud egész nap non stop a kutyával foglalkozni,én nem tudnék, de nem hiszem hogy ettől még rossz sora lenne nálunk, mindent megkap, minőségi táp, orvosi ellátás, szeretet stb.


Azt én nem teljesen értem, hogy rengetegen írják, hogy reggel 5-8-11 séta, utána délután futtatás, este kutyasuli meg ilyenek. Nem értem, nem dolgoznak? Vagy ezt hogy? Nem világos, pedig annyi ilyen válasz van. Vagy nem dolgoznak, vagy csak kamu vagy nem tudom, max a nyugdíjas néniket láttam Pesten éjjel nappal kutyát sétáltatni, aki fiatal nem tudom hogy ér rá erre, nem rossz indulatból kérdezem, csak nem értem. 1.5 év múlva megyek én is vissza dolgozni, itthon se leszünk reggeltől délutánig.

Sajnos kénytelenek vagyunk dolgozni, agyalok folyton valami alternatív bevételi forráson de még semmi használható ötletem nincs.

2019. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
"Aki szerint nem hasznos a válaszom, hobbiból pontoz le vagy csak tudatlanságból?" - Sokszor teljesen logikátlan a pontozás, állítólag egyeseknek fontos, hol szerepelnek a ranglistán, és így tudnak előrébb jutni, hogy másoknak lehúzzák a válaszaikat. :-D
2019. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, engem is leponotoztak mert minden rosszindulat nélkül azt írtam, hogy nem tudom mit csinál az a sok ember, aki egész nap a kutyájával tud járkálni és nem öreg.

Nem bunkóságból írtam, csak ténylet nem tudom. Mi dolgozunk vagy most ha nem is dolgozok akkor nagyrészt a babával kell foglalkoznom, szóval nem tudom aki egész nap a kutyával sétál miből él. Én ezt nem gonoszságból írtam csak már agyaltam ilyenen régen is.

2019. júl. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
A pitbullos vagyok. Mint írtam én ugye 12 órázom. Délben vagy éjfél tájékán el tudok jönni a szünetünkben. Átlag 4-5 órát vagyok vele aktívan, maradék időmben alszok, eszek meg filmezek. Minden 3.napom szabad, olyankor kutyával kb 8 órát töltök aktívan, ilyenkor főzök, takarítok és egyebek. Én pl utálok takarítani, így mindennap nem is tenném, bőven elég nekem 3 naponta rendbe dobálni a lakást. 4-5 óra alvással meg megvagyok.
2019. júl. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%
13.as vagyok, az aki mindennap 7-8 órát aktívan foglalkozik a kutyájával. Én tényleg csak napi 1 nagyon max 2 órát dolgozok, én pl egy nagyon jó helyen takarítok, egészen jó a fizetésem is, ennél többet most suli mellett nem tudnék vállalni, mert fontos hogy a vizsgákon ott tudjak lenni, és fejben is toppon legyek, ne legyek fáradt. A férjem is elég lazán dolgozik, ugyan kicsit többet mint én, de még így is rengeteg ideje van. Ő azért közép vezető egy komoly cégnél, szóval ő se keres rosszul. Mi ezzel foglalkozunk éppen, mindketten tanulunk is emelett, csak mert írtátok, hogy érdekel. A kutya előtt én is 12 órában güriztem, de mikor elhoztuk őt a tenyésztőtől, direkt munkát váltottam mert egy ilyen mozgásigényű kutyát nem lehet 4 fal közé zárni. Sokkal boldogabbak vagyunk így. :)
2019. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!