Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy hasonló...

Border collie vagy hasonló mozgásigényű kutyák (nj, husky stb. ) gazdijai! Leírnátok, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy amit itt gyk-n irogatnak, meg felvállalnak az emberek, az valóban teljesíthető-e.

Én is gazdi vagyok, de az én kedvencem messze nem igényel ennyi mozgást. Egy bc-t, ha fizetnének se tudnék bevállalni, mert magamra sincs időm


Kérlek írjátok le azt is, hogy:


Hányan éltek egy háztartásban (és ha közbejön valami, ők tudnak e helyettesíteni titeket)


Kinti, benti vagy kinti-benti e a kutyus (az eü séták miatt pl.)


Milyen környéken sétáltattok:

Pl. Városi parkok, futtatók, külterületek, utcákban


Dolgoztok, vagy tanultok?


Sportoltok-e a kutyával? Azt hogy kell elképzelni? (Pl. Fél-egy óra utazás a suliba/helyre, ott 1-2 óra munka stb )

És akkor a napi rend valahogy így (az enyém)


5:30-kor kelek

06:00-06:10-ig egy rövid séta vagy játék

07:00-kor felszállok a buszra

14:40-ig suli

15:30-ra hazaérek

Vegyünk mondjuk 2 óra tanulást felkészülést a következő napra átlagosan

17:30 vacsi

18:00 séta

19:00 kutyusnak vacsi

Egy óra családdal töltött idő mondjuk vagy hobbi

Fürdés meg miegymás

És 21:30-kor már muszáj aludnom, mert se a több, se a kevesebb alvást nem bírom.


Így leírva nem egy feszes tempójú nap, több kutyás idő is beleférne, de sokszor évközben úgy érzem, hogy magamra sincs időm, nem hogy még plusz dolgokat vállaljak. Ezért csodálkozom el, amikor valaki 4 óra futást ír a kutyussal, meg 2 óra agyi fárasztást. Fizikai részét se bírnám (tisztelet érte!), de időm se lenne rá..

Kíváncsi vagyok, ez hogy valósul meg a valóságban.


Plusz kérdések, amikre nem kötelező válaszolni (természetesen erre sem az, de na értitek :) )


- Ha kimozdulsz otthonról, hogy rendeződik át a nap? Pl. Ha délután sörözgettek, de hamarabb lemész, mert a kutyusnak menni kell sétálni? Volt olyan barátod, aki ezt nem értette meg?


Elmész valakivel koncentre/színházba/discóba, tehát egész estés, akár fizikailag is fárasztó program. Másnap is ugyanúgy mész futni? Van egy-egy csalónap belefér?


Esküvőre mész (ami mondjuk utazással együtt déltől másnap hajnalig tart) Ki van egész nap a kutyával? Ő is tud vele sportolni, futni, úgy mint te?


Télen és nyáron az extrém idő miatt, miben módosul a napirend?



Előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradtságot! Illetve mindenképpeni elismerés, hogy bírtok ennyit rááldozni ezekre a hálás állatokra :)


2019. júl. 5. 09:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Most két 4 hónapos border collie "igényeit" fogom leírni.


06:00-07:00 körül reggeli, ilyenkor kiengedem őket az udvarra.


13:00-14:00 körül: Gyakorolok velük trükköket meg stb..


18:00-20:00: Játék


20:00 körül vacsi



Nekik 4 hónaposan ennyi elég, nem kell velük még futni meg sétálni, ebben a melegben kevesebb mozgást igényelnek, délután még alszanak is. Mi 4-en vagyunk és kertes házban élünk. Igazából annyi hogy folyamatosan figyelni kell rájuk, nem igazán vannak felügyelet nélkül, valaki mindig figyel rájuk, de ez nem azt jelenti hogy állandóan követni kell őket meg stb.. Jelenleg ők teljesen kinti tartásban vannak, viharban bent alszanak, és télen is bent alszanak majd velünk.

Persze egy-egy csalónap belefér.Télen és nyáron az extrém idő alatt szerintem max, annyiban változik a napirend, hogy nyáron a sétákat reggelre, és estére kell rakni, tehát pl. Reggel 07:00-08:00 séta, aztán pedig 18:00-20:00-ig pl. sétáltok játszottok stb..

Én még csak 2 hónapja vagyok border collie-s gazdi, tehát még azért tapasztalnom kell nekem is, de azért remélem hogy volt értelme leírnom. :D

2019. júl. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
#21 vagyok. Bocsi hogy nem írtam le azt hogy én mikor mit csinálok, de az változó igazából, és nem igazán tartottam lényegesnek, remélem ez nem gond :)
2019. júl. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

2 éves border collie, show vonal


Ketten élünk a háztartásban, együtt foglalkozunk a kutyával.

Benti, lakásban lakunk

Külterületben lakunk, sok a zöld füves rész, plusz erdő is van a közelben

Dolgozunk mindketten nyolc órában

Sportolunk. Frizbizünk és flyball-ozunk. Heti három edzés, nagyjából három órát töltünk ott, de nyilván nem vagyunk három órát a pályán.

6 körül kelünk, 6-8 között lemegyünk sétálni. 5-ig dolgozunk, 5 után megyünk lemozogni általában és csak este 10 körül van eü séta, azonban most ez felcserélődött a meleg miatt, tehát 5 után eü séta, 9-10 körül pedig labdázás/frizbizés. Nap közben vannak beszúrva a tanulások, ezek 5-10 perceket vesznek igénybe, többször. Amikor edzés nap van, akkor általában 6-tól 9-ig a pályán vagyunk.

Ha elmegyünk szórakozni, legyen az sörözés, mozi, bármi, akkor előtte lemozgatom (mert tudom, hogy utána már lusta lennék :D).

Nyilván belefér egy-egy csalónap, aki azt mondja, hogy nem az valami őrült. Nem kell ahhoz bulizni, hogy ne tudj elmenni labdázni. Összeszedsz valami fo..sós hány...ós vírust és már nem tudod levinni játszani. Megérti, nem fogja átrágni magát egy nap miatt a szomszédhoz.

Még nem volt olyan, hogy hosszabb időre mentünk volna el, de ha lesz ilyen, akkor a családban lesz elszállásolva egy kerti kutya mellett, ahol tuti, hogy nem fog unatkozni. :)

Nyári időt mondtam, télen nem igazán változik a dolog. Ott mondjuk cél, hogy olyan helyet keressünk, ahol van lámpa. Ilyenkor mindig világítós játékokkal játszunk, mert nagyon sötét van. :D


Kutyától függ, hogy mennyi időt kell rászánni. A gyakori kérdéses borderrekkel ellentétben én csak olyan bordereseket ismerek, akik egy nap 1-2 órát foglalkoznak a kutyával DE azt intenzíven (nem sétáltatással telik az 1-2 óra hanem aktív munkával). A munkakutyások szoktak többet, de ott nyilván kell, az más kategória. Egy show kutya nem igényel azért hatszáz óra futást. Most lefognak pontozni azok, akik állítják, hogy a kutyáik nyolc órát tudnak futni. :(

2019. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem tiszta borderem a kis mentett, de erősen border, és van energiája, és mivel a kérdés nem erre a fajtára hegyeződött ki, csak az aktívabb kutyákra, amibe ő is beletartozik, ezért ide értem őt is.


Engedelmetekkel, leírnám azt, ami reggel eszembe jutott a témáról, mert úgy érzem, ide vág, és talán érthető is lehet.


Szóval a kutyák mozgásigénye, aktivitása fajtánként és egyedenként eltérő, meg hogy mit is igényelnek. Embereknél is, két kutya, két ember másképp lehet aktív.


Másképp aktív egy agár, egy border collie, egy utcai mix...


Kicsit levetítem emberekre.

Vannak emberek, akik szeretnek utazni, de ez nem egy homogén közeg, nem ugyanúgy szeretünk utazni.

Van, akinek az az utazás, hogy elmegy egy hétre a horvát tengerpartra, pancsol, kifekszik, és döglődik, nem csinál semmi mást. Mondjuk kutyában lehet ilyen egy francia bulldog.

Vannak emberek, akik úgy szeretnek utazni, hogy elmennek egy nehéz túrára, gyalog vagy kerékpárral, via ferrata esetleg, ebben jól kifulladnak, csak a fizikai teljesítményre mennek, aztán utána fekszenek. Fotó minek, elég, ha a fejükben megmarad az emlék, hogy hol jártak, mennyit mentek, esetleg melyik sportoló példaképük járt már ott, ennyi. Mondjuk kutyában ilyen egy agár, fut egy nagyot intenzíven, aztán döglik a kanapén.

Aztán van, aki úgy szeret utazni, hogy megy akár egész nap, megkeres, megnéz érdekes helyeket, kulturális, történelmi érdekességeknek utánamegy, benéz az eldugott helyekre, ahol a turistákat nem viszik végig, de talál egy hangulatos kávézót, lefotózza az érdekes mozaikokat, amik mellett mások elrohannak, "tanul", miközben fizikailag is fárasztja magát, lehet az az utazás rövid, hosszú, de nagyon intenzív, egy napba is képesek annyit belezsúfolni az ilyenek, amennyit más egy hétbe akár. Na, kutyában például ilyen a border collie, fizikai és agyi fárasztás, nem baj, ha rövidek a séták és elmarad a sport (például a nagy meleg miatt), ha mellette van intenzív tanulás is, és maga a kutya jelzi, hogy elég volt, amikor már elkalandozik.


Én a harmadik típusú utazó vagyok, és így választottam magam mellé kutyát, így esett a választásom a kis mentettemre, és tökéletesen passzolunk. Nem tudom, pontosan milyen mix a BC vonalon kívül, de jobban nem is hasonlíthatnánk egymásra.

2019. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!