Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot kérek gyorsan! MÉRGEZÉS?

Tanácsot kérek gyorsan! MÉRGEZÉS?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakik egy hatalmas termetű németjuhász kutya. Jó kondiban van, de a gazdái amúgy a legfinomabban szólva férgek. Valószínűleg valakivel összeveszhettek (másra nem tudunk gondolni, baromi összeférhetetlenek), de most reggel amikor kivittem a szemetet láttam, hogy a kapujukban volt egy egérírtó kistasak (olyan áttetsző kis négyzetalakú. Ismerem, mert mi is vettünk ősszel ilyet, pirosas paszta van benne, azt hiszem, mi protectet vettünk). Egy ilyen tasakot láttam, de a kerítésen keresztül nem nagyon látszik, hogy a magas gyomban van-e még. A kutya sehol, valószínűleg valahol fekszik a gyomban vagy a házában, tehát nem tudjuk, hogy mi van vele. A szomszédok nincsenek itthon (harag ide vagy oda természetesen szólnék nekik, ne a kutya igya meg a tetvességük levét).

Mit tehetnénk? Beleavatkozzunk egyáltalán? Annyira sajnáljuk a kutyát, de mi van, ha csak bedobták az üres tasakot, mi meg vaklármát csapunk (mondjuk egyelőre esélytelen, mert nincs itthon senki), még jobban magunkra haragítjuk őket. Van valami, amit a biztonság kedvéért adhatnánk a kutyának, de ha mégsem evett mérget, akkor nem ártana neki?

Hívtam az ügyeletet, hogy megkérdezzem, de azt mondták, csak injekciót lehet adni. De idegennek, zárt kerítésen keresztül??? Nincs valami házi praktika? Hátha....

Köszi előre is!


ui.: fél hétig vagyok itthon, utána el kell mennem, hálás lennék, ha addigra mondanátok valamit.


2010. júl. 10. 06:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
1 másszatok át a kerítésen és keressétek meg a kutyát, ha baja van hívd ki a dokit, a tasakot meg tedd el addig
2010. júl. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Indulnom kell :(.

Csúsztattam be a kapu alatt egy kis tálban tejet, bár a kutya továbbra se jön elő (vele elég jóban vagyunk, sok nasit kap tőlünk).

Szorítsatok, hogy ne legyen baja!

2010. júl. 10. 06:28
 3/25 A kérdező kommentje:
Jaj, látom közben válaszoltál, köszi. Sajnos a doki nem hajlandó kijönni (elmeséltem a sztorit, erre azt mondta, értesítsük a gazdát, ő nem mászhat be. Elfogadom, igaza van az ő szemszögéből, de mégis...). Hátha segít valamit atej. Muszáj mennem.
2010. júl. 10. 06:31
 4/25 anonim válasza:
93%
mi lett?
2010. júl. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a piros egérirtó vérzékenységet okoz, soká öli meg az állatokat. Ellenszere a K-vitamin, az tablettában is kérhetsz az állatorvostól, de patikában recept nélkül is kiadják!
2010. júl. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Te sem mászhatsz be!!!! Ezért még bőven fel is jelenthetnek!!!
2010. júl. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a kutyussal?
2010. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
6:30-kor elkellet mennie, majd Délután fele lesz folytatás szerintem
2010. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%
Agyatok neki tejet s valahogy jó lenne ha meg is inná mert az lasitja a mérgezést úgy tudom.
2010. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Vidéken voltam, egy fél órája jöttünk haza. A kutya megitta a tejet, nem látok rajta semmi különöset, a gazdái nincsenek itthon. Holnap megpróbálok venni k vitamint.

Ugye nem lesz még késő? Mennyi idő alatt hat, ha tényleg megmérgezték? Szegény kutya!

2010. júl. 10. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!