Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell biztonságosan...

Hogyan kell biztonságosan darazsat irtani? Tanácsot kérek!

Figyelt kérdés

Garázsunk padlására felköltöztek a darazsak, és egyetlen nyár alatt óriási kolónia lett belőlük. Egy ismerősünk felment, a tetőgerinc mentén végig sétált óvatosan és azt mondta, hogy 8 db emberfej nagyságú és min.30-40 ökölnyi, kétökölnyi fészket látott.

Egy vagány utcabéli felment egy kis pénzért és lefújta őket 6 flakon darázsírtóval. Utána 2,5 vödör tetemet sepert össze!!! Mégis maradtak jópáran.

Hogyan lehetne véglegesen megszabadulni tőlük?


2009. okt. 27. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
forró víz,füst
2009. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár én kisebb mennyiségben, de így irtom őket:

fogok egy műanyag üveget, aminek levágom a tetejét, hogy jól beleférjenek. Teszek bele 1 evőkanál kristálycukrot, kb 1-2 deci sört (jó a legolcsóbb is) és kb fél liter vizet. Ez elkezd erjedni (ha tudod tedd napra) és imádni fogják! Belefulladnak...

2009. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előttem szólóval egyetértek;)
2009. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Én megpróbáltam a flakonos módszert 5-6 palackkal, tényleg működik, de kiirtani így nem lehet.Ha jól meglehet közelíteni,a rovarirtók elintézik őket.Vagy a tél beálltával,közvetlen a fészekbe kell fújni a rovarirtót.Én is a fagyra várok.D Nálam a műhely padlásra fészkeltek.
2009. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

Azt olvastam a neten, hogy fagyok idején ők is bevackolját magukat és a fészekben, dermedten várják a tavaszt. Ha keményebb mínuszban felmegyünk hozzájuk, nem tudnak megtámadni? Kicsit hülye kérdés, mert tőlünk nyilván nem melegszenek fel, de mégis: mennyire dermedtek? Tudnak csípni?

2009. okt. 27. 21:51
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos pontosan én sem tudom, hogy menyire dermednek le,De télen még nem láttam darazsat repkedni.Kell egy méhészmaszk, kesztyű és,ha jó a szer amit használsz, esélyük sincs kijönni.Én egy 1000Ft-os darázsirtót használtam az a szabad levegőn is azonnal ártalmatlanná tette őket és néhány rángatózás után,meg is döglöttek.De ez a megoldás sem vezet sehová, csak ha közvetlen a fészekbe tudod nyomni a mérget.Nekem a rovarirtók azt mondták, hogy szedjem le a tetőt akkor majd ők kijönnek és kiirtják.Így hát, nekem kell megoldanom a gondot,mivel nem akarom szétszedni a tetőt.
2009. okt. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!