Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztő adna egy emberne...

Egy tenyésztő adna egy embernek két beagle-t lakásba?

Figyelt kérdés
Lány testvérpárt szeretnék, mert azt olvastam a beagle-k különösen utálják az egyedüllétet. Én 12 órázom és bár a főnököm elenged ebédszünetben, az akkor is csak egy pisiséta. Egyébként sokat foglalkoznék velük, már minden megvan tervezve, csak ezen elgondolkodtam.

2019. júl. 8. 13:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
20%

nem lakasba valo kutya. Plane nem 2. Nagyon nagy a mozgasigenye, es kisse rakoncatlan fajta, de azert nevelhetö.

Nem kinoznam a kutyakat ezzel, egyertlemüen kertbe valo fajta. (nekem 2 van)

2019. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ühüm ..
2019. júl. 8. 13:55
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Igazából itt a séták számítanak. Ha kertbe vennéd, akkor sem elég neki csak az. Nekem beaglem van. Igazából eléggé bírja az egyedüllétet, feltalálja magát. Igazából az elején lesz macerás. Mármint az elején nem hagyhatod őket 12 órára, pláne, hogy ketten lesznek. Nem tudom, hogy jó ötlet-e kettő kutya egyszerre. Szerintem nem annyira. Munka mellett sok lesz kettő kölyök kutya.
2019. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Napi 12 óra munka mellett, ha egyedül élsz, egyetlen fajta sem való lakásba, de még kertbe sem, hiszen alig találkoznátok.
2019. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
65%
Miert pontozza le valaki folyton az ertelmes valaszokat?? Szinte mindannyian ugyanazt irjuk, ugy hogy van kutyank is. Nem ertem az ilyen hozzaallast.
2019. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha 12 órázol, akkor gondolom nem minden nap, hanem van mondjuk 2 ledolgozott nap után 24 óra szabad. Az elején így is necces szerintem maga a kutyatartás is, kettő meg pláne. Szerintem egy normális tenyésztő ilyen körülmények mellett nem fog neked 2 beagle kutyát eladni, és ne is vállald be!

Próbáld meg úgy időzíteni, hogy vegyél ki kéthetes szabit, amikor elhozod, de csak egyet hozz. Így is felkészülhetsz a lakásban rongálásra. Neki nagy mozgásigényük van és makacsak, nehezebben nevelhetők/taníthatók. Kettő kölyköt egyszerre bevállalni szerintem felelőtlenség.

2019. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudsz a kutyáknak kellő figyelmet, életteret és együtt töltött időt biztosítani. Ha egyedül vagy, és ilyen beosztással, akkor biztosan nem.

Amíg ezeket nem tudod orvosolni, ne legye semmilyen kutyád.

2019. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy kölyökkel kezdj egyszerre, és legalább az elejére két hét szabi. A szobatisztaság így is nehéz lesz.

Ha jól kijöttök, akkor később egy másik alomból lehet társon gondolkodni.

2019. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, 2 nap után 24 óra szabad. 3 hónaposan(13 hetesen) hozom el őket(így jött ki) és 3 hét szabim lesz utána(egy éve erre gyűjtök:D), azaz kb 4 hónaposig nem lennének egyedül hagyva. Munka előtt és után is 3-3 órát tudok velük lenni, kint, bent, tanulás, játék, kutyás közösség, séták. Szabadnapomon meg értelemszerűen amennyit csak tudok, hisz 24ben velük leszek.

Volt már kutyám régen, egy tacskó és egy németjuhász. Ők is velem laktak az utóbbi 4 évükben(a tacsi 18, a nj 15 évesen, egymást követő két napon haltak meg).

Nem egészen 6 óra a max, ami két séta között eltelik. A nevelési nehézség meg megoszlik, van aki szerint közösen jobban tanulnak. Persze többet is rosszlkodnak, de az nem gond. Tudok helyet biztosítani neki a biztonságos rosszalkodásra(egy fél szoba meg egy nagy szoba van(40m2), a nagyot berendeztem nekik, plusz a folyosó.

Na mindegy, ezt nyilván a tenyésztővel kell lebeszélnem, csak kíváncsi voltam a reakciókra, hogy mire számítsak nála is.

Köszi mindenkinek az őszinteséget és amúgy nem én pontoztam le senkit, bár a "beagle nem való lakásba" nem értettem egyet.

2019. júl. 8. 14:52
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy úgy lesz, 8-as.
2019. júl. 8. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!