Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhető, hogy kinövi?

Elképzelhető, hogy kinövi?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyám most az elmúlt 1 hétben elkezdett bicegni, ingatja a fejét is, de egyik lábát nem húzza, nem is tudnám megmondani, melyiket használja furán, csak az egész mozgása olyan kis bicebóca.

Egyismerősöm szerint most nő és majd elmúlik.

Tény, hogy sokat eszik mostanában, ez is időszakosan váltakozik nála, függ az időjárástól, meg talán fejlődési szakasztól is.

Emellett reggel ahogy simogattam,éreztem, hogy az egyik hátsó combjában a csont sima, míg a másikban rücskösnek érződik bőrön keresztül.

A körme szerintem nem hosszú, elég sokat megyünk betonon is, de azt megmutatom majd valakinek.


Az állatorvoshoz viszont hetekkel előre be kell jelentkezni, amelyikhez járunk, így bár kérek időpontot, addig akinek van hasonló tapasztalata kutyával, legyen szíves ossza meg, mire is számíthatunk.



2019. júl. 8. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék egy másik állatorvoshoz
2019. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kinőni nem fogja, egyértelműen valami nem oké a kutyával.


Gondolom vagy kisváros/falu ahol így be van havazva a praxis, vagy nagyon jó a doki. Mégha az utóbbi is szerintem próbálj meg orvost váltani. Számomra is a megbízhatóság után az jön, hogy ne legyen reménytelenül elérhetetlen. Több hét az sok idő, így az internet arctalan kutyás embereként pedig csak annyit mondhatok, hogy jobb félni mint megijedni. Lehet hogy esetleg valami komolyabb probléma tünete

2019. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A rücskös az nagyon nem jó, vagy valami mást érzel, nem a csontot. Mivel lassan már fél éves lesz, ezért a vizsgálatot egybeköthetnéd egy diszplázia előszűréssel. Ha a csontra gyanakodtok, akkor úgyis röntgenezni fogja. Ortopéd szakorvosnál szerintem max. 10 munkanapon belülre kapsz időpontot, csak jó lenne tudni az ország melyik felén laksz.
2019. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem okés.


De hogy érted sokat eszik? előtte hagyod a kaját?


Arra figyelni kell,hogy kövér ne legyen,mert az okozhat bajt, egy kölyök legyen inkább vékonyka. Ne terhelje az ízületeit.Illetve fontos,hogy nagytestű kölyök kutyáknál alacsonyabb fehérje tartalmú tápot kell adni,túl sok fehérje gyorsan megnyújtja a kutyát és csontgyulladáshoz is vezethet.


Mindenképpen vmi izületvédőt kéne, az nem árt neki zöld kagyló, synoquin vagy vmi izületvédő.


Orvossal meg érdemes lenne konzultálni.

Ezt az időpontozást nem értem a dokinál, nálunk is van ilyen orvos, nem is járunk hozzájuk. Ha most van baj most van... Hülyeség ez a bejelentkezés kicsit.


Kutyasuliban volt egy 7 hónapos boxer aki elkezdett bicegni, nála a doki izületvédőt javasolt,picit kevesebb terhelést, és szintén alacsonyabb fehérje tartalmú tápot. Aztán ha nem múlik el 2 hét alatt annyi idő alatt ugye az izületvédő beépül akkor nagyobb a gond.

Illetve akkor is ha az izület védő kúra után vissza tár a bicegés.

2019. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elvittem másik orvoshoz.

Kapott egy injekciót izomlazitás céljából és 4 napra tablettát hogy felvegye a szervezete a tápanyagot.


Valószínűleg nem épül be a kalcium a csontjaba, illetve olyan sokat nőtt hirtelen, hogy nem bírják követni az izmok a csontokat.


Nincs előtte egész nap a kaja, de néha mindent bepuszil, máskor meg egy etkezesnyi kimarad estére, annyival kevesebbet eszik. 3x kap amúgy.


4 nap után fel kell hívnom a dokit hogy javult - e. Ha igen, jó, ha nem, az gond lesz.


Royal canin puppyt kap, 10 kiló feletti kutyáknak. Most 5 hónapos és 8. 5 kiló, de keverék és nem tudjuk milyen fajta.

2019. júl. 8. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Ez van a kutyamnal: c11-et kap ,mint a tenyeszto nehany ilyen kutyaja.


Mas idegen is irta feszb.kon,hogy ettol par nap alatt elmult a baj. Csonterosito! Mar adom neki es mar ujra szalad 2 nap utan! Hihetetlen.

2019. júl. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
2019. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!