Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit sétálsz naponta a...

Mennyit sétálsz naponta a kutyáddal?

Figyelt kérdés
Láttam egy előző kérdést, amiben valaki naponta 6 órát sétál a kutyájával, ráadásul öreg, normális az ilyen?
2019. júl. 8. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Változó van,hogy 2 órát,de van,hogy elmegyek vele futni vagy kimegyünk egy térre ott elengedem és labdázunk.Ilyenkor általában hamarabb végzünk,mert aktívabb tevékenységet folytatunk hamarabb kifárad.

De előszokott fordulni az is,hogy nem tudunk sétálni menni kóbor kutyák miatt ilyenkor otthon játszunk az udvarban.

2019. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván kamuzik.


Nekem malinoisom meg amstaffom van. 1-1,5 órát sétálnak. Általában nem írom le mert megköveznek hogy két hiperaktív kutya 1,5 órát sétál (ahogy amiatt is hogy 2 extra domináns ivaros kan, vegyesen etetem őket, nem elhízlalt kanapékutyák, sportolnak stb stb). Pedig ennyi séta bőven elég.


Amúgy a séta nem minden. Ez egy alap testmozgás plusz ingerek érik. Ezen kívül a kutyák 85%a még igényel külön fizikai és mentális fárasztást. (Ahogy az enyémek is és ezt meg is kapják. Ezt nem lehetne 4 óra sétával se helyettesíteni)

2019. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mihago ***** válasza:
28%
Igen, tizenéves koromban én is simán sétáltam egész este, sőt, éjszaka is a kutyámmal. Főleg hogy az otthoni őrületből kimeneküljek, mert a szüleim nem voltak normálisak. De amúgy is imádtam a kutyám, és a többi kutyás is jó társaság volt.
2019. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Másfél órát sétálok vele. De van hogy csak 1-et. Nagytestű kutya, egyébként tipik házőrző, amikor vidéken vagyunk szüleimnél, éjjel-nappal kinn van, őrzi a házat, járőrözik, be sem lehet imádkozni (szemben anyumék két kutyájával akik egész nap benn döglenek :D), mégis panelban lakunk és teljesen jól elvan ennyi sétával, soha nem rombol pl.


Egyébként korábban, mikor máshol éltünk, még exemmel, akivel már nagyon rossz volt a kapcsolatunk, én is "menekültem" otthonról minden este, akkor 3 órát simán kinn voltunk a kutyafuttatóban.

2019. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Mármint egyszerre voltunk kinn annyit a futtatóban, este 8-11 között, plusz reggelente 1 óra séta...

4 voltam

2019. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
1-1,5 órát, nyolc éves nj, plusz szellemi fárasztás 15-30 perc, van hogy ez már benne van a sétában.
2019. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Kb fél óra egy nap két részletben. De este futtatóba viszem 1-2 órára

Ha van ideje meg energiájuk mért lenne baj hogy valaki 6 órát sétál?

Szerencsére az én kutyámnak olyan szegényes az energia szintje mint nekem :D

2019. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert egy 14 éves kutyáról beszélünk, aki muszájból sétál! Nem azért, mert annyira mozgékony lenne!
2019. júl. 9. 07:07
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Összesen napi két órát. Hétvégén ez lehet több is, gyakran kirándulunk. Télen viszont összesen max 1 óra, mert nagyon fázós, siet haza. Hiába van rajta kabát. Csivavám van.
2019. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!