Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esténként sír 8hetes kutyusok...

Esténként sír 8hetes kutyusok mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb este fel kel 2x hajnali 2 és hajnali 5fele.

Hagyni kell ilyenkor, hogy sírjon vagy mindig be kell menni hozzá?

Azt olvastam, ha mindig berohangalunk hozzá azt tanulja majd meg hogy sírással el erhet bármit.

Mi a véleményetek erről?



2019. júl. 9. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd. Tudom, hogy simán megesik az ember szíve rajtuk, de végén hozzászokik, hogy éjjel folyton ott teremsz, ahogy sír, és utána már csak szándékosan is azt fogja csinálni.


Gondolom akkor a kutyus mostanában érkezett hozzátok. Ne aggódj, átlagban pár nap alatt megszokják az új helyet, és minden rendben lesz.

2019. júl. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám az ágy mellett aludt egy kennelben. Csak az első két nap volt sirdogálós, akkor leengedtem a kezem és megnyugodott, hogy nincs egyedül. Nem szokott rá. Utána már csak akkor keltem rá amikor kaparta a kennel oldalát, hogy pisilnie kell.

Szüleim kutyájánál épp otthon voltam amikor pici volt. Hajnal 5-6 körül arra keltem, hogy sír az ablakom alatt. Általában bevittem a garázsba és ott már elvolt. Talán 1 hétig csinálta ezt.

Szóval nem feltétlenül lesz tőle sírós manipulatív a kutya. Ilyenkor még nagyon fura neki, hogy hirtelen egyedül maradt.

2019. júl. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiányzik neki az édesanyja, és még szokatlan neki az új hely. Ez természetes reakció. De nyugi, rövid időn belül majd leszokik róla.

Szerintem elég volt hogy párszor bementél megnyugtatni, de mostmár ha hallod hogy sír, ne menj oda hozzá. Hadd sírja ki magát. Pár percen belül úgy is megnyugszik :)

2019. júl. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még pisilni is ki kell menni vele,ha éjjel felébred.

Mikor ekkora volt a mienk, mi kint aludtunk vele a nappaliban egy hétig, míg megszokta az új helyét, így amikor elkezdett sírni, rögtön meg tudtam simogatni, amitől megnyugodott.

Egy hét után nyitott ajtónál aludtunk már a hálóban és mikor végig aludta az éjszakát, rendesen, mi a hálóban, ő az előszobában alszik csukott ajtóval.


Ő még annyira pici, én azt gondoltam, jobb, ha tudja, hogy biztonságban van és ha felébred, nincs egyedül egy idegen helyen.

Mire átaludta az éjszakát, már nem ugrottam minden nyüszítésre, olyan 10-11 hetesen már ez be is következett. Addig meg amúgy is 3 óránként vittem ki pisilni. Vagyis ahogy ő felébredt, kivittem, aztán visszafeküdt, simogattam és vissza is aludt.

2019. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!