Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kaphatok büntetést,...

Tényleg kaphatok büntetést, ha bejön egy betörő a kertbe és a kutyám súlyosan megsebesíti?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy pénzbírság jár érte, meg valahol olvastam, hogy el akarták altatni valakinek a kutyáját, miután megtámadta a betörőt. Ez tényleg így működik?
2010. júl. 10. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát igen... elvileg az őrző-védő kutyáknak is csak karra szabad támadniuk és csak akkor, ha a betörő fut vagy mozog előlük.
2010. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen ez sajnos így van:@

"Szegény" betörő megtámadta a kutya..:@

2010. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

SZERINTEM AKKOR JÁR BÜNTETÉS, HA A GAZDA JELENLÉTE MELLETT MELLETT TÖRTÉNIK A TÁMADÁS...

DE A MAI BETÖRŐK, FELSZERELKEZVE INDULNAK RABOLNI.

DE NE TANITSD VAGY NE ENGEDD A KUTYÁDAT KI ÉSZAKÁRA, MERT HA OLYAN TOLVAJ JÖN, NEM LEFUJJA, HANEM KÉSSEL, SZIVEN IS DÖFHETI...

SZERINTEM ELÉG, HA EGY KENNELT ÉPITESZ NEKI, ÉS A KUTYA UGAT, ÉS ADDIRA KIMEGY A GAZDA...

JOL BEVÁLNAK MÉG A MOZGÁSÉRZÉKELŐ LÁMPÁK IS xdxd

2010. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen. Nálunk nem védheted meg, se magad, se a házadat.


Ha a kutyád megharap egy baltás gyilkost, akkor is te meg a kutyád vagytok a rosszak.


Nálunk ilyen remek törvények vannak. A betörőket, meg a Angyalosokat védik.


De hagyjuk ezt, a politizálás, nem a kutyákhoz tartozik.

2010. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha ki van írva a kapura, hogy harap a kutya? Akkor már azé a felelősség, aki a figyelmeztetés ellenére bejött, nem?
2010. júl. 10. 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nem. Az se számít, ha kint van a harapós kutya tábla. Nálunk, ugyanis gyakorlatilag nincs jogod se a házadat, se a tulajdonodat, se magadat megvédeni.
2010. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ez durva... Akkor mi értelme őrző-védő kutyát tartani? Azzal nem sokra megyek, ha ugat, mert nehezen tudok elaludni, úgyhogy füldugóval alszom...
2010. júl. 10. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Regisztrálni kell a magyarorszag.hu-ra és ott minden ilyesmit megtudsz nézni.
2010. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha kivan írva hogy harapós kutya akkor nem büntetnek meg , az a lényeg hogy jól látható helyre legyen kirakva , és ha több oldala van a kerítésnek (mondjuk sarkn van a ház) akkor minden oldalra ki legyen rakva.Nekem ügyvéd kutyás ismerősöm mondta ezt , nem olyan régen hozták ezt a változtatást.
2010. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már nem. 2010. január 1 óta nem. A MEOE hivatalos folyóiratában olvastam. Már önvédelmi célokra is fel lehet a kutyát használni. Eddig büntették a gazdit, de mostmár ami büntetést kapna a kutya gazdája, azt is a betőrőre, vagy a támadó személyre varrják rá.

Aki nem hiszi járjon utánna.

2010. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!