Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyesen táplálom a kiskutyáma...

Helyesen táplálom a kiskutyámat? Köszönöm a hozzáértő segítséget!

Figyelt kérdés

3x kap enni 1 nap. 7 hónapos. 4-5 hónapos kora óta van velem.


Száraz táp: Platinum junior (ezt elkeverve szoktam adni neki konzervvel, magában nem eszi meg...)

Konzerv: royal canin, select gold (naponta 1x-2x kap)

Saját "készítésű" ételek: főtt tojás, sonka, főtt répa, alma, paprika, rizs főtt hússal


Igazából a száraz tápot nem eszi magában, ezen hogyan változtassak?

Eléggé válogatós sajnos.


2019. júl. 10. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Úgy kell rászoktatni, hogy elérakod a tápot, vársz 5 percet, ha nem eszi meg felveszed, elrakod. Ugyanez vacsinál is. Legkésőbb a következő vacsorán befalja, hidd el. Nem szabad ennyire kinyalni a seggét. Ekkora kutyát meg elég kétszer etetni egy nap.
2019. júl. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán semmi gond belőle, ha nem eszi a szárazat.A szárazra nincs is szüksége egy kutyának.Az csak az ember kényelmét szolgálja, meg a gyártók pénztárcájának tartalmát növeli.Csak ezen egy tápot reklámozó kutyagazdi el nem gondolkodik, mert könnyebb nekik elétenni egy pikli tápot, mint hogy főzzenek neki, hússal bajlódjanak.Pedig a kutyaszeretethez hozzátartozik az is, hogy tápláljuk a kutyát és nem etetjük,ráadásul olyan ételekkel, aminek a megevése neki egy élvezeti forrás!

A száraz tápon semmit nem élvez.Megeszi mert nem kap mást.Közben a gazdi eszi a változatos, finomabbnál finomabb ételeket.Szerencsére sok gazdi normálisan gondolja a kutya etetését.Te is.

2019. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki konzervvel keverve. Mondjuk 3/4 rész táp negyed konzerv vagy 2/3 táp 1/3 konzerv. Én is így adom a kezdetektől, mert egyszerűen nem volt hajlandó megenni magában. Ez a nem eszi elveszem dolog úgy vált be, hogy 3 nap után igaz megette felét, aztán újabb 3 nap kellett a másik feléhez .. Már ott tartottunk, hogy egyharmaddal kevesebb volt a súlya, tanácstalan voltam, ja és csomó féle tápot, ízt kipróbáltunk. Végül dokinak elmondtam mindent, mondta, hogy akkor most kezdjem keverve adni neki, először felesben, majd lassan 1/4-3/4 arányban a száraz javára. Végül azóta is így eszi és utolérte magát a növésben. Állatorvos szerint sincs semmi baj ezzel. Időnként főzök húst is neki, rizzsel, zöldségekkel.
2019. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!