Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie szokott...

A border collie szokott ugatni lakásban?

Figyelt kérdés
Szeretnénk menhelyről megmenteni, vagy venni egy border collie-t, minden megvan ami kell neki, már csak válasz kéne a kérdésünkre. Szokott ugatni? Én még iskolába járok, anyukám itthon van, de persze lesz olyan nap amikor nem lesz itthon, és persze éjszaka fog ugatni a kutya? Fél éve volt a szomszédba egy korcs kutya, hasonlított a border collie-ra, szerintem valami olyasmi volt is benne,de kisebb volt egy kicsivel. Fel is jelentették és elvitték mert egész nap, egész éjszaka az ajtót ütötte rágta ugatott. Ha én idevennék egy kutyát és egy minimálisat ugatna, szerintem engem is egyből feljelentenének.. és még annyit szeretnék, hogy amíg éjszaka alszunk kilenne zárva az előszobába, (jó tágas) nem rágna szét valamit..? Van itt egy kisszekrény és a cipőink, kabátok, stb.. attól tartok hogy valamit szétrágna, és ez nem nagyon tetszene a szüleimnek.. gondolkodtam már azon is, hogy együtt aludna velem.. esetleg venni kellene neki valami olyan játékot amibe belefér egy kicdi jutalom falat, és azzal ellenne?ja és ha megkérhetlek titeket, nem kérnék olyan kommentet hogy lakásba nem való.. le tudom mozgatni fizikailag és agyilag is, van profi agility pálya a városban, és ráérak napi 3-4 órát sétáltatni, futtatni.
2019. júl. 13. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha mentett is szóba jöhet, őket ajánlom:

[link]


Vannak Kong játékok, azok ezek a jutalomfalatosak. Én A saját elrongyolódott ruháimból készítettem az enyémnek játékot, az a legnagyobb sláger, mivel az elnyűtt ruhák a tömőanyag is, ezért nem okoz kárt a kutyának, gazdiszagú, és nem növelem a szemetet.

2019. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Szokott. De csak ha valami baja van. Az exbarátnőmnek volt egy border collie-skót juhász keveréke (hosszú bunda, hosszú pofi, de teljesen BC színezetű), nőstény -nos, Ő tényleg csak akkor vakkantott egyet-kettőt, amikor valami baja volt. Amúgy teljesen csendben volt közöttünk, vagy kinn az udvaron. Néha ilyen "torokhangon" nyögött, pici halk vakkantással, hogy "tessék velem foglalkozni".

Napközben, míg dolgoztunk, kinn volt az udvaron, és teljesen csendben volt.

Megrágni egyedül, egyetlen egyszer, és csak nagyon kicsit, a dzsekim alsó részén lévő összehúzó-gumi műanyag bogyócát rágta meg, de épp csak látszott rajta a foga nyoma, nem tette használhatatlanná. Érdekelte, megszimatolta, szájába vette, és ennyi. :) Imádtam a "kiscsajt". Rettenetesen okos volt. Néha trollkodott is. Az udvaron guggoltam, valamit épp szereltem, odajött mögém -akkor még hosszú hajam volt- és óvatosan, a fogaival egyszerűen kiszedte a hajgumimat, és vigyorogva rohant el vele. :D

2019. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Én nem ismerem a fajtát, de van kettő a környéken. Ha arra sétálunk teljesen megveszve rontanak neki a kerítésnek. És rettentő éles hangjuk van. Nyilván lehet nevelni a kutyát de úgyse tudod elérni hogy semmilyen hangot ne adjon ki. Vannak fajták amik kevesebbet ugatnak pl a husky, de azok meg helyette vonyitanak szóval ugyanott vagy.
2019. júl. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik kint ugatna, az bent is fog.
2019. júl. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik kérdésnél írtam, hogy mentettkém nem ugatós, nem ismétlem magam. Szerintem bc akkor válik ugatóssá, ha nem nevelik, unatkozik.
2019. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya akkor ugat ha nincs kelloen foglalkozva vele,meg nevelve illetve bar nem bc, de kistestuekrol is elterjedt az higy ugatnak ha kell ha nem. Mar kolyok korban tiltottuk az ugatast mindket kutyanal. Most mar csak akkor ugat (mar csak egy kutyank van) ha kopognak, vagy matatnak az ajtonal. Illetve mig uj lako volt a szembe szomszed uj zajokkal akkor vakkantott parat. De par honap mulva megszokta oket is. Tenyleg csak akkor ugat ha vmi nagyon szokatlan zajt hall azt is inkabb az ajtonal.


Felesleges ugatas feszko levezetes is szokott lenni, igy fontos higy le legyen farasztva ne unalmaba szokjon ra.

2019. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugat, ha nem fárasztják le minden nap agyban és fizikailag. És rág, ha nincs megnevelve.
2019. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!