Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha sovány a kölyökkutya?

Baj, ha sovány a kölyökkutya?

Figyelt kérdés

Száraz eledelt eszik. A zacskón megadott minimum mennyiséget adom. Mindenki mondja, hogy milyen sovány(kissé látszanak a bordái, ha le van nyírva nagyon). Az állatorvos szerint azért mondják, mert általában az a megszokott, ha egy kölyök kerek, gömbölyű. De őszerinte viszont ez nem feltétlen jó a kutyának.

Adjak többet, vagy tartsam vékonyan?



2019. júl. 15. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
2019. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Kölyköt sokkal tanácsosabb vékonyan tartani, maradjon nyugodtan kicsit soványabb.
2019. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Inkább az állatorvosra hallgatnék, mint a hozzá nem értő emberekre. Ha dundi egy kölyök, ugyan gyorsabban nő, de ez a csontozatának és az ízületeinek nem tesz jót. Nem véletlenül szokták főleg nagytestű kutyáknál azt javasolni, hogy kerüljék kölyökkorban (is) a túletetést. Ha nem éheztetik, akkor a genetikailag kódolt magasságot így is, úgy is elérik, csak a húsosak hamarabb. Az első hozzászóló jó írást hivatkozott annak eldöntésére, hogy mi számít jónak, de élőben az állatorvos még jobban meg tudja állapítani. Egyébként ha olyan fajtájú a kutya, akkor készülj fel rá, hogy ha normál kondiban tartod, egy életen át hallgathatod az "okos" rokonságtól, hogy éhezteted a kutyád (:
2019. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Érdekes, hogy az embereknél, főleg nőknél manapság, ha egy deka felesleges súly is van rajta, már ezerrel diétázna, gyúrná magát, hogy ne szólják meg a "kövérsége" miatt.

Kutyáknál pedig az a nagyrészt elfogadott, hogy -kell egy kis húsnak lenni rajta-.

2019. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A gerince nem látszik, de a bordái azért láthatóak, de csak ha épp le lett nyírva. Yorki amúgy és azt tudom, hogy nagytestűeknél az ízületeknek nem tesz jót, a kicsiknél meg életveszélyes tud lenni, azt hallottam. Az előző kutyám labrador volt, őt a szüleim már kiskorában mindig túletették, akkor még velük laktam, felnőttként is eléggé daginak maradt. 6 évesen már tök kedvetlenül sétált. Ezt akarnám elkerülni, inkább vékonyabban tartanám, minthogy guruljon. csak elbizonytalanodtam, de most megnyugtattatok. Köszi a válaszokat.
2019. júl. 15. 11:17
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Én a nagytestűm egész kölyökkorában azt hallgattam, hogy milyen sovány. Ő a javasolt maximumát kapta gyakorlatilag végig, csak úgy pörgött mint a búgócsiga a nap nagy részében, ezért minden gramm zsírt leugrált magáról.

Nem kell foglalkozni az okosokkal, ha a kutya egyébként egészséges, maradjon csak soványan kölyöknek. Aztán amikor már lehet, inkább izmot kell építeni rá, nem zsírt...

2019. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Hát azért ha éhes még, adjál neki többet.Ne spórolj rajta, hogy a minimumot adod, akkor minek a kutya? Igen, baj ha sovány! Más ha sovány, mint az ha vékony.A kettő nem ugyanaz.

Milyen ételt eszik?Mert lehet hogy nem jót, nincs tápértéke.

Ne legyen gömbölyű, de ne is éhezzen!

2019. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 7-es. Ha buta vagy akkor ne írj semmit.

Egy egészséges kutya MINDIG éhes, ha már nem éhes egy kölyök akkor ott baj van vagy túl van etetve. Ez náluk ösztön, hogy addig esznek amíg van mit.


Ha egy kölyöknek annyit adnák enni, hogy ne legyen éhes akkor gurulna.


Igenis, a kölyök legyen vékony! Mert rengeteg problémát fog a későbbiekben okozni, ha már kölyökként is duci.


Kedves kérdező, Isten őrizz, hogy annyot adj neki enni, hogy ne legyen éhes.


Attól, hogy az ajánlott adagot kapja még nem éhezik. Ha ettől jó súlyban van a kutya (és a leírásod alapján igen), akkor ne adj neki többet. Nekem is az ajánlott adag minimumát kapja a kutya már több, mint 2 éve és nem azért, mert rajta spórolok, hanem, mert jól hasznosítja és ettől az adagtól szép. Ha többet adnék neki, akkor már felszedne felesleget.


Az, hogy egy kutyát vékonyan kell tartani nem egy divathóbort. Nem azért van, mert "az néz ki jól és ma az a divat, ha valaki vékony". Azért van, mert ez az EGÉSZSÉGES.


Szóval mégegyszer kérdező:

Maradjon úgy ahogy van.

2019. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Applaws Puppy Small&Medium Breed tápot kapja, napi 4x20grammot. 4 hónapos.
2019. júl. 15. 15:22
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

A mi két kutyánk is az ajánlott adag minimumát kapják. Igaz, ők már 11 évesek és kevesebbet mozognak, de így vannak jó kondiban. Az állatorvos is azt mondta, hogy nagyon jó kondiban vannak, pont így jók.


Szerintem kölyköt vékonyabban kell tartani, amíg nő. Ne terhelje meg a csontjait, ízületeit plusz kilók.

2019. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!