Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha sovány a kölyökkutya?

Baj, ha sovány a kölyökkutya?

Figyelt kérdés

Száraz eledelt eszik. A zacskón megadott minimum mennyiséget adom. Mindenki mondja, hogy milyen sovány(kissé látszanak a bordái, ha le van nyírva nagyon). Az állatorvos szerint azért mondják, mert általában az a megszokott, ha egy kölyök kerek, gömbölyű. De őszerinte viszont ez nem feltétlen jó a kutyának.

Adjak többet, vagy tartsam vékonyan?



2019. júl. 15. 10:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem egy kölyöknél jó, ha az ajánlott adagot kapja, nem szabad túletetni. Felnőttként ha aktívabb életet éltek, sportoltok a kutyával, akkor lehet esetleg az aktivitás mértékében növelni az adagot.

Az hülyeség, hogy addig adj enni a kutyának, ha már nem éhes. Egy kutya mindig éhes, ha nem a saját tápjára, akkor a gazdi kajájára fáj a foga.

2019. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez kutyafajta függő is. Az egyik kutyám kölyöknek is olyan volt, felnőttnek is olyan lett, hogy eszik amennyit akar és nem hízik. Felnőtt korában egyszer nagy nehezen felhízlaltam fél kilóval, utána egy nagy szaladgálás során le is ment róla. Nézte az orvos, de semmi egészségügyi gondja nincs. A súlya kölyöktől felnőttig gyarapodott, de kölyök gebéből felnőtt gebe lett. :D <3 Kismilliószor hívtak álatkínzónak, hogy a kutya túl sovány, biztos éhezik, közben ez a normális nála.


Bezzeg a kisebbik kutya, ő kicsit többet eszik, máris gurul, nála meg azt kapom meg, hogy dagi a kutya, fogyókúráznia kell.


Persze azért is állatkínzó voltam, hogy Bravoectot adtam tablettában, azért is, mert nem flexin vezettem őket, azért is, mert nyáron is megsétáltattam őket, azért is, mert nem a túlárazott kaját adom nekik, hanem az állatorvos által javasoltat, azért is, mert nem főzök rájuk, azért is, mert panzióba küldtem őket, azért is, mert hagytam az orvosnak, hogy bódítsa őket műtétnél vagy fogkőleszedésnél, azért is, mert a bkk járatain szájkosárban utazunk...


Úgy látom, unatkoznak az emberek.

2022. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amúgy érdekes mód a kutyákkal foglalkozó emberek sosem szóltak be a kutyám súlyára, hogy milyen vékony (meg amúgy semmi másra).


Se az állatorvos, se a kozmetikus, se a kutyasuli igazgatója+tanári kara, se a panziós, se a Fressnapf+Alphazoo+eledeles dolgozói.


Inkább más gazdik szeretnek beszólni vagy az utcán meg a tömegközlekedési eszközökön random emberek.

2022. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!