Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyának hám vagy nyakörv?

Idős kutyának hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Golden
2019. júl. 16. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem az osszes kutyanak a ham jobb meholdas, ugyanugy jol mukodik szoval az.
2019. júl. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

A hám eredetileg húzásra lett tervezve, ezért a kutyák hajlamosak beledőlni amikor pl el kell húznod valahonnan. Te ismered, hogy mennyire megbízható, nyakörvvel nyilván könnyebb irányítani. Hámot inkább a kisebb testű, fulladozós kutyáknak ajánlják. Nem mellesleg nagyon hülyén is néz ki szerintem.

Ami a kutyádnak és neked kényelmesebb/jobban funkcionál válaszd azt. Mindenkinek más válik be. Ha kímélni akarod a nyakát arra jó.

2019. júl. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én csak most kapom meg, eddig kertben élt, nem volt sétáltatva. 8 éves kutya, de elég nyugis, csak idős már, ezért gondoltam, nehogy megrántsa vhogy a nyakát, főleg, hogy nincs hozzászokva.
2019. júl. 17. 05:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A golden azért nem olyan kicsi. Hámban szerintem simán elhúz. Inkább nyakörv. Majd ha megismered jobban, akkor mehet a hám is. Először mindenképpen nyakörv, mert azzal tudod korrigálni.
2019. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fizikai állapotától és a jólneveltségétől is függ. Egy ennyi idős kutya remélhetőleg még jó erőben van és ha egy 30 kilós kutya hámban megindul, akkor egy átlagos testalkatú embernek nehéz lehet visszatartani. Ha veled nem viselkedik mintakutyaként, akkor elsőre inkább nyakörvet adnék rá. Ha jól nevelt, első szóra le lehet mindenről tiltani, akkor amelyik jobban bejön. Rozoga, öreg kutya esetén viszont inkább a hámra szavaznék, mert abból lehet kapni olyat, amelyikkel szükség esetén a gazda is tud segíteni a kutyának (pl. ha elveszítené az egyensúlyát vagy fel kell lépnie egy lépcsőfokot).

Sok boldog évet együtt! A mi goldenünk már 14 felé közelít, a 8 év hozzá képest még fiatal.

2019. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, ja, mondjuk, hogy középkorú, csak elég rossz állapotban van.

Akkor előbb nyakörv és megtanítom sétálni. Mert mivelhogy sosem vitték ki, nem tudjuk hogy viselkedik pórázon.

Köszi a válaszokat:)

2019. júl. 17. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!