Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fájhat a futkározástól az...

Fájhat a futkározástól az idős kutyám lába?

Figyelt kérdés

Tegnap nagy boldogság érte, ezért teljesen fel volt pörögve. Olyan szinten futkározott meg ugrabugrált, hogy alig tudtam lenyugtatni.

Ma kb menni alig tud. Úgy fájnak a lábai, hogy csak biceg és komoly erőt kell vennie magán, hogy elinduljon.

Szerintetek a tegnapi adrenalinlöket okozta hiperaktivitása miatt fáj a lába vagy valami más lehet? Hogyan enyhítsek a fájdalmán? Mennyi idő míg rendbejön?



2019. júl. 18. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

“Szerintetek a tegnapi adrenalinlöket okozta hiperaktivitása miatt fáj a lába vagy valami más lehet?“


Várj, megyek és megkérek egy jósnőt, hogy nézzen bele a kristálygömbjébe, aztán írja meg neked a pontos diagnózist..

2019. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es. Orvoshoz nem tudom vinni, mert nemrég volt műtve meg egyéb dolgok, ami miatt az összes spórolt pénzem ráment olyan szinten, hogy kénytelen voltam zálogházban leadni pár értékem. Úgy 150ezer ft-nál meg kellett állni, hisz sajnos nem vagyunk tehetősek. Úgyhogy bocsi, de nincs már pénzem orvosra.
2019. júl. 18. 17:57
 3/12 A kérdező kommentje:

Mire kommentetem addigra kitörölték az első kommentet.

Tehát jelenlegi első ezt nem neked írtam, hanem a törölt kommentelőnek, aki azt mondta hogy vigyem dokihoz.

2019. júl. 18. 17:58
 4/12 bodnar edit ***** válasza:
Ha műtve volt nemrég, gondolom mondta az orvos, hogy kímélje magát. Lehet ez megerőltető volt neki, és ezért sántikál. Masszírozd neki,és pihentesd, hátha jobb lesz. Lehet ízületes is, mivel idős a kutyus. Már jobban kéne rá vigyáznod!
2019. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tegnap óta javult az állapota, tehát szerintem csak megerőltette.

Hidd el vigyázok rá, de ha pörög és ugrál a kutya akkor nem fogom megverni hogy lenyugodjon. Megpróbaltam leállítani de ekkora adrenalinnal nem lehet csak úgy leállítani. Amúgy eddig semmi baja nem volt. Nagyon szép a járása. Most jött ez csak elő hogy így ugrált.

2019. júl. 19. 12:53
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Dolgozol, tehát felnőtt ember vagy. Tudod, hogy nincs pénzed orvosra, azt is tudod, hogy nemrég műtötték, mégis hagytad, hogy kimerülésig futkározzon és ugrabugráljon. Tudod nem elég szeretni, jól kell szeretni... és ne a haverja legyél, aki együtt örül vele, aztán sajnálja másnap, hogy nem tud lábra állni. A gazdája legyél, aki előre gondolkodik és megelőzi a bajt. Neten át pedig senki nem tudja megmondani, hogy mi baja lehet, sem azt, hogyan tudnál segíteni rajta.
2019. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak amiatt biceg. Hagyd, hogy pihenjen. Mivel már javult az állapota, ezért valószínűleg nemsokára teljesen rendbe jön. Csak túlhajszolta magát. Mivel volt műtve egyébként?


Kedves 6-os válaszoló!


Miért, mit csináljon a kutyával? Láncolja le? Az én kutyámnak pl. tartósan gond van a lábával. Ha megerőlteti magát, akkor rögtön elkezd sántítani. Csak az a probléma, hogy tipikusan az a kutya, akit le se lehetne lőni. Folyton izeg-mozog. Be kellene őt zárnom egy ketrecbe egész nap?

2019. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es az én kutyám is ilyen. Nagyon hiperaktív annak ellenére, hogy öreg. Még az orvosok is csodálkoztak rajta milyen jó kondiban van ilyen idősen.

Egyébként csak egy kis megerősítesre vártam, hogy hátha volt már másnak is ilyen tapasztalata. Emiatt írtam ki a kérdést.


6-os no komment.

2019. júl. 19. 15:55
 9/12 A kérdező kommentje:

Amúgy gennyes méhgyulladás és ciszta, továbbá fülszőr kozmetika, fogkő leszedés, taxival utazás dokihoz masik városba, műtét és varratszedés... ezután nem volt még jól. 2x jött ki doki de félrekezelte. Elvittem másik helyi dokihoz aki segített a bűzmirigy problémáján. Ezek a procedúrák kerültek összesen több mint 100-150 ezer forintba.

Ezek után nem maradt egy fillérem se már. Kölcsön kellett kérjek pénzt. A zálogházból ki se tudom hozni amit leadtam. Szóval lehet akárki akármilyen jó gazdi, sajnos anyagilag átlagembernek igencsak véges a keret.

2019. júl. 19. 16:02
 10/12 anonim ***** válasza:

“Be kellene őt zárnom egy ketrecbe egész nap?”

Igen, mert sajnos nincs átmenet a “hagyom őt műtét után addig ugrálni, mígmásnap nem tud lábraállni” és a “ketrecbe zárom egész nap”. Pedig milyen jó lenne, ha lenne. De sajnos nincs. A te fejedben... a valóságban van, de aki csak kötözködni akar, az végletekben gondolkodik. Bárhogy is, felőlem nyugodtan kínozd a kutyádat te is, a kérdező is, aztán próbáljátok az interneten át vaktában kitalálni, hogy ugyan mi baja lehet. Jó szórakozást.

2019. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!