Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát nyírni vagy nem nyírni?...

Kutyát nyírni vagy nem nyírni? Most akkor hűt vagy fűt nyáron a bunda?

Figyelt kérdés

Alapvetően ugye azt szokták mondani, hogy a hosszú bunda árnyékot, hűvöset tart a kutyának. Viszont nézegettem a kérdéseket itt, és találtam egy ilyet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8700556-megn..

Az utolsó komment. Abban lehet vmi.


2019. júl. 20. 19:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rövid szőrű kutyák, egyrétegű szörzettel rendelkező hosszabb szőrű kutyák, két rétegű, azaz aljszőrrel rendelkező hosszabb szőrű kutyák. Az aljszőrrel rendelkezőknél nem javasolják a nyírást, nekik van aljszőrkefe például és szépen ki lehet a fölösleget fésülni.
2019. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem attól függ, hogy lakáskutya vagy sem.

[link]

2019. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvonatkoztatva a véleményemtől:


Pár éve vagyok ezen az oldalon, brutális, hogy tavaly nyáron még mindenki azt istenítette és pontozta fel, hogy ne nyírják meg a kutyát. Idén nyáron hirtelen mindenkinek akkorát fordult a véleménye, sokkal jobban nyomatják azt, hogy legyen lenyírva a kutya.


Ettől az egésztől már olyan rosszul vagyok, olyan baromsággá válik az egész mint mikor az volt, hogy először a margarin az egészségtelen, utána a vaj, utána a kókuszzsír és a többi. Minden évben más volt az egészséges és utána ez évről évre változva volt.


Ha keveréked van, tapasztald ki. Nekem van egy hosszú szőrű keverékem, baromi sűrű sprőd bundával. Lenyírtam nyár elején rövidre, jó volt neki. Viszont a border colliemat nem nyírnám le, tönkretenném vele csak a bundáját és neki elég, ha kikeféltem az alsó szőrt, és csak a hosszú fedőszőrzet maradt meg, ami véd az esőtől és a napfénytől is.

2019. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!