Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedelmeskedik rögtön?

Miért nem engedelmeskedik rögtön?

Figyelt kérdés

Van egy rottweiler kutyusom 8 hónapos,napi szinten játszogatok vele próbálom tanítgatni több kevesebb sikerrel célom hogy egy szófogadó engedelmes hűséges kutyává váljon.


A problémám viszont az ,hogy a begyakorolt gyakorlatokat pl.:Ül,fekszik,gyere ide, jutalomfalattal egyből megcsinálja míg jutalom falat nélkül vonakodva kedvétől függően megcsinálja vagy egyáltalán nem teljesíti a parancsomat, nem érdekli, kérdésem az lenne hogy hogyan,miféleképpen tudnám megbüntetni(vagy hogyan tudnám elérni hogy rögtön jutalomfalat nélkül is megtegye) ha nem engedelmeskedik mondjuk a behívásomra(csak fekszik tovább,vagy nekiáll hemperegni),



Ezeket leszámítva nagyon aranyos szelíd kutyus,


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 22. 10:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Elsődlegesen házőrzőként funkcionál ,már most egész jól

Ellátja a feladatát ,viszont ezen kívül szerettem volna ha egy kicsit jobb harmóniában vagyunk egymással

2019. júl. 22. 15:23
 12/19 anonim ***** válasza:
#9: A #3-as teljesen jól leírta hogyan tudod elhagyni a jutalomfalatot, olvasd el még egyszer a módszerét. A hangsúly még mindig a motiváción van, ameddig az nincs meg, addig kár erőltetni a jutalomfalat elhagyását. Az is hiba lehet, ha túl sokáig húzod a tanítást, túl sokszor ismételteted meg a feladatokat, mert megunja és ugyanúgy a motiválatlanság felé billen a mérleg ilyenkor. Ez egy kényes dolog, amit könnyű elrontani, ezért lenne jó felkeresni inkább egy kiképzőt, akivel tudsz konzultálni és aki ki tudja javítani a hibáidat.
2019. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
8 hónaposan épp kezdődik a kamaszkor, ilyenkor a kiskutya már úgy érzi, elég jól elboldoguk nélküled is a világban, egyre engedetlenebb lesz, próbálgatja a határokat. Kutyaiskola tud segíteni a kezelésében.
2019. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. júl. 22. 20:24
 15/19 anonim ***** válasza:

A jutalomfalat kivételének meg vannak a módjai. Nem fogom leírni, mert ahhoz is lusta vagy, hogy te magad utána nézz, holott mint látszik, van neted. Menj el kutyaiskolába vagy kezdj el böngészni!


De én sem értem, hogy tudás nélkül miért kellett roti.

2019. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlás kérdése. Ha sokat dolgozol együtt a kutyáddal, akkor nem csak a parancsokat fogja jobban tudni megjegyezni és végrehajtani, hanem nyilván kialakul köztetek egy mélyebb kapcsolat is, és jobban hallgat majd rád.
2019. júl. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

15,

nem vagyok lusta nagyon sokat keresgélek ez ügyben csak ezek szerint még nem találtam meg a megfelelő forrást

2019. júl. 24. 00:37
 18/19 anonim ***** válasza:

Interneten nem is fogod. A megfelelő forrás egy kutyakiképző lenne, de tudom, a szokásos hülye kifogások

"Nincs a közelben kutyaiskola, csóró vagyok, nekem nem kell, mert én értek a kutyákhoz, nem tudom elvinni" és stb...


Szánalmas vagy kérdező. Itt nyafogsz, várod a csodát, miközben síkhülye vagy a kutyák terén, de van egy MUNKAkutyád, hogy az udvaron kicsapva ugasson fűt-fát. (Megjegyzem, ez nem munka neki, pedig ennek a fajtának MUNKA KELL)

2019. júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én sokadjára is felhívnám rá a figyelmedet, hogy a #3-as már leírta hogyan kell kivezetni a jutalomfalatot. A motiváló képzést nem fogod könyvből elsajátítani, akármennyit is olvasol, mert az színtiszta elmélet. Ha nem tudsz motiváló lenni, akkor továbbra is a kiképző a jó megoldás.
2019. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!