Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes így eggyáltalán...

Érdemes így eggyáltalán lovagolni járni? Fejlődhetek benne eggyáltalán így?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy a szüleim nem igazán vannak az oda azért hogy én és a hugom lovagolunk. Nem ellenzik, hadják hogy járjunk, de ilyen téren nagyon nem szeretnek költeni.

Anyum azt mondta hogy mivel drága ezért nem fogunk minden héten járni. Na most hetente egyszer fél órára jártunk, de igy azért nem olyan gyorsan de fejlődtünk. Aztán volt egy elég nagy kihagyás. Szóval kb. fél éve nem lovagoltam. Most új a járnék, de anya azt mondta túl drága (megjegyzem ugyan oda fogunk járni mint eddig, és nem drágult meg, és semmi plussz kiadással nem kell most sem számolnunk csak mint álltalába). Így nem fogunk hetente fél órára sem járni, csak mondjuk kéthetente.

Van ennek így vajmi kevés értelme is? Fejlődhetünk így bármit is? Amit első héten megtanulunk, kövi órán tanulhatjuk újra.

Már arra is gondoltam hogy ha anyáék havonta csak 2 alkalmat fizetnek akkor a másik kettőt majd mi a tesómmal.

De az a fura hogy arra bezzeg hajlandóak költeni havi 40-45 ezret hogy kajakozni jártunk (én, apum, és anyum). Most kicsit szüneteltetem a kajakot, és lovagolnék újra, de arra meg már nincsen havi 30 000 hogy mi lovagoljunk... Szóval nem értem. Beszéltem róla anyáékkal de nem érdekli őket hogy ez nekünk fontos mert akkor is drága. Arra is gondoltam hogy be állok takaritani meg ganézni csak hogy kövi héten mondjuk fele ennyiért lovagolhassunk.

Valaki tudna valamit javasolni hogyan beszéljek anyával (mert főként ő az aki nem akar erre költeni, a lovaglós cucunkat is csak azért volt hajlandó megvenni mert azt kértük karácsonyra).

Lehet így fejlődni? Van értelme így járni?

Köszönöm ha válaszolsz és köszi hogy végigolvastad!



2019. aug. 23. 13:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a lovaglás tényleg az egyik legdrágabb sport, ugyanis ott egy fél óra majdnem kétszer annyi, mint máshol egy. Nyilván ezért költenek szívesebben más sportra. Azt meg, hogy nincs más kiadásotok, nem tudhatod biztosra, ahogy az anyagi helyzeteteket sem. Ha azt mondja nem, valószínűleg nem hiába teszi, és fontosabb, hogy az alap szükségleteitekre tudjanak költeni, mint lovaglásra.

Diakmunka esetleg nem játszik?

2019. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok lóra keresnek feles bértartót. Ott annyit lovagolsz mint amit nem szégyelsz persze tulajjal megbeszélve. Ritka de olyan hely is van ahol ingyen lovagolhatsz. Példa kedvéért én nekem több lovam van itthon tartom őket. Mikor terhes voltam nem tudtam rajtuk lovagolni így ingyen lovagoltattam kezdőket tanítottam az alapokra illetve amiket én tudok. De ezt is le kell fektetni hogy ezért nem fizetsz én meg mondtam nekik az egyik lovam atombiztos azokon tanulnak és később ha akarnak és tudnak annyira lovagni felülhetnek a masikra de saját felelősségre. Na most azóta is aki akar hozzám jönni ingyen lovagoltatom mert baba mellett most idom nincs rá.

Sok helyen keresnek segítőt lovaglásért cserébe.

2019. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos szerintem az a két hetente fél óra nem elég a fejlődésre (persze ez emberenként változó), maximum arra hogy meglegyen a lovaglás érzése.

Viszont, amit felettem írtak azok jó tippek! Például egy egész nyár diákmunkàjànak a keresetével szerintem egész évben lovagolhatsz heti 1x

2019. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy drága és nem akartam igy leírni mint ahogy megtettem. (így visszaolvasva olyan a leírás mintha egy elkényeztettet ovis irná aki nem kapja meg amit akar).

Viszont továbra sem értem hogy a lováglásra, ahol fél óra 2800 (míg a kajaknál 2000) miért nem akarják hogy mi a tesómmal a zsebpénzünkből fizessük.

Abban igazad van hogy nem tudhatom. biztosra a kiadásokat, de beszéltem erről még lovaglás elött anyáékkal.

Na mindegy.

Elfogadom hogy a szüleim hogyan döntöttek és nem itt nyavajgok mint az óvodában, hogy ez nem jó.

A diák munkár sajnos még nem mehetek mert jövőre töltöm csak a 16ot.

Olyat sem nagyon tudok találni akinek le kéne lovagolni a lovát, mert egy kicsi faluban élek ahol akinek van lova, az inkább kocsizik vele, szóval nem nagyon vannak belovagolt pacik csak a lovardába.

De azért köszönöm az ötleteket!!

Akkor kérlek azt mondjátok meg, hogy mennyit tudnék így fejlődni? (2 hetente fél óra)

2019. aug. 23. 16:52
 5/21 A kérdező kommentje:

Bocsi utolsó nem láttam a válaszod.

És heti 1 órával márlehet fejlődni?

2019. aug. 23. 16:57
 6/21 sassszem ***** válasza:
67%
Menj el lovastanfolyamra ott kitanulod a sportoktatói szakmát és máris mehetsz dolgozni. És akkor rögtön lehet lovad.
2019. aug. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Tyű, mondjuk 2800 iszonyat drága fél óráért, mégha járhatnátok hetente is lovagolni, ahogy fejlődtök egy idő után fél óra is iszonyat kevés lenne, és ugyanúgy megakasztana a fejlődést. És akkor megint ugyanott lennetek mint most. Fel ora arra eleg hogy megtanuld kicsit mindhárom jarmodot meg hogy kicsit tanuld iranyitani a legnyugodtabb iskola lovakat. Esetleg a környéken nincsen másik lovarda?melyik megyében laktok? Megertem a szüleiteket miért nem akarják támogatni a lovaglásotokat, ez még úgyis nagyon draga lenne ha csak egy gyerekemet lovagoltatnam nem hogy kettot. Sajnos a nem Lovas szulok nagyon nehezen értik meg ezt a szenvedélyt nekem is nagyon sokat kellett küzdenem, hogy lovagolhassak.Probaljatok kibírni ezt az egy évet aztán utána elmehetsz dolgozni és tudod finanszirozni a saját lovaglasod.
2019. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

De járhattál volna diákmunkára csak utána kellett volna járni.

15 évesen nyári munkát vállalhatsz. Én is voltam és kb. a fél osztályom volt nyári munkán 15 évesen.

2019. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom hogy mehettem volna, de a környékünkön nincsen nyári munkára lehetőség csak 16 éves diákmunkára, de. mivel nem vagyok annyi így ugrott a lehetőség....

Amúgy ugy volt hogy 3500 egy fél óra, de aztán most lejebb vitték.

És tudom sajnos hogy nagyon drága, de azért járnánk ide, mert ismerjük az oktatót és nagyon jóba vagyunk, anyukámmal eggyűt szokott néha dolgozni. Így meg bunkóság lenne azt mondani hogy túl drága, aztán csá. Amúgy találtam olyan helyet ahol 1 óra 3600, szóval tényleg nagyon drága, de lehet megmutatom anyának hátha tud beszélni az oktatócal hogy mi a helyzet és nem haragszik meg ránk.

2019. aug. 24. 22:56
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor most a kérdésem: Mennyi az a lovaglás hetente egy átlagos árú helyen amibe nem rokkanunk bele anyagilag, de szépen lehet tőle fejlődni? Mondjuk heti 2 alkalom? 1 vagy fél óra?
2019. aug. 24. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!