Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó-e a lónak, ha cserélgetve...

Jó-e a lónak, ha cserélgetve van a zablája?

Figyelt kérdés
Tegyük fel karámban csikó/olív zablával lovagolom, terepre pedig pálcással vagy feszítővel(pelhámszíjjal)? Érdemes-e cserélgetni (akár a kantárat is: mexikói vagy svéd orrszíjjal) vagy végig maradjon ugyanaz?

2019. máj. 13. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Kipróbálni érdemes,de én azt tapasztalom h az esetek 98 százalékában nem hoz megoldást egy zablacsere. Tehát ha képzettségi hiányosságokról van szó,csodát ne várj a pelhelmtől se (tapasztalat). De mindent ki kell próbálni ,saját magad megnyugtatása miatt,csak nem feltétlen ez lesz a megoldás.
2019. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Az előzőnek igaza van. Ha csak azért kell az erősebb zabla, mert pl. nem tudod terepen megfogni, akkor képezni kell még magadat ès a lovat, mert a zabla sajnos nem segít, csak rosszabb lesz.

Ha csak kíváncsiságból cserélgeted akkor baja nem lesz tőle. Viszont bizonyis lovaknàl nem szerencsés (példa: Az a lovad szokása hogy levágja a fejét. Ha kap egy erősebb zablát akkor is ugyanúgy levágja a fejét csak ő még nem tudja hogy ez erősebb zabla, ezért könnyen sérülést okozhat magának.)

Egyébként sokan cserélgetik (pl: terepre egyszerű csikó, komoly díjlovas munkához pedig egy pelham mondjuk, de ők ezt azért teszik mert ezzel finomabb jeleket tudnam adni, nem fordítva).

Ameddig a lovadnak nincs gondja a zablával (tehát nem zavarja és nem okoz neki fájdalmat), megfelelően képzett a ló is és te is, nincs olyan szokása ami balesetet okozhat és megfelelően használod addig szerintem mindegy neki mi van a szájában.

Egyébként nagyon figyelj zabla váltásnál. Van pl egy ló, akinél ezer féle zablát kipróbáltam és semmi nem volt jó. Aztán egy fogreszelésnél kiderült hogy alacsony a szájpadlása, ezért az átlag vastagságú zablák kellemetlenséget okoznak neki. Azóta egy speckó vékonyított zablával lovagolják (az mindegy hogy csikó vagy feszítő vagy bármi, a lényeg hogy jó lapos/vékony legyena szájában fekvő rész).

2019. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak akik cserélgetik a zablákat, és szerintem nem lesz tőle baja a lónak, amíg nem összevissza használod a zablákat,és figyelsz amikor az erősebb zabla van bent. És érdemes kipróbálni különböző zablákat, mert bár tényleg nem várhatsz csodát egy másik zablától ha a képzettséggel van baj, de sokkal könnyebb ha megfelelő a zabla, mert ha eleve kényelmetlen a lónak, akkor fölösleges küzdeni a rossz zablával.
2019. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!