Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy mozogjak, hogy ügetésnél...

Hogy mozogjak, hogy ügetésnél ne pattogjak annyira?

Figyelt kérdés
A tanügetésnél vannak gondjaim. Mégis hogy mozogjak, hogy üljek, hogy ne "rázzon" annyira a ló. Könnyű ügetésben remekül megy, meg a vágta is, de a tanügetésem egy kész katasztrófa. Ráadásul a ló sem olyan nyugis, hogy szépen nyugodtan ügessen. Van ennek valamilyen módja, hogy ne rázzon. Mert, ha csak az egyensúlyomra hagyatkozom, és a lábaimmal gyengéden átfogom a lovat, akkor rettentően pattogok. Vagy jobban kellene magam odaszorítani a lóhoz? Kérem magyarázza el már nekem valaki. Nagyon megköszönném.
2011. júl. 16. 04:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Itt nem is a technika a legfőbb szempont szerintem. Rá kell hangolódni a mozgására, érezni kell a lovat és együtt mozogni vele, és így nem fogsz "pattogni". Bár minimálisan így is pattog az ember, ez a gravitáció átka. :)
2011. júl. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
én tanügetni nem tudok szinte egyáltalán,csak kengyel nélkül,kengyellel nem...meg m,i alapból a tanügetést nem csináltuk,mikor tanultam lovagolni,mivel egyből rákaptam a könnyű ügetésre
2011. júl. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha kengyellel nem megy, próbáld kengyel nélkül, úgy szerintem könnyebb. Viszont, ha menős a ló, akkor nem csoda, hogy nem tudsz jól tanügetni, mert gyors ügetésben tényleg elég kényelmetlen lehet. Próbáld a lovat minél lassabb ügetésre rávenni. =) Esetleg, ha westernben lovagolsz, próbáld meg azt, hogy az egyik kezeddel a szarvat fogod, és így talán könnyebben sikerül ráérezni a ritmusra. Aztán, ha már egyszer ráéreztél, szerintem menni fog.
2011. júl. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig azt mondja az oktató : Előre-fel, előre-fel. Ez kattogjpn az agyadban és egy idő után ráérzel, hogy a csípődnek így kell mozognia :) Nekem is sok időbe telt, míg ment.

Sok sikert, és szép napot! (:

2011. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
én díjlovagolok nekem létfontosságú,h jó laza derekam legyen.az is van. a lényeg,h üllj le a fenekedre,térdel támaszt és csak a csipő menjen a ló ritmusára.előre-előre-előre nyomjad a csipőddel a lovat előre.magyarázásból nehéz megtanulni látnod kéne egy olyan embert akinek igen laza dereka van és utána te is rájössz :)
2011. júl. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én kengyel nélkül tanügetni szabadon nem tudok. Futószáron asszem ment, de közben nem tudom irányítani a lovat. (Van olyan ló, amelyiken nehezebb). Már kiírtam ide kérdést, és mondták, hogy combbal kell szorítani a lovat, sarkat le.
2011. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Amikor szabadon tanügettem kengyel nélkül, nem tudtam még irányítani sem a lovat. Igaz, nem estem le, mert kapaszkodtam is (a nyereg első kápájába).
2011. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A tanügetés nem nagy ördöngősség igazából, csak rá kell érezni az ízére.:)

Figyelj: Engedd el a csípőd és a derekad,ha még jobban odaszorítod magad a lóhoz, annál jobban fogsz pattogni!

Viszont a térdeddel szorítsd a lovat! Ezt a kettőt meg kell tanulnod h hogy lehet egyszerre térdel szorítani, míg csípőből laza maradni. egyszerűen hagyd h a lóval mozogj!:) Ha ezt megtanulod akkor nem fogsz pattogni!

Én szőrén tanultam.:)) Remélem segítettem.:))

Ui.:Sok-sok gyakorlás míg nem megy!;))

2011. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Eleinte nekem is gondjaim voltak a tanügetéssel, pont az mint neked. A lényeg, hogy a válladat húzd hátra a hasadat enyhén nyomd ki (vagy próbálj kicsit hátradőlni) a sarkadat nyomd le és lazítsd el a derekadat. Ha a ló meg nem tud nyugton maradni azt ajánlom fogj rövid szárat és markold meg jó erősen a lábadat pedig ne told előre hanem húzd hátra a hevederhez és itt is nyomd le a sarkadat. Remélem tudtam segíteni :)
2011. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a lovardában startból úgy tanították,hogy a ló állt,én meg fel-le kellett álljak a kengyelben,hogy megszokjam, ez ellen nem igazán tehetsz semmit,épp csak próbáld meg a feneked a nyergem tartani,így egy picit segíthetsz rajta,de nagyon fárasztó és eléggé kényelmetlen.Szőrén már könnyebb a dolgod , egy öreg bácsi tanít engem szőrén lovagolni,és ő mondta,hogy a lábujjhegyeimnyomjam be a ló hasa alá,a ló oldalát peddig jó magyarosan meg kell szorítani,ráadásul ha egy picit előre dölsz akkor nem ráz annyira.Előszőr úgy fog jönni,hogy nagyon nehéz,és valami kapaszkodnod kell,ezért a sörényébe lehet,semmikép ne a szárba,de ha vam rajta hám, akkor ahol át kell bujtatni a gyeplőt,abba a karikába kapaszkodj.(megj.nem fér el az egész kezed benne, csak a mutató,esetleg a hüvelyk ujjaddal kapaszkodj benne)
2011. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!