Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most kezdem a szabadedzést....

Most kezdem a szabadedzést. és az edzés elött nekem kell felnyergelni, kantározni a lovat? Az baj ha nem sokat nyergeltem, kantározt még csak a táborban? Hogy legyek gyorsan késsz mindennel?

Figyelt kérdés
Általában a csoportos szabadedzés ,kint vagy a fedelesben szokott lenni?Milyen feladatok vannak szabadedzésen..ha amúgy táborban minden nap volt 2 óra csoportos szabad edzés ott csak séta még ügetés volt még vlm.feladatok...ezeket még még ami eszetekbe jutott el tudnátok mondani...esetleg kell pálca szabadedzés hét,vagy védőmellénny?..mert mellényem nincs és nem is akarok..UTÁLOm..
2016. aug. 16. 05:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális lovardában 3 embernél többel nem foglalkozik egyszerre az oktató, így a felszerelés sem okozhat problémát. Edzés előtt már 1 órával legyél kint, készítsd elő a lovad felszerelését, csutakold le. A nyergelésnél pedig segít az oktató, főleg kisebb termetű lovasoknál, gyerekeknél. Aki maga nyergel azt is át kell néznie, hogy jó helyen van-e nyereg, nem-e gyűrött a nyeregalátét.


Pálca mindig az adott lótól függ, hogy kell-e. Nálunk van világ lustája ló, aki kicsit határozatlanabb lovas alatt inkább alszik, mint haladna, így azt általában pálcával lovagolják.

Az, hogy hogyan tevődik össze az edzés, az függ a lovasok tudásától is, csoportoknál egy jó oktató igyekszik úgy összeszedni a csapatot, hogy kb azonos tudású lovasok legyenek, viszont az időt meg úgy kell beosztania, hogy mindenkire jusson pár egyénileg eltöltött perc is.


Az, hogy kell-e mellény vagy sem a lovarda írja elő. Általában nem kérik, csak a kobakot, max ugrólovasoknak szokták ajánlani.

2016. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kb ugyan olyan feladatokra számíts, mint amiket csináltatok táborban és a te szinted. Ne a gyors szerszámozásra törekedj, inkább legyél kicsit lassabb, de jól csináld. Menjél ki legalább 1 órával előbb a lovardába. A mellényről meg csak annyit, hogy lehet utálod, de megmenthet a komolyabb sérülésektől. Gondold végig inkább lovagolsz addig amíg lehet, vagy egy rossz esés miatt tolószékbe kerülsz. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__7996309-mennyi..
2016. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm jöhetnek még!!
2016. aug. 17. 18:41
 4/11 anonim ***** válasza:
A gerincvédőt nagyon gondold át, leginkább ha terepre mész.
2016. aug. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké..köszönöm..miért?Jöhetnek még..
2016. aug. 17. 20:19
 6/11 besteee válasza:
khmmm.--- ha lett volna rajtam mellény, amikor vágta közben leestem a lóról (saját hibámból), akkor valszeg nem repedt volna el a bordám.... szar két hónap következett...
2016. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oh ..sajnálom besteee am írtam üzenetet a nadrág kapcsán.akkor megfontoltan és inkább veszek majd egyet.
2016. aug. 18. 14:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha szabad kérdeznem hány éves vagy?
2016. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen.1 3 miért?
2016. aug. 18. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!