Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás, vágta problémák....

Lovaglás, vágta problémák. Valaki elmagyarázná ezeket?

Figyelt kérdés

Most vágtáztam először de nagyon picit mert megbeszéltük az oktatóval hogy inkább következő órán futószáron próbáljuk ki ma volt az első vágta de nagyon rossz volt. Mármint Természetesen az érzés az elképesztő volt de én nagyon rosszul csináltam mindent és ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.

1, Pontosan hogy indítjuk a vágtát? ( belső csizma hevederen külső csizma pedig kicsit hátrébb úgy tudom)

2, Az ülés. Hogy kell olyankor ülni a nyeregben? Ezzel van, volt nagyon sok problémám (Például ahogy a horsebook nál láttam ő szinte végig a nyeregben ül de annak van egy mozgása én úgy tudom hogy bele ülsz és kiállsz természetesen nem úgy mint🤣az ügetésnél de remélem értitek.)

3, Hogy lehet jobb és bal lábra indítania vágtát?

(4, Ez nem a vágtaval kapcsolatos hanem inkább az ügetésnél hogy a külső lábam, a bokám mindig nagyon fáj Mármint szerintem valahogy rosszul tartom de nagyon nagyon fáj.)

(5, itt pedig tippeket kérnék hogy miket próbáljak ki ahhoz hogy jobban nyomjam le a sarkamat a kengyelbe)

Lehet hogy a kérdéseim alapján most mindenki nagyon ki röhög de aki végigolvasta és válaszol annak Köszönöm szépen😊



2019. nov. 9. 15:19
 1/9 anonim válasza:
100%

Én az üléshez szólnék hozzá :)

Nekem is nagyon nehezen ment eleinte a vágta.. nagyon pattogtam a kengyelből kiesett a lábam stb.

Nekem az edzőm régen azt mondta hogy a lónak a mozgását fel kell venni, tehát a fenekedet előre hátra kell mozgatni a nyeregben. Én még mindig néha szoktam fogni a lónak a sörényét vágta közbe( ezzel is kapsz egy stabilabb helyzetet)

És egy kicsit dőlj hátra a nyeregbe mint tanügetésnel :)

Remélem tudtam segíteni és érthető akit leirtam ❤

2019. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Magam is edző vagyok, de könyörgöm... Azért fizetsz az oktatódnak/edzőnek, hogy ezeket megtanítsa, elmagyarázza. Miért nem tőle kérdezed ezeket? Én is mindig elmondom a lovasaimnak, ha valamire kíváncsi vagy, kérdezd meg ott akkor és válaszolok rá.

Hidd el, ha jó az oktatód mindent el fog mondani időben. Ne félj kérdezni, nem harapja le a fejed.

Lovagolj sokat kengyel nélkül. A boka fájásod csak kengyellel van vagy anélkül is? Lehet többet terhelsz arra a lábadra.

A sarkadra pedig annyit tudok látatlanban mondani, hogy 90%ban az okozza, hogy felhúzzátok a térdetek. Próbáld meg minél lejjebb, hátra engedni, akkor a sarkad is lejjebb kerül.

A többire nem válaszolok, hiszen az edződ dolga, kérdezd meg tőle, az nem feláras szolgáltatás 🙂

2019. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 koszonom

#2 neked is

De még várnák válaszokat❤️😊

2019. nov. 9. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

"Most vágtáztam először de nagyon picit mert megbeszéltük az oktatóval hogy inkább következő órán futószáron próbáljuk ki"

Ijesztő. :D Már félre ne érts, nem veled van a baj, hanem a világgal. Először kéne futószáron begyakorolni a mozgást,, utána hozzávenni a (vágtában) szárkezelést és irányítást...

"én úgy tudom hogy bele ülsz és kiállsz "

Ezt, bocs, rosszul tudod, a megfelelő ütemben előrefelé kell mozogni, van, ki azt mondja, töröld a nyerget, van, ki azt mondja, mintha a nyeregkápát hágnád meg (hát ez ugye inkább a fiúknak értelmezhető fogalom), de visszafelé nem kell mozogni, azt a ló elintézi neked.

Hát, kengyel nélküli... Ha nincs normális edződ, akkor a kengyelben lovaglásod is el van *va, de a kengyel nélküli is.

Ami itt feljebb olvasható, hogy dőlj hátra, arra kivétel nélkül mindig írom, hogy ez rossz tanács. Mint tanügetésben? Az dől hátra tanügetésben, aki nem tudja kiülni. Hát, ezt nem mindenki tudja elsajátítani, az tény.

2019. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az ügetésnek, úgy vágtának is többféle ülés típusa van. A legfontosabb az idomító ülés (mint a tanügetésnél). Ügetésnél és vágtánál is jó mélyen bele kell ülni a nyeregbe. Képzeld azt, hogy össze vagy nőve a lóval combtól a fenekedig egyek vagytok. A ló hátának mozgását laza derékkal tudod csak lekövetni. Ehhez az kell, hogy egy picit hátrébb dőlj az elején, de ha már enélkül is tudsz lazítani, az a legjobb, de ehhez sok sok gyakorlat kell, mire ráérzel.

A másik a könnyített 2 pontos ülés, ahol a térdeidre támaszkodva kiállsz a nyeregből és tehermentesíted a ló hátát. Viszont amíg nem megy az idomító ülés futószáron kapaszkodás nélkül,ne nagyon akarj szabadon vágtázni, mert a ló szájába fogsz kapaszkodni, ha sikerül is beugratnod,vissza fog esni.

2019. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nagyon köszöm szépen❤️😀😀
2019. nov. 10. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez jellemző az oldalra. Én adom a jó tanácsot, és másét köszönöd meg. :D

Ne dőlj hátra, az zsákutca.

2019. nov. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#Sztrogoff Bocsi, neked is köszönöm szépen
2019. nov. 11. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a saroklenyomáshoz adnék pár tippet,nálam beváltak. Az én oktatómtól szinte alig kellett kérdeznem, mindent elmondott. Azt tanácsolta, hogy nyújtsam meg a vádlimnál lévő izmaimat. Ezt lábújhegyre állással, nyújtott ülésben a lábfej finom visszahúzásával tudod elérni. Ne ijedj meg attól, hogy fáj először, az el fog múlni. Remélem tudtam segíteni.
2019. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!