Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Egy idős lóról van szó, de nagyon fél a víztől. Ha csak kiöntöm a vödör vizet 5 méterrel arrébb, már menekül a karám legtávolabbi sarkába. Mi lesz, ha nyáron fürdetem?

A másik pedig az, hogy ha csak egy ember a saját fejét akarja megvakarni, vagy valami, rögtön fölveti a fejét, és megugrik (a ló). A gazdája mindig verte, szóval nem csodálkozom. Elég nehéz megszerezni a ló bizalmát, de mondom, akár csak kinyújtom a kezemet a karám kapujához, a bizalmát már elveszítem (vagyis menekül). Mit tegyek?



2013. okt. 27. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Türelem, türelem, türelem - és ne akarj mindent egyszerre, főleg mivel egy idős lóról van szó. Fokozatosan szoktasd a vízhez elsőzör egy szivaccsal, majd egy vödörrel és így tovább. A kezeddel is barátkoztasd meg, hogy megértse azzal nem verni fogod, hanem simogatni.
2013. okt. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha nagyon lassan közelítek felé, akkor teljesen megnyugszik, volt már olyan, hogy el is aludt, miközben a homlokát simogattam. Ma megpróbálom egy kicsit vizes szivaccsal megbarátkoztatni :) Köszönöm a választ!
2013. okt. 27. 08:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már biztosan közelebb enged magához, és kezd megbarátkozni veled, én mutatnék neki ijesztő dolgokat - például egy rövid, vagy hosszú pálcát, és azzal is megsimogatnám például a farát, vagy ahol engedi, majd később egyre nagyobb területen, ha megérti, hogy még ezekkel sem bántod őt, sőt, akkor idővel egyre inkább meg fog bízni benned, és nem lesz gond a vízzel sem... De ez rengeteg idő, ezzel számolj. Víz ügyben én egy vödör vizet tennék le elé, és kivárnám, hátha iszik belőle, stb - kötődjön hozzá kellemes élménye, az a lényeg. :)
2013. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam zacskóval, meg egyéb ilyen tárgyakkal, hogy mindenhol megsimogattam vele, azzal nem volt probléma. Nem egy ijedős ló, csak a víztől, a kéz felemeléstől és a motor hangjától fél..
2013. okt. 27. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!