Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Veletek volt már hasonló,...

Veletek volt már hasonló, tapasztaltatok ilyent lovaglás közben?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nagyon hülye kérdés lesz, de meglátjuk...

Több mint 3 éve lovagolok, és az elejétől fenáll ez a probléma. Amikor pályán lovagolok, akkor figyelnem kell az alakzatokra meg stb., akkor nem jelentkezik, de megesik, hogy igen. Leginkább terepen, főleg amikor elől van vezérló és csak azt kell követni. Olyan érzés mintha kikapcsolna az agyam, nyitva van a szemem, de nem látok. Érzem a lovat,viszonylag helyesen csinálom a dolgokat, de olyan mintha nem hallanék, nem latnék semmit. Volt olyan, hogy az edző elmondta a feladatot, végre is hajtottam, de közben nem emlékeztem rá, csak videón láttam vissza. Terepen a vágtázásokra szinte sosem emlékszem, olyan mintha az agyam átugorná azt a részt. Annyira megnyugtat a lovaglás, hogy átszellemülnék?

Lehet, hogy csak figyelemzavaros vagyok és nem tudok koncentrálni, az a helyzet, hogy csak lovaglás közben nyilvánul meg. Eddig ez a dolog miatt nem történt semmi baleset, mert mindig kikerülöm az ágakat, meg a bokrokat, irányítom a lovat, csak elfelejtem, hogy mi történt. Én nem tudok mit kezdeni ezzel, lehet inkább orvoshoz kellene mennem, vagy más kategóriába rakni a kérdésem.

Lovasok közül esetleg volt valakinek hasonló? Írhattok privátban is, ha egyáltalán hozzá tudtok szólni...



2020. jan. 4. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy véletlenül túl fáradt vagy mentálisan vagy fizikailag? Előfordul a hogy kimaradnak dolgok ha túl vagy hajtva.
2020. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De persze az is előfordulhat hogy ilyenkor pihenteti a szervezeted magát és kikapcsolódik.
2020. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is pont ugyanez van, de még nem meséltem senkinek, mert meg sem tudtam fogalmazni a dolgot annyira :D

Nem tudom hogy miért vagy hogyan történik ez, de nem vagy egyedül vele

2020. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok egyedül vele, eléggé nehéz volt megfogalmazni, de gondoltam megpróbálom, hátha.
2020. jan. 4. 22:03
 5/6 Sssaszem ***** válasza:
0%
Ez egy nehéz megfogalmazás az egyik, a másik szerintem a lovaglás annyira megnyugtat, hogy átszellemülsz. Velem is volt ilyen, annyira megnyugtatott, hogy legszívesebben elaludnék, de nem lehet, mert a lovamra kell figyelnem. Ami veled történt az velem nem történt meg láttam, hallottam. Épp ellenkezője vagyok hozzád képest.
2020. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
Ez egy nehéz megfogalmazás az egyik, a másik szerintem a lovaglás annyira megnyugtat, hogy átszellemülsz. Velem is volt ilyen, annyira megnyugtatott, hogy legszívesebben elaludnék, de nem lehet, mert a lovamra kell figyelnem. Ami veled történt az velem nem történt meg láttam, hallottam. Épp ellenkezője vagyok hozzád képest. Nekem pedig saját lovam van. Bértartásban van a lovam.
2020. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!