Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintettek újra lóra tudok...

Szerintettek újra lóra tudok ülni félelem nélkül? Volt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

A történet úgy kezdődött, hogy az apám azt akarta sportoljak. Ezért beiratott lovagolni. 3 éven át tanultam már egy hatalmas lovon. Egy alkalommal azonban az oktató figyelmetlen volt és ráütött úgy a lóra, hogy az be rohant a fa alá, ami annyira közel volt (1-2 m), hogy nem bírtam kitérni ezért a fejem a ló nyakához húztam, hogy nehogy arcom megsérüljön, de sajnos ígyis bekövetkezett a baj. Egy ág az arcom negyedéről levitte a bőrt. Utána egy ág a nyeregbe tört, amitől a ló még jobban megijedt és a lábam végíg húzta a kerítésen, ahhol szögesdrót volt..... Ezután fél évig ilyen volt az arcom és mindenki kirekesztett... Ez a történet röviden. AZ apám vissza akar vinni lovagolni, de én egyenes rettegek a lovaktól. Valaha újra lóra fogok tudni ülni szerinttetek félelem nélkül vagy kénytelen leszek elviselni apám miatt?

L/15



2017. ápr. 6. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Apukádnak az a fontos, hogy sportolj. Legalábbis én úgy vettem ki a szavaidból. Választhatsz más sportágat is, ha nem akarsz lovagolni. Sok közül lehet választani.

Vagy ha szeretnél akkor esetleg próbálkozz meg először csak lovak közelébe menni. A következő alkalommal csak megsimogatni. És így fokozatosan haladni addig, amíg fel nem mersz ülni rá. És ha felülsz, akkor se kell rögtön menni a köröket.

2017. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Az az elsődleges kérdés, hogy egyáltalán szeretnél-e lovagolni. Ahogy az előző válaszoló is írta, simán választhatsz másik sportágat, viszont ha szeretted, akkor mindenképp érdemes újra megpróbálnod. Esetleg kereshetnétek egy másik helyet, ahol nyugodt iskolalovon tanítanak meg lovagolni, szerintem ugyanis ez lenne a normális. Így csak elveszik a kedved a rossz tapasztalatok. Én nagyon sokáig voltam futószáron, legtöbbször nyugodt lovon, de előfordult olyan is, hogy egy sárló kancán, de soha nem ütötték meg alattam a lovat, mert valószínűleg ott helyben ledob magáról, nekem pedig örökre elmegy a kedvem az egésztől. Ha már magabiztosan lovagolsz, szerintem csak akkor szabadna ilyen lovakra ülnöd. Amikor már önállóan mész, nagyjából összeszoktatok a pacival, akkor sokkal kevésbé viselnek meg az ilyen esetek. Van még kedved hozzá, vagy inkább valami teljesen mást csinálnál?
2017. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én elmondom az én esetem. Kimentünk egyszer sétalovaglásra az egyik lovas nővel. Csak az a nő és én voltunk ott. Na meg ugye a lovak. Teljesen elmentünk a lovardától, kb. 5-6 km-re. Aztán ügetés közben a lóról leesetem. Ő megbotlott, és ő is úgy félig leeset. Durva volt, én is meg voltam ijedve és a ló is, és fájt a jobb lábam. Vártam egy két percet, és vissza ültem a nyeregbe... Nem volt választásom,a nő meg teljesen lesz*rta hogy pont egy baleset történt. Bár nem is tudott volna segíteni..Vissza mentünk és a lábam pár nap múlva helyre jött. Nem hagytam abba lovaglást, és szeretem ezt a sportot.


Viszont ha te csak azért jársz mert az apud azt akarja,hát az úgy közelben olyan mint az én esetem. Válassz másik sportot,nem muszáj pont lovagolni. A lényeg hogy sportolj,nem? Akkor nyugodtan elmehetsz teniszeni,úszni,focizni.. Amit akarsz! Félelemmel nem lehet lovagolni, ezt mindenki tudja!

2017. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!