Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az embereknek mi a baja a...

Az embereknek mi a baja a western lovaglással?

Figyelt kérdés

Mi a baja az embereknek a westernesekkel? Amint megtudják, hogy nem angolban lovagolok, csak legyintenek sokan. Angolosok pedig egyenesen szidnak, lenéznek minket, tisztelet a kivételnek, mindig akad.


(békével jöttem, pacsi az angolosoknak is:D)



2020. jan. 8. 18:11
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Így van, teljesen egyetértek ezzel is...
2020. jan. 10. 15:56
 12/29 anonim válasza:
100%
Én is angolos vagyok,és egyáltalán nem ellenzem a westerneseket!SŐT!Egyik ismerősömnek van két western lova és őket is szoktam néha lelovagolni😌Sokan azért nézik le őket,mert vannak olyan nagyon durva versenyek amikor hordókat kerülnek meg a lóval galloppba,és azt hiszik hogy minden westernes ilyen😟De én tudom hogy ez nem igaz,és egy csomó westernes is ellenzi ezeket a versenyeket
2020. jan. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
60%
Az előzö kommentelő vagyok,azt elfelejtettem hogy ugyanúgy a galopp veesenyeket is ellenzem nem csak a hordó kerüléses westernt ugyanis kiköpi szerencsétlen ló a belét úgy kell mennie🙂
2020. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

A hordó tudod mennyi idő? 13-15 másodperc sprint. Ennyit kérnek a lótól, utána a seggük is ki van nyalva. Azt se felejtsük el, hogy az edzésen nem mennek versenytempót, illetve elég drága egy tisztavérű qh, appaloosa ahhoz, hogy csak úgy tönkre tegyék.

Sokan nincsenek vele tisztába, hogy a lovak szervezete, lába mit is bír.

Nézd meg mikor nagydíjon mennek az ugratók, mikor az 160-170es akadályról lejönnek mit kapnak az ízületek. Ha azt nézzük akkor az se épp természetes. Vagy a galopp, ahol 2-3 éves csikókat vágnak tönkre, mind fizikailag, mind mentálisan.

2020. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ugyan én reiningezek, a hordókerülést nem tartom rossznak. Persze lehet azt is rosszul csinálni, láttam már félelmetes videókat, de alapból szerintem zseniális...
2020. jan. 12. 13:06
 16/29 anonim válasza:
100%
#14 természetesen azt se tartom normálisnak mikor szerencsétlen lóval akkorákat ugratnak,és nem a hordó kerülésre gondoltam galopp alatt hanem a galopp versenyekre (ami a Kincsem című filmben van)
2020. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%

Az angolosok alapvetően azért nem szeretik a western lovasokat mert nekünk az első órától a stabil, szabályos ülést tanítják, azt hogy a lábfejed, a térded, a combod szorosan a ló oldalához van zárva, "ne lásat át a térded alatt!" a csípőd laza, a lóval együtt mozog, nem pattoghatsz, a kezed a marja fölött, kb egy ököl távolság köztük. Egyszóval: Az angol egy nagyon szabályozott stílus. Mi ehhez vagyunk szokva.

A western lovasok, a "cowboy-ok" marhákat tereltek, nekik nem tanították úgy a lovaglást, felültették a 9-10 éves kölyköt a lóra, elmondták a legalapvetőbb dolgokat és fennmaradt ahogy tudott. Ebben a stílusban nincsen megszabva hogy hogy ülj, Hogyan tartsd a kezedet, stb...

Mindkét stílusnak megvan a maga multja, maga szépsége.

A kérdésedre válaszolva:

Az angolosoknak trehánynak, néha már.már gusztustalannak tűnik egy-egy mozdulat.

Linkelek pár képet amitől nekem a hideg futkos a hátamon:


[link]


[link]


[link]


De ahogy fentebb már leírtam, mindkét stílusnak megvan a maga multja, maga szabályai. (csak ugye az angolban lényegesen több, legalábbis az ülésre vonatkozóan)

Egyik stílus sem több, sem kevesebb a másiknál, én nem ítélem el a western lovasokat. Remélem tudtam segíteni, ha hülyeséget írtam, vagy valakinek más elképzelése van a dolgokról, elnézést kérek!

14/L

2020. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Westernben igenis megvan mindennek a helye. A kéznek, a lábnak, a ló fejének, de még az sem mindegy merre áll a csípőd. Nagyon fontos a jó ülés. Ez egy összetett műfaj. A képek amiket linkeltél utolsó, azok zsánerképek. Ne képzeld azt, hogy pl a második képen percekig húzigálják a száját feszítővel. Lehet csak büntet.
2020. jan. 12. 18:20
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Na, megérkezett a 14 éves lókiképző, aki megmondja a tutit :D Jól elhitted, hogy westernben nem tanítanak ugyanúgy szabályos ülést és segítségadást, csak mindenki gondol egyet, aztán gyí te :D A képek amiket linkeltél meg.. Egyrészt, az első egy nagyon szép stop, de nyilván fingod sincs róla, a másik kettő meg.. A képek 90%-ban nem adják vissza, hogy mi történt ott helyben. Lehetne ugyanúgy angolosokról is tucat meg egy ilyen képet linkelni, de minek?
2020. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
"nem ítélem el a westerneseket"- köszi emberek:DD
2020. jan. 12. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!