Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az embereknek mi a baja a...

Az embereknek mi a baja a western lovaglással?

Figyelt kérdés

Mi a baja az embereknek a westernesekkel? Amint megtudják, hogy nem angolban lovagolok, csak legyintenek sokan. Angolosok pedig egyenesen szidnak, lenéznek minket, tisztelet a kivételnek, mindig akad.


(békével jöttem, pacsi az angolosoknak is:D)



2020. jan. 8. 18:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Talán ott hibádzik a dolog, hogy sokan összekeverik a western nyerget a western stílussal. Attól, hogy rakok a lóra egy western nyerget, az még nem válik westernlóvá, és a lovas sem, aki így felül a hátára.

A legtöbb otthoni lótartó (tapasztalataim alapján) western nyerget vásárol. Hogy miért? Mert a legtöbben túrázásra használják az otthoni lovaikat, nem versenysportra (igen, nyilván vannak kivételek, amúgy a legtöbb otthoni ló kocsi elé van fogva). A túrázásnál pedig a kényelem a legfőbb szempont, amit minden lovasnak be kell látnia, hogy egy western nyereg sokkal kényelmesebb, mint az angol, főleg ha 3-4 órákat ülsz benne, ne adj isten egész napokat.

Emellett mélyebben ültet, és a nem biztos, hogy minden otthoni lótartó profin képzett, ezért sokkal biztonságosabbnak érzik a mélyebb ültetésű nyerget, mert az is.

És szerintem ez a "lenézés" alapja, hogy sokan hiszik az otthoni, western nyereggel lovazókat western lovasoknak. Csupán nyereg alapján. Hiszen, mint írták, kis hazánkban még igen fiatal ágnak számít, és kevés helyen oktatják minőségien, sőt állíthatom "minőségtelen" helyekből is igen kevés van, azaz ebből következik, hogy a western lovasok száma is igen csekély, ellenben a western nyeregben lovaglókéval.

Jómagam is western nyerget használok, de nem vagyok western lovas, közöm nincs az egészhez, csupán hobbiból lovazok, terepekre járok, tehát a nyereg kényelmességét tudom igazolni. Az viszont nagyon elszomorít, hogy a lovasok lenézik egymást, ahelyett, hogy egy összetartó, egymást segítő közösséget alkotnának. :(

2020. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen egyetértek. Szerintem is nagyon jó lenne, ha volna némi összetartás a lovasok között!
2020. jan. 13. 15:53
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész szituáció és a jelenlegi magyar lovaskultúra általánosan sajnos ilyen ujjal mutogatós. Ahelyett hogy állataink jólétére és a fejlődésre koncentrálnánk mindenki szétszedi hogy a másik mit csinál... szerintem annyira mindegy, egyik irányzat sem jobb vagy rosszabb a másiknál, ahogy én látom mindenhol vannak olyan normalizálódott módszerek amik alaphangon is megkérdőjelezhetőek. Az itt a baj hogy sosem jut el egy társalgás a közös hang megtalálására angol és western lovas között.
2020. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos nem kell stílusösszehasonlítás, hogy az emberek lenézzék a másikat. Pár napja megkérdeztem itt, hogy hogyan lehet megtanítani a lónak az "egykeezést", azaz hogy a szár nyakra való nyomására forduljon, ne a zablára kifejtett nyomásra. Jött a javaslat, hogy tanítsam meg testsúllyal irányítani, de mondtam, hogy nekem ez nem lenne praktikus megoldás, mert sokszor hasolok rá teljesen a lovam oldalára (szó szerint :D) és ilyenkor nagyon örülök, hogy egyenes vonalban halad tovább vágtában, és nem fordul el egyik irányba se.

És akkor egyből megkaptam, hogy csak a lovam száját fogom rángatni az egykezezéssel, meg előbb tanuljak meg rendesen lovagolni, aztán ijenekről álmodozni. Egyetlen érdemi választ nem kaptam a kérdésemre. Nagyon elszomorító ez a tény, pedig a válaszadók egyike se látott még életében lovagolni.

(de akit érdekel, írjon privátban, és megmutatom, hogy hogyan tudok ;) ez a fikázóknak szólt) :(

2020. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem jut el a közös pontig a beszélgetés. Csak ne legyintsenek a kemény munkámra, csak azért mert Western és "csak ülni kell a nyeregben". Khm.
2020. jan. 14. 18:50
 26/29 anonim ***** válasza:
77%

Ó, tök jó!!!! Hol lovagolsz?


Én is majd western lovagolni szeretnék tanulni!


A trail class érdekel!

2020. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
49%
Az én lovamat angol stílus szerint lovagolom, mégis tud laza szárral nyaka való nyomásra fordulni.
2020. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
50%

Én azt tapasztalom, hogy sok angolos elítél és lenéz minket, de azért érzem azokat a sanda tekinteteket amikor lovagolok.:D

A western lovaglás különleges. Munkalovaglásból alakult ki egy nagyon kifinomult és nagy precizitást követelő stílussá. Van benne egyfajta laza és természetes elegancia. Nekem nagyon tetszik, hogy szinte nem is látni a segítségeket és a ló "cérnaszálon" dolgozik. Túl azon, hogy a western nyereg kényelmes, nagyon jó érzés összeszedett western lovakon a lassú ügetés és a lassú vágta.

Ha fizetnének sem ülnék át angolba, bár nagyon elegánsnak találom és tisztelem azokat akik ezt a stílust preferálják.

2020. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a western lovaglást
2020. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!