Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok western-lovaglással...

Tudnátok western-lovaglással kapcsolatos tanácsokat adni, vagy oldalt linkelni?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekel, hogyan kell ebben a stílusban lovagolni. Lépéstől vágtáig, jármód váltása, jobb kézre és bal kézre lovaglás, de még a nyergelés-lenyergelés is érdekelne, mert nem tudom, mennyiben különbözik a nyereg felhelyezése az angol nyeregéhez képest. Szóval majdnem minden érdekel, hiszen a közeljövőben szeretném "leváltani" az angol nyerget westernre (ill. még helyet is váltok, mert hamarosan elköltözöm). Köszönöm előre is! :)

2013. márc. 21. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Olvass el pár Karl May könyvet.
2013. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valletta ***** válasza:
Istenes Csilla könyvét olvasd el és menj el néhány western versenyre. Attól, hogy a nyerget lecseréled, a ló még nem lesz westernló, csak egy angolban képzett ló, western nyereggel a hátán. A segítségek teljesen mások, mint angolban, nem véletlenül vannak kiképzők, akik az átlovaglást elvégzik.
2013. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. márc. 21. 11:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Valletta, válaszadás előtt kéretik figyelmesen elolvasni a szöveget. Egy szóval nem írtam, hogy lecserélem a nyerget a ló hátán. Azt írtam, elköltözöm, és a mostani helyet itt hagyom.... A ló nem az enyém...
2013. márc. 21. 11:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért van idézőjelben a "leváltani" szó...
2013. márc. 21. 11:19
 6/7 Valletta ***** válasza:

Hát a "leváltani" önmagában, magyarázat nélkül leváltást jelent. :)

De így már értem. Ha westernben képzett lóra nyergelsz át, javasolt legalább néhány órát venni egy western istállóban.

2013. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvasni hiába olvasol róla, ezt érezni kell, meg a wesco egy más szemlélet is.

Keress fel egy ranch-et, ahol jól képzett, western stílusban belovagolt és lovagolt lovak vannak. Ott választ találsz minden kérdésedre. A testsúly és a csizma a fő segítség, persze ott a szár is, de az még annyira sem játszik, mint az angolban.

Írd meg merre költözöl, akkor tudunk ajánlani a közeledben ranchet, ahol kipróbálhatod és belemélyülhetsz ebbe a stílusba.


Egyet meg sose felejts el, akármilyen pacira is rakod a wesconyerget, ha az nem úgy lett be/átlovagolva az nem lesz westernló, csak ló western nyereggel a hátán.

2013. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!