Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a legtisztább érzelmetek a...

Mi a legtisztább érzelmetek a lovakról és a lovasságról (lovas világról)?

Figyelt kérdés
Épp most gondolkodtam el mennyire szerencsés vagyok hogy lovas lehetek. Sok átlag ember sose éri el az álmait, nem elégszik meg azzal ami van, és egyeseken látszik is hogy valami hiányzik az életéből. Én egésznek érzem magam. Boldog vagyok hogy nem vagyok átlagos! Még akkor is ha reggel 5-kor kelek, egész nap dolgozok az istállóban és este 10-re érek ágyba. Számomra a legfontosabb hogy ne a ló szolgálja az embert, hanem az ember a lovat. Mert a ló lovas nélkül is ló marad, de a lovas ló nélkül csak egy átlagos ember! Ha visszaemlékszünk a kezdetekre amikor úgy döntöttünk hogy lovasok leszünk,szerintem mindenki a lovak miatt kezdte el és nem a győzelem meg a pénz miatt. Számomra olyan a lovasság mint egy vallás. Ha valaki lovas lesz, nehezen tudja elfelejteni ha egyszer úgy dönt hogy kilép. Én néha sajnálom ezeket az embereket, mert nem bírják a munkát, aztán kb 6 év után megint jönnek hogy lóra szeretnének ülni, mert eszükbe jut, hogy ennél jobb dolog egész életükbe nem történt és nem is fog. Ezért én tisztelem és elismerem a lovak nagyságát, akiket egy átlag ember egy egyszerű állatnak lát, de ha mi nézünk rá egy lóra, látjuk benne az egész életünket, mintha nem egy állat lenne. Mert számomra több mint egy állat...Mindig amikor lóháton vagyok, érzem a motivációt, mintha a ló adná nekem az energiát.És ez adja nekem azt a fáradhatatlanságot ami nap mint nap hajt a cél felé! Soha nem voltam még ilyen felszabadult és boldog! Mindig háttérbe bújtam, rejtőzködtem, kerestem a megoldást hogy vegyenek észre, hogy legyek menő. De amikor lovas lettem, rájöttem hogy nem kell menőség, nem kell hogy olyan legyek mint más, nem is akarok olyan lenni, és a lovam úgy fogad el ahogy vagyok, sőt ha érzi hogy belőlem valami hiányzik akkor kiegészít. Mások ezt nem értik. Olyan mintha egyedül lennék amikor átlag emberek közt vagyok. Minden nap csak arra várok hogy mehessek a lovardába, mert ott vagyok önmagam. Csak belenézek egy ló szemébe és látom az egész életemet... És az a mosoly ami ilyenkor egy lovas arcára derül...a legtisztább mosoly a világon... Én mindezért vagyok lovas. És ti?

2020. febr. 15. 21:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

Hát...

Elég motivált embernek tartom magam. A semmiből felépítettem egy jól működő vállalkozást. Imádom csinálni. De most szomorúan látom, hogy csak egy átlag szar vagyok, mert nem lovagolok. Brühühü.

2020. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Az előbb minden elmagyaráztam. Amúgy gratu a vállalkozáshoz. Nem azt mondtam hogy mások nem érnek semmit, csak azt hogy én így jól érzem magam. De nem fog zavarni ha továbbra is jönnek az utálkozó kommentek, szerintem mindent elmondtam. Nem értem kedvességgel miért nem lehet többre menni. (És most senki ne jöjjön a "kegyetlen élet" témával.) Erőt gyűjtök a jövőhöz és amúgy is antiszoc vagyok, a lószagot jobban szeretem magamon mint a parfümöt, a társaság és a szociális események nem kötnek le, általában se reggelit, se vacsorát nem eszek,szívesebben vagyok lovakkal mint emberekkel nem fogadok be negatív felfogást, szóval szerintem nem kell aggódnom.:)
2020. febr. 15. 22:32
 13/28 anonim ***** válasza:
47%
En teljesen megertelek kerdezo. Nagyon szeretem az allatokat, kiskorom ota, de mostmar felnott vagyok, es meg mindig egy idealis nap az lenne a szamomra, ha reggeliznek egy jot, utana macskakkal, kutyakkal lovakkal tolthetnem az idomet. Szep napsuteses idoben szoren raulnek a lora, setalnank egy mezon, rafekudnek a hatara es becsuknam a szemem.. Ennel jobb nincs szerintem. Kár hogy anyagi okok miatt csak parszor lovagolhattam eletemben, de ha kulonkoltozok, tuti lesz majd lovam.
2020. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%

És akkor még szerencsésnek érezheted magad hogy este 10re már ágyban vagy! Én van hogy a napi lovas teendők mellett csak hajnalban fekszem le aludni sajnos. Saját lovardám van és persze hozzá tesz hogy nagyon rossz alvó is vagyok.

A lovaglás egy alapvetően drága sport. Vagy van rá pénzed vagy okosan csinálod! Az hogy mindenből olcsót veszel az nem mindig jelent jót! Nem rólad beszélek hanem általánosságban annak aki olvassa ezt a választ és gondolkozik azon hogy bele fog. Itt a saját biztonságod mellett a lovak biztonságára is figyelned kell. Nem lehetsz önző! Sajnos utóbbi időben nagyobb divat az hogy mindenféle híres emberek gyerekei 0 hozzáértéssel majdhogynem nyersen saját lovat kapnak!

2020. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, én nem vagyok lovas. Életemben néhányszor ültem lovon, az kellemes élmény volt.

De azt határozottan mondom, hogy a lovat egy nagyon szép és nagyon okos állatnak tartottam mindig. Emlékszem, egyik lovaglásom előtt, hogy szokjon a ló engem, én kaparásztam le lóvakaróval. Jó volt hozzáérni, jó volt látni, hogy jólesik neki. Jó volt megsimogatni, becézgetni. Hihetetlen intelligencia áradt belőle. Ellentétben némelyik itteni válaszolóval.

Szóval én nem vagyok lovas, de megértem azt, akinek a lovakkal való foglalkozás ennyire a szenvedélye lesz.

Szerencsés vagy, hogy a foglalkozásod a hobbid, sőt szenvedélyed is egyben.


Apukám falun nőtt fel, gyerekkorában voltak lovaik. Ő belenyugodott abba, hogy felnőttként egy társasházi lakásban él; nem lovakkal, hanem villamossággal foglalkozik; de még idős korában is felcsillant a szeme, ha lovakról beszélt.

2020. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%

Bocs, de te szóltál le mindenkit, akinek nem a lovak jelentik a világ közepét, szóval nem értem, miért sértődsz be.

Engem nem vonz annyira egy ló, szépek, de semmilyen szeretetet vagy pozitív érzelmet nem éreztem soha egy ló részéről, mint ahogy azt egy kutyával érezni lehet. Amikor lovon ültem, ijesztő helyzetekbe is kerültem, pl. gyerekkoromban lefeküdt egy ló, aminek a hátán ültem, és szerencse, hogy villámgyorsan lemásztam róla, mert a lovász le sem szarta, utána lazán közölte, hogy ilyenkor a ló hemperegni szokott. Na kösz b+meg. Szóval nem, nem vágyom erre köszi.

2020. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%

"hagyd a gyakoridroid ezt nem érti nem értheti. a nerdek többsége még lovat sem létott éélőben"


Te meg nyelvtan könyvet nem láttál még élőben!

2020. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy nem leszek népszerű. És köszi előre is a lepontozást.

Én nem vagyok lovas, közelünkben (2. szomszédomban) van egy lovarda, jóban vagyok az ott dolgozókkal, néha segítek nekik ebben-abban, néha ők segítenek. A kapcsolatunk jó. Kedves megszállott emberek. A lovak általában nagyon aranyos állatok. Azzal sincs baj akik szeretik a lovakat.


Viszont a lovasok:


1./ Megjelenik a luxus autójával, hogy "én lovas vagyok ide nekem a lovat, itt a lóvé és most mindenki menjen el mert megyek lovagolni". Ha a lovarda előtt nincs hely beáll a kapumba úgy, hogy én se ki se be.


2./ 10-es évei végén, 20-as évei elején járó nagy kamasz csaj (kb. mint a kérdező lehet) /nagy ritkán fiú de az 100 ból 1/. Hú én nagy lovas vagyok, alig várom, hogy kimenjek a lovardába és már az utca végéről lehet hallani (meg érezni, mert lószaros csizmában sétálják végig az utcát a buszmegállotól a lovardáig), hogy csoportosan jönnek és megbeszélik, hogy ki mekkora lovas. Aki meg nem az le van nézve (mint a kérdező ennek a típusnak a legszebb példánya). Aztán pár év és nem látom őket többet (jahh mert jött a pasi aki nem annyira lovas és inkább vele..., vagy már apuci-anyuci nem fizeti és neki meg nincs rá pénze). Már előre kitalálják ki melyik lovat akarja aznap kivinni stb. Aztán felülnek a lóra és elindulnak lóháton, az utca elején még lépésben. Aztán ha véletlenül pont akkor állnék ki a saját udvaromból amikor ők jönnek akkor esélyem sincs rá, mert megállnak az útközepén és tanácstalan arccal néznek, hogy most mi van. Babám menj már odébb két lépést a lovaddal mert akkor elférnénk mindketten. De nem állnak és bámulnak, mert az autótól félnek mert az autó maga a gonosz. Másnap találkozom a lovardással és kiderül, hogy bepanaszoltak, hogy megint nem hagytam őket békésen poroszkálni. Ha sikerül is véletlenül felfogniuk (miközben fontos megbeszélést folytatnak arról, hogy mennyire jó lovasnak lenni és mekkora életérzés, és mennyire undorító az autós...) hogy talán két lépést menjenek odébb akkor ők is meg én is tudnék haladni akkor megint úgy mennek, hogy a 3 lóval pont elfoglalják az utcát teljes szélességben, és ha lehet az utca végéig gyakorolják a ló lehető leglassabb jármódját. Ha meg szemből jön a szomszéd akkor megint néznek, hogy most mi legyen (szigorúan megállítva a lovat, esetleg itt gyakorolják a karüsszelből a ló szép lassan oldalt lép egyet, majd a másik irányba mégegyet, véletlenül sem az előre-hátra, mindezt persze világgyőztes mozdulat sorral a létező leglassabban, szigorúan pont egyszerre egymás mellett), jól feltartanak mindenkit, mert "Mi lovasok vagyunk, nekünk szabad" (ebből a szempontból jobb az 1-es kategória mert ő ki se merészkedik a lóval az utcára, mert jajj, ő szépen rója köreit a lovardában). Ebből a típusból kb. 100 darab van egy szezonban. Az ilyen alkalmakkor végig hallgatott történetkből ha több írói vénám lenne beststellert tudnák írni, tuti megvennék sokan a könyvet, a lovardások biztos beszállnának árusítani... Szintén fontos ismertető jelük, hogy a D*n sportbolt saját márkás felszerelésében vannak mert az menő. Véletlenül sem valami komolyabb - há mer az drága - cuccban vannak. És a lószaros lovagló csizma elengedhetetlen már a sarki kisboltban ahol megveszik a szigrúan 3 hete ott fonnyadó sárgarépát mielőtt elindulnának a lovarda felé. Hozzá tartozik, hogy a kisbolt előtt van a buszmegálló. A boltos szintén jó haverom, ő már ki se dobja inkább jól leárazza a nyakán maradt répát mert tudja, hogy jönnek a lovas csajok és megveszik azt a répát aminek már igazán a helye a komposztban lenne, hát mert az jóval olcsóbb mint a friss.


3./ néhány évente felbukkan egy-egy "normális" aki tényleg szereti a lovakat, ő egy idő után elvégez egy idevágó iskolát, képzést stb. Foglalkozik a lovakkal, akkor is kijár ha éppen nem lovagolni akar csak segít a dolgozóknak. Sokukról már tini korukban látszott, hogy "normálisak". Legfontosabb ismertetőjük, hogy kis hátizsákjukban van a lószaros csizma, esetleg a lovagló pálca van csak a kezükben. Különösen arról ismerhető meg, hogy lovassal van az embernek dolga. De normál hétköznapi ruhában képes megtenni a távot a buszmegállótól a lovardáig. Véletlenül már 10-12 éves korára megtanulta a KRESZ-t. És képes arra, hogyha látja, hogy kiállnék az autóval megfordul pár lépést vissza megy, mert tudja, hogy utána úgyis megelőzöm, pedig tudja, hogy neki lenne elsőbbsége amikor ki akarok állni az udvaromból, de neki is meg a lónak is jobb, ha kiállok, és elhúzok majd jön utánam. Szintén fontos ismertető jelük, hogy márkás cuccokban lovagolnak. Olyan lovagló sisakban vannak amelyik be van állítva, a fejére passzol és nem csúszik félre féloldalt. Nem magyaráz senkinek a "lovas életérzésről". Később vagy nyit saját lovardát, vagy kijár ide és dolgozó lesz itt. Most jár ide egy tök kedves fiatal srác, ő minden délután amikor itt van, fog egy talicskát és egy lapátot és az egész utcában felszedi a mások által otthagyott kupacokat. Múltkor beszélgettem vele, és mondta, hogy őt zavarja amikor haza felé megy és kerülgetnie kell a kupacokat, inkább egy fél óra alatt felszedi legalább ebben az utcában. Utána már több felé mennek, meg a buszmegállón túl már van egy kiserdő.


Értem, hogy a lócitromnak van egy mennyi illata, és sokan úgy vannak vele, hogy az vonzza őket (nem véletlen a legyek is imádják azt az illatot), de nem kell azt hinni, hogy mindenki rajong ezért. Pl. engem zavar amikor a kiskapuból naponta kell fellapátoljak legalább 2-3 adagot.

2020. febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%

Mintha lenéznéd azt, aki nem így gondolkodik. Pl. mi baj azzal, ha valaki parfümöt használ? Például nem leszel több, kevesebb, vagy más attól, hogy lószagú vagy, sok lovas lány van. Ezt úgy értsd, hogy a mondataidból egyfajta önigazolás, enyhe lenézés süt, mintha megpróbálnád megmagyarázni, hogy a te más vagy, különleges és boldog, pedig nekünk semmit sem kell bizonyítanod. Ajánlom a reddit r/notlikeothergirls oldalát, hogy megértsd, mi a probléma ezzel a gondolkodásmóddal.


Na, hogy pozitívat is mondjak: én is lovagoltam, anyám lovasoktató volt, felszabadító és természetközeli dolog lovakkal lenni. AKi előttem írt hosszan, ő jól leírta a problémákat a lovasokkal, ezeket igyekezd elkerülni.

2020. febr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
43%
Lovak közelében élek és utálom őket. Bocs.
2020. febr. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!