Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a legtisztább érzelmetek a...

Mi a legtisztább érzelmetek a lovakról és a lovasságról (lovas világról)?

Figyelt kérdés
Épp most gondolkodtam el mennyire szerencsés vagyok hogy lovas lehetek. Sok átlag ember sose éri el az álmait, nem elégszik meg azzal ami van, és egyeseken látszik is hogy valami hiányzik az életéből. Én egésznek érzem magam. Boldog vagyok hogy nem vagyok átlagos! Még akkor is ha reggel 5-kor kelek, egész nap dolgozok az istállóban és este 10-re érek ágyba. Számomra a legfontosabb hogy ne a ló szolgálja az embert, hanem az ember a lovat. Mert a ló lovas nélkül is ló marad, de a lovas ló nélkül csak egy átlagos ember! Ha visszaemlékszünk a kezdetekre amikor úgy döntöttünk hogy lovasok leszünk,szerintem mindenki a lovak miatt kezdte el és nem a győzelem meg a pénz miatt. Számomra olyan a lovasság mint egy vallás. Ha valaki lovas lesz, nehezen tudja elfelejteni ha egyszer úgy dönt hogy kilép. Én néha sajnálom ezeket az embereket, mert nem bírják a munkát, aztán kb 6 év után megint jönnek hogy lóra szeretnének ülni, mert eszükbe jut, hogy ennél jobb dolog egész életükbe nem történt és nem is fog. Ezért én tisztelem és elismerem a lovak nagyságát, akiket egy átlag ember egy egyszerű állatnak lát, de ha mi nézünk rá egy lóra, látjuk benne az egész életünket, mintha nem egy állat lenne. Mert számomra több mint egy állat...Mindig amikor lóháton vagyok, érzem a motivációt, mintha a ló adná nekem az energiát.És ez adja nekem azt a fáradhatatlanságot ami nap mint nap hajt a cél felé! Soha nem voltam még ilyen felszabadult és boldog! Mindig háttérbe bújtam, rejtőzködtem, kerestem a megoldást hogy vegyenek észre, hogy legyek menő. De amikor lovas lettem, rájöttem hogy nem kell menőség, nem kell hogy olyan legyek mint más, nem is akarok olyan lenni, és a lovam úgy fogad el ahogy vagyok, sőt ha érzi hogy belőlem valami hiányzik akkor kiegészít. Mások ezt nem értik. Olyan mintha egyedül lennék amikor átlag emberek közt vagyok. Minden nap csak arra várok hogy mehessek a lovardába, mert ott vagyok önmagam. Csak belenézek egy ló szemébe és látom az egész életemet... És az a mosoly ami ilyenkor egy lovas arcára derül...a legtisztább mosoly a világon... Én mindezért vagyok lovas. És ti?

2020. febr. 15. 21:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%
Egyik nagyapám lovász volt a másik nóniuszt tenyésztett. Az általad leírt életérzésről sose beszéltek az öregek. Lehet nem élték át a hajnali tsz-ben gürizés, meg család fenntartás mellett..
2020. febr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Mint elmondtam, itt nem lenézésről vagy a lovasok fényezéséről van szó, hanem a boldogságról amit attól kapok ha lovakkal lehetek. Más pedig mástól boldog, ez teljesen rendben van. És senkinek nem kell egy kalap alá venni a lovasokat. Én is ismerek bunkó lovast, aki nem érez hasonlót. Ezzel semmit nem lehet tenni, legyen olyan amilyen szeretne lenni. Én az olyan emberek véleményét keresem továbbra is akik éreztek már hasonlót.
2020. febr. 16. 08:05
 23/28 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit túltolod ezt az ömlengést.
2020. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
23-as, nos igen. Ez vagyok én. :D
2020. febr. 16. 09:18
 25/28 anonim ***** válasza:
43%
Úgy különben N mondták meg hogy idegesítő vagy?
2020. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%
Minek kellett lepontozni azokat, akik azt irtak hogy szeretik a lovakat... Nagyon keserű emberek lehettek, ha egy ilyen választ is lepontoztok
2020. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is boldogságot okoz a ló, de még kell találni a többi dologgal is az egyensúlyt. Pl nekem ezért van bértartásban. Dolgozok, munka után amikor tudok lovazok, viszont a páromat se hanyagolhatom el. Szóval heti délután és 1 hétvégi nap a lóé, a többi meg a családé, barátoké.

Dolgoztam lovászként, sőt otthon is volt a ló, de sose értem semminek a végére, naponta össze dobtam a trágyát, 2 naponta ganéztam, de legyen mindig friss víz, karám rendben, hajnalban abrakolni, este megint, mozgatni is kéne, a háztartás meg szalad.

Számomra a bértartás az aranyközép út, mert van fedeles, így nem függök az időjárástól, jut idő mindenre. A lónak se hiányzik, hogy állandóan bu*zzeráljam, enélkül is szeret és tisztel.

Én is lób*zi vagyok, sok mindenen túl vagyok, boldogságot, örömöt ad, de sajnos nem tudok teljes mértékben ennek élni, mivel valamiből enni is kell.

2020. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
*Heti 3 délután
2020. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!