Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a lónak hogy megálljon?

Figyelt kérdés

Felszállás is menet közben történik mert nem áll meg. Illetve munka közben se ismeri a megállás.

Persze megáll de csak egy pillanatra és megy tovább

Ha nagyon tartom a szárat akkor inkább toporzékol és tolat mint hogy megállna.


Milyen praktikával lehetne neki megtanítani hogy nyugodtan álljon.


Egy eres heréltről van szó, ez kicsit nehezíti a dolgot.


2020. febr. 16. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Semmiképp se hagyd rá. Én is egy ilyen lovat lovagolok, aki ugyanezt csinálta az elején, de sosem hagytam rá, és megtanulta, hogy addig nem indulunk el, amég én azt nem mondom. Hogyha elkezd tolatni, akkor indítsd el előre és azonnal utánna állítsd meg. Ha előre kezd el menni, akkor tartsd a szárat, majd ha egy pillanatra megállt, akkor lazíts egy minimálisat a száron, mert ha tovább ugyanolyan erővel tartod, akkor az a hátralépést jelenti. Ha ismét elindul tartsd megint jobban a szárat, ha megáll egy pillanatra lazítsd. Csak akkor hagyd neki, hogy elinduljon, amikor te kéred rá. Le kell vele játszani ezt a meccset, jó eséllyel jópár edzés elején, de amint megérti, nem lesz vele gondod. Remélem tudtam segíteni. :)
2020. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőhöz még hozzátenném, hogy ne kérj tőle azonnal fél órás megállásokat. Azt a fél másodpercet is meg kell dicsérni ( különben sose esik le neki, hogy mi a jó), aztán fokozatosan növelni a hosszúságot.

(Általában ezt sose fogadják meg, de egy jó edző segít az ilyen és efféle problémákon.)

2020. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.


A nyeregből megállítást én is így képzeltem el.

Viszont hogy földről is meg lehessen állítani hogy fel lehessen rá kényelmesen szállni illetve hevedert húzni? Az milyen praktikával lenne jó? Ugyan így külön gyakorolni? Tehát megáll egy kicsit gyors jutalom falat meg simogatás és megpróbalni növelni a megállást?

2020. febr. 16. 10:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi a felszállást úgy gyakoroltuk be minden lóval, aki nem állt meg, hogy kötőfék, odaviszed a felszállóhoz, felállsz, jobbról adsz neki valamit. Egy kör, megint, utána lehet taperolni, terhelgetni a hátát. Ezt marha hamar megértik, hogy ott megáll, és kaja a vége. Felülésnél egy ideig legyen valaki, aki tartja a kengyelt, és jobbról mutatja a lónak a kaját, ha felültél, megkaphatja. Egy-két hét után neked sem fog elmozdulni, csak a nyaka fog jobbra tekeredni, hogy hol a keksz?? Nem szeretem minden szíre-szóra etetni a lovakat, de ez a módszer nagyon bejött eddig minden lónál, és jobb egy darab valamit adni, mint órákat huzakodni ilyen apróságon, mint egy felülés.
2020. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs felszálló. Földről kellene felszállni.
2020. febr. 16. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Fontos lenne még dokival is megnézetni a lovat és a felszerelést is átnézni.

Ez egy reakció is lehet a lótól a fájdalomra.

2020. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Fájdalom és hasonlók kizárva mert ha csak egy kötőfék van rajta akkor se akar megállni amint kivezetem a karámból.

Tehát nem ülök rajta meg nincs rajta semmi és amint kiér a karámból menne előre vagy más lovakhoz.

2020. febr. 16. 20:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor pedig nincs más, mint a végtelen ismétlés és gyakorlás... Megálltok, békében áll (akár hangsegítséggel, pl vársz, áll..), jutalom. Ha egyszer lepottyant az érme, akkor millió és egy ismétlés. Nem hülye, csak ló, hamar rá fog jönni, hogy 0 befektetéssel jutalomhoz juthat, ha elvan békével.
2020. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a felszálláshoz megállást úgy oldottam meg, hogy ha megáll, jó, ha nem, szűk körön fordítom magam körül, amíg meg nem unja. Ha megáll, akkor igazából magát dicséri, mert nem kell tovább kicsi körön kényelmetlenül fordulnia, ha megint elindul, megint fordítom. Ami még fontos, hogy felszállás után is próbálj meg állni kicsit, ne rögtön elindulni (de olvasom, hogy nem egyszerű az se).
2020. febr. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm csikók belovaglásával foglalkozik. Néha bizony össze kell velük veszni. Múltkor nem állt meg az egyik kötőféken, meg rángatta vagy 2x és rászólt, ha megállt szépen akkor jutalom. 3-4 alkalom után megtanulta, jobb ha megállt nyugodtan, most már elég csak rászólni. Felszállás külön türelemjáték. Addig száll fel és le, míg nem áll meg nyugodtan. Persze rengeteg dicséret is jár. Mondjuk ehhez az is kell, hogy napi szinten legyen foglalkozva vele és mindenki következetesen nyúljon hozzá. Ha nem saját ló lehet, hogy neked talán megáll, de a másik 10 lovassal ugyanúgy bohóckodni fog.

A jutalmazás fontos, de ha 2x megrángatod a hülyeségért akkor se lesznek mély lelki sebei, igazából ilyenkor dominancia harc megy 4-500 kiló pedig nem játék.

2020. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!