Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy másfél éves gyereket, hogy az "állj meg" felszólításra megálljon?

Figyelt kérdés
Próbáltam játékosan tanítani (állj meg kiáltásra mindketten hirtelen megtorpanunk), próbáltam azt is, hogy büntetésből beraktam a babakocsiba, ha nem állt meg, de semmi eredmény, legközelebb ugyanúgy megy tovább, mintha nem is hallaná...
2011. máj. 3. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, mert az én 20 hós fiam rihtig elszalad ha azt kérem álljon meg vagy jöjjön visza! Ez elég veszélyes is lehet, már én is sok mindent kipróbáltam de semmi eredménye... :(
2011. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Marha egyszerű, megfogod a kicsi kezét, és már nem is fut el. Bocsi, hogy gy írtam, de ha szót nem fogad, akkor valahogy megkel tanítani.
2011. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én rákiáltottam ha nem állt meg. Háromszor elég volt, azóta megáll. Néha még kiáltani kell, de legtöbbször álldogál, amíg oda nem érek. Szerencsém van:)
2011. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És például a játszótéren is egyfolytában fogjam a kicsi kezét, hogy el ne fusson? Ezt gondolom te sem szoktad. Mégis, a játszótéren is fontos lenne, hogy megálljon ha szólok, amikor mondjuk elindul kifelé.
2011. máj. 3. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is kíváncsi lennék rá.

Másfél éves kisfiam ha szólok neki a játszótéren, hogy állj meg ő még gyorsabban el kezd futni.

2011. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztonságos helyen ha nem áll meg, akkor elfordulni és elindulni az ellenkező irányba.

Ugyanez volt a gondom, majd valahol hallottam, hogy a gyerekek és a kutyák nevelése eléggé hasonlít az első két évben.

A kutyánál bevált (behívás), kipróbáltam és a gyereknél is.

Ha utánamész, akkor felkeltette a figyelmedet, így neki az lesz jó, ha máskor sem áll meg. Viszont ha elindulsz az ellenkező irányba, azzal megvonod a figyelmedet és egyből utánad megy.


Azért is írtam, hogy biztonságos helyen kell gyakorolni, ahol nincs gond, ha az ellenkező irányba indulsz el.

2011. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 honapos. Ugy tanulta meg, hogy egy ideig a kis hatitaskajara csattoltam egy hamot (nem vot nehez a hatitaska csak a vize meg a ropija volt benne). Nem volt veszlyes mert elszaladni nem tudott, nem engedte a ham. Amikor probalt elszaladni akkor mondtam neki, hogy allj meg es a ham mar meg is fogta. Ezt annyiszor eljatszodta, hogy megtanulta azt, hogy amikor szollok neki, hogy allj meg akkor nemsokara a ham megfogja. Hiaba probal szaldni tovabb az allj szo utan ugysem tud. Egy ido utan eszrevettem, hogy amikor kimondom, hogy allj meg akkor hamarbb megall, meg mielott a ham megfogna. Aztan jatszoteren levettem a hamot rolla es csodak csokajara megall enelkul is az allj szo hallatan. :) Azota csak veszelyes helyen teszem ra a hamot biztos ami biztos alapon de mindig megall gond nelkul. En arra gyanakszom, hogy az allj szot azzal hozta osszefuggesbe, hogy mindig visszatartotta a ham. Szerintem rajott, hogy egyszerubb megallni meg mielott a ham visszatartja mert attol picit megrandul.

Igy kell elkepzelni es a melkasan is osszelehet csattolni a hatizsakot, igy nem tud belolle kibujni meg jol megtartja:

[link]

2011. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok, mindenesetre örülök, hogy nem csak az én 17 hónaposomnak szelektív a hallása. Mert persze, ügyes, okos, mindent megért már, de azt hogy állj, vagy nem arra megyünk, mintha meg sem hallaná. És igaz, mégjobban elkezd futni előre, ha sietősebbre veszem utána a tempót. De nálunk az sem jönne be, ha én a másik irányba mennék, mert már volt párszor, hogy hagytam, hadd menjen, le se sz.rt kb. ment világnak, hiába mondtam, hogy én nem arra megyek, és elindultam másfele. Szerintem ilyen kicsin még nincs félelemérzetük, és azért csinálják ezt.

Mi is kb. 2 hete kezdtük ezt, eddig szépen fogta a kezem, de mióta rájött, hogy ő tud, fog tudni szaladni is, azóta rohan (siet) mindenhová.

Persze a lakótelepen a sétálóknál nem fogom a kezét, olyan utcákon, ahol egyik oldalt panel, másik oldalt füves, játszós terület... itt minek fogjam a kezét. De ha már egyik oldalt akár parkoló is van, ott szigorúan kézfogással megyünk. Nálunk most az van, hogy figyelem, hogy meddig szalad, és már jóval az "igazi állj" előtt szólok neki, tehát még az esélyét sem adom meg, hogy kirohanjon valahová. Egyébként meg szerintem ebben is, mint a hasonló szelektív hallásnál az elmondom 100-szor, 1000-szer a megoldás, és mire ésszel is feléri, majd talán hatni fog. Persze mindig elmagyarázom neki, hogy itt miért kell fogni a kezem, és miért álljon meg. Sokszor még azt is mondom, meddig mehet, talán ért belőle....

2011. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!