Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a lónak hogy megálljon?

Figyelt kérdés

Felszállás is menet közben történik mert nem áll meg. Illetve munka közben se ismeri a megállás.

Persze megáll de csak egy pillanatra és megy tovább

Ha nagyon tartom a szárat akkor inkább toporzékol és tolat mint hogy megállna.


Milyen praktikával lehetne neki megtanítani hogy nyugodtan álljon.


Egy eres heréltről van szó, ez kicsit nehezíti a dolgot.


2020. febr. 16. 09:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az én heréltem (fiatal 3es fel eves volt)mikor megvettem annyira nem bírt nyugton megállni hogy kaparászott és tancolt nyergelésnél folyamatosan. Felülésnél pedig amit egy kicsi teher volt a kengyelen azonnal lépni kezdett meg se várta amíg fel ülök. Kezdtünk mindent az elejéről. Elöször csak kötőfékkel és vezetőszártal gyakoroltunk sétáltunk a pályán aztán megállás és jutalom. Persze először ez csak 2-3 masodpercet jelentett aztán lassan növeltük az időt. Utanna jöhetett a nyergelés és a felszállás gyakorlása. Felszállásnál először jó ha valaki segít fogni a lovat. Először csak megmozgattam ralyta a nyerget mintha arra készűlnék hogy felszáljak és közbe mondogattuk a megtanult Áll!parancs szót

Ha megállt jutalom. Utanna jöhetett egy lábbal bele a kengyelbe és amikor állt ismet jutalom. Aztán ráhasalás és jutalom. Egy idő után megtanulta hogy attól mert én mozgatom ralyta a szerszámot vagy akármi mást csinálok az nem azt jelenti hogy már megyünk is. Lehet azt is gyakorolni hogy ha már megáll felülésnél hogy felülsz pár máaodperc és leszállsz. Nekem így megtanulta hogy attól mert felültem nem jelenti azt hogy máris futkosás lesz világba. Aztán idővel a pályán is lehet gyakorolni hogy lépésben random bárhol megálltok pár másodpercre.

2020. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!